Strona główna
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
oponki
Autor Wiadomość
robert1973 
Zapierdalam:)powoli


Wiek: 50
Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 1834
Skąd: Czeladź
Wysłany: 2014-10-19, 23:28   

Jeśli ktoś preferuje w 90% on-road czyli "czarne twarde" to powtórzę za Wójkiem Jagiel-em METZELER TOURANCE NEXT gumy wymiatają nie wiem jak z trwałością ale za te trzymanie mogą starczać na 8-10 k km.... na suchym kładziesz się jak chcesz, na mokrym 140km/h to nie problem ze skręcaniem/hamowaniem troszkę ostrożniej jak na suchym ( -20 km/h), "rybka" w okolicach powyżej 210 km/h.....ale kto tak jeździ :D....jeśli jeszcze raz miał bym wybierać gumy na kapcia wybrałbym..... METZELER TOURANCE NEXT
_________________
Chińskie przysłowie mówi:
"Jeśli chcesz być szczęśliwy jeden dzień - upij się. Jeśli chcesz przez całe życie być szczęśliwy - załóż sobie ogród." dodam... żeby mieć gdzie pić
 
 
   
janciovodnik 

Ile cylindrów ma Caponord: 2
Dołączył: 27 Lut 2014
Posty: 3152
Wysłany: 2014-10-19, 23:39   

a moze cuś takiego:
http://www.michelin.pl/op...4&carId=TWXXX30
 
   
jagiel 
Rally Raid 2003


Wiek: 39
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 1155
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-10-19, 23:44   

aktualnie anakee 2 wychodzi z produkcji, wypierają je anakee 3 ;-)
_________________
Indywidualny Serwis Motocykli, Roty 62, Warszawa, tel: 510-749-768, www.ismserwis.pl / www.czesciaprilia.pl / www.czescikymco.pl / www.czescipiaggio.pl
 
   
robert1973 
Zapierdalam:)powoli


Wiek: 50
Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 1834
Skąd: Czeladź
Wysłany: 2014-10-20, 00:02   

Miałem anaki2 z trwałością...nie wiem miałem je tylko 4k km co do przyczepności szału nie było....ale stare były i "zajechane" fakt do 220km/h dawały radę( sory Panowie ale mam taką "schizę" z prędkościami ale po prostu " lubię zapierdalać"
_________________
Chińskie przysłowie mówi:
"Jeśli chcesz być szczęśliwy jeden dzień - upij się. Jeśli chcesz przez całe życie być szczęśliwy - załóż sobie ogród." dodam... żeby mieć gdzie pić
 
 
   
janciovodnik 

Ile cylindrów ma Caponord: 2
Dołączył: 27 Lut 2014
Posty: 3152
Wysłany: 2014-10-20, 11:05   

Tak poczytałem trochę opinii, testów itd. i na to wygląda, ze na 1 miejscu niezaprzeczalnie stoją Metzelery Tourance (bez żadnych oznaczeń). Oczywiście jeżeli ktoś nie jeździ hard offroad.
Jednakże dopóki moje Mitasy E07 maja bieżnik nie zmieniam. Nie jeżdżę powyżej 160 km/h (przy tej prędkości zaczyna się powoli wężykowanie), bardziej 100-140.
Jak na moją spokojną, turystyczną, lekko szutrową jazdę są ok. Ale następne raczej będą ww. Metzy. No chyba, ze wyrośnie coś lepszejszego i bardziej sprawdzonego dla Kapo.

Chociaż ciekawą alternatywą są Micheliny Anakee 2, jednakże jak to Jagiel powyzej napisał, mają zakończyć produkcję. A szkoda bo opona ma bardzo dobre parametry i opinie.
Po tej firmie lipy nie można się spodziewać. W zeszłym sezonie do Maraudera włozyłem Pilot Roady 3 i normalnie totalne klejenie się do asflatu oraz zero problemów z trakcją na mokrym.
 
   
GrzeTom 

Ile cylindrów ma Caponord: 2
Wiek: 44
Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 1089
Skąd: Wawa
Wysłany: 2014-10-20, 16:06   

a co ci to przeszkadza ze kończą produkcje...
Dopóki kupujesz gumę "świeża" co za różnica ze bieżnik jest "model zeszłoroczny"...
:)
Nie rozumiem..:)
Tyle tylko ze nie ma róznicy specjalnej w cenie między Metzami a Michałkami.. wiec nie ma co sie głowić.
IMO alternatywa jest FullBore.. bo kosztuje połowe Metzów..:) o ile beda dobe.. czekamy na opinie..:)
_________________
--
Jest: TT900RP
Był: Caponord RR

"Kierunek jest znacznie ważniejszy od prędkości. Wielu ludzi zapier..ala donikąd"
 
   
jagiel 
Rally Raid 2003


Wiek: 39
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 1155
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-10-20, 16:42   

kończą produkcję - brak opon w sprzedaży , to tyle :-)
_________________
Indywidualny Serwis Motocykli, Roty 62, Warszawa, tel: 510-749-768, www.ismserwis.pl / www.czesciaprilia.pl / www.czescikymco.pl / www.czescipiaggio.pl
 
   
radekch 
radekch

Wiek: 49
Dołączył: 31 Mar 2012
Posty: 96
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2014-10-20, 17:00   

W sobote pojezdziłem trosze w terenie na full bore adventure M 40 . Teren rewelacja !!!, natomiast w niedziele 350km Karpacz i Swieradów Zdrój czyli trasa z zakretami 100- 150 km/h i nadal uważam ze sa ok !!! W dalszym ciągu nie miałem okazji przejechac sie w deszczu i pewnie w tym sezonie juz tego nie sprawdze. Powyżej 150km/h na nierównej drodze w lekkim łuku moto trosze wężykuje. Upewniłem sie ze full bore za 480zł netto 2 szt. wraz z przesyłka są OK (dostałem opony z 2014 roku) Ogólnie po przejechaniu ok 1000km na tych oponach jak narazie śladu zużycia nie widac w ogole, wyglądają na miekką gume i myslałem ze zjadą sie w błyskawicznym tępie :) Zobaczymy na ile starczą.

[ Dodano: 2014-10-20, 17:02 ]
błyskawicznym tempie :)
_________________

 
 
   
milośnik cap699 
milośnik cap699

Wiek: 54
Dołączył: 02 Paź 2012
Posty: 323
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-10-20, 19:07   

Ja używam michelin ananke 2 nigdy mnie nie zawiodły a potrafię się zapędzić w przeróżny teren domykam je na maksa to moja opinia
 
   
Lukasz_fa 

Wiek: 43
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 45
Skąd: Kamienna Góra
Wysłany: 2014-10-20, 20:03   

A Ja używam Heidenau K76 Jak dla mnie rewelacja . Po początkowych obawach i naczytaniu się opinii niejakiego Jarasa z forum vstroma . Stwierdzam że opony super . Na przedniej zrobiłem już 17 tyś i pewnie jeszcze na 8 tyś starczy , tył wg moich wyliczeń z 17-18 tyśków powinien dać radę. Przyczepność na suchym bardzo dobra na mokrym trzeba trochę uważać ,ale nie jest źle.
_________________
Metaloplastyka :) Cięcie , gięcie , spawanie , Gmole , stelaże i inne bajery :)
 
 
   
GrzeTom 

Ile cylindrów ma Caponord: 2
Wiek: 44
Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 1089
Skąd: Wawa
Wysłany: 2014-10-20, 20:57   

radekch napisał/a:
W dalszym ciągu nie miałem okazji przejechac sie w deszczu i pewnie w tym sezonie juz tego nie sprawdze. P


ty mi sie tu z odpowiedzią nie wymiguj..:) Czekam na wieści z mokrego... nie ma że boli.. że zimno.. JEŹDZIĆ!!! TO nie przyjemność .. to (wyjątkowo) obowiązek.. uświadamiania kolegom i koleżankom do czego (nie)nadają( * niepotrzebne skreślić) się Full Bore..:)

[ Dodano: 2014-10-20, 20:59 ]
jagiel napisał/a:
kończą produkcję - brak opon w sprzedaży , to tyle :-)

no właśnie.. dlatego dziwie sie "janciovodnik" który tak się "boi" końcówki produkcji..
a przeca to nie ma znaczenia.. byle guma nie była stara..:)
A IMO to nawet okazja by kupić oponę taniej. bo będą "wietrzyć magazyny"
_________________
--
Jest: TT900RP
Był: Caponord RR

"Kierunek jest znacznie ważniejszy od prędkości. Wielu ludzi zapier..ala donikąd"
 
   
janciovodnik 

Ile cylindrów ma Caponord: 2
Dołączył: 27 Lut 2014
Posty: 3152
Wysłany: 2014-10-20, 23:15   

GrzeTom napisał/a:
dlatego dziwie sie "janciovodnik" który tak się "boi" końcówki produkcji..
a przeca to nie ma znaczenia.. byle guma nie była stara..:)
A IMO to nawet okazja by kupić oponę taniej. bo będą "wietrzyć magazyny"

Ale Grzesiu ja się nie boję. Tylko na razie Mitasy w bardzo dobrym stanie i dają radę.
Nie powiem, że te Michałki strasznie mnie ciągną ;P W oponeo mają jeszcze.
 
   
Karpik 
Capofan


Wiek: 39
Dołączył: 05 Gru 2011
Posty: 673
Skąd: Bydgoszcz/Poznań
Wysłany: 2014-10-24, 16:29   

Jak wiadomo na jeden przód schodzą 2 tyły więc nie kupowałbym opony, która wychodzi z produkcji bo za chwilę zostanie się z "ręką w nocniku"
Jak już kiedyś wspominałem jeżdżę na heidenau K60 i następne też takie kupie.
W lekki teren są rewelacyjne, na suchym asfalcie też wypas i nie przeszkadzają w dłuższej jeździe.
Na torze można się składać na maksa (nie mam ograniczników i szlifuje już centralą lub kosą) i idą jak po sznurku. Trwałość też wysoka, tył nawet na asfaltach myślę że przeleci około 15tkm.
Na mokrym powiedzmy że są średnie bo faktycznie już mi się zdarzyło że podczas ulewy dupa mi trochę zatańczyła :lol:
_________________
Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
Życie liczy się w kilometrach
>>> www.MOTOmostowcy.pl <<<
>>> www.motokm.pl <<<
 
 
   
Basin raider 


Ile cylindrów ma Caponord: 2
Wiek: 34
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 388
Skąd: Będzin
Wysłany: 2014-10-25, 20:59   

a tak odnośnie full bore. Kojarzycie kto jest tego importerem i kto tym handluje?. Założył bym na tył na próbę :-D
_________________
Suzuki LS 650 Savage->Honda Gl 1500 Goldwing->Yamaha Wildstar 1600->Yamaha Bt 1100 Bulldog->Honda VFR 800 V-Tec-> Aprilia ETV 1000 Caponord(dożywocie) -> BMW r1100s Boxer Cup Replica -> CBF 1000 Fa -> Kawasaki ZX6R 636 Ninja
 
   
GrzeTom 

Ile cylindrów ma Caponord: 2
Wiek: 44
Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 1089
Skąd: Wawa
Wysłany: 2014-10-27, 13:55   

Basin raider napisał/a:
a tak odnośnie full bore. Kojarzycie kto jest tego importerem i kto tym handluje?. Założył bym na tył na próbę :-D

google MyFriend :) http://www.ceneo.pl/15824675
_________________
--
Jest: TT900RP
Był: Caponord RR

"Kierunek jest znacznie ważniejszy od prędkości. Wielu ludzi zapier..ala donikąd"
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FiSubIce v 0.5 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 11