Strona główna
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Kominy
Autor Wiadomość
robert1973 
Zapierdalam:)powoli


Wiek: 50
Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 1834
Skąd: Czeladź
Wysłany: 2017-02-23, 23:43   

Mondi napisał/a:
to czy tak czy siak będzie trzeba robić nowe mapy..

no to chłopie jak bierzesz się za robienie nowych map to jesteś dla mnie MASTER :)( bez ironi bo to poważna sprawa.....osobiście lekko korygowałem pod swoją dupę ale korekcja a inna mapa to 2-e bajki)
ja bym po prostu skorygował dawkę...... co już mówił Jagiel...... zresztą zdrowy rozsądek też to mówi ale...... co ja tam wiem popierdalam pierdzipędem :P
_________________
Chińskie przysłowie mówi:
"Jeśli chcesz być szczęśliwy jeden dzień - upij się. Jeśli chcesz przez całe życie być szczęśliwy - załóż sobie ogród." dodam... żeby mieć gdzie pić
 
 
   
Wojtaq 
*


Wiek: 68
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 583
Skąd: Piła
Wysłany: 2017-02-24, 07:40   

Ja zrobiłem tylko jedną modyfikacje wydechów, którą wstępnie opisałem gdzieś na Forum. Zeszłego roku miałem zamiar pochwalić się Kolegom w Zieleńcu, ale czas biegł tak szybko, że po prostu zapomniałem. Poza tym modyfikacja wymaga zewnętrznego wzmacniacza z USB i chociaż 'piecyk' nie jest duży, to jednak zabrakło dla niego miejsca w kufrach.

Chodzi o element piezoelektryczny trochę podobny do sondy lambda, zainstalowany na połączeniu kolektora wylotowego z tłumikiem. Jego zadaniem jest modulacja odgłosu spalin sygnałem akustycznym czyli np. muzyką ze wzmacniacza. Uzyskuję oryginalny dźwięk wydechów dudniących takimi tematami, z których najlepiej moim zdaniem brzmi kozacka muzyka z Czasu Apokalipsy czyli Cwał Walkyrii Richarda Wagnera. Dodatkowe efekty uzyskuje się przepustnicą i naprawdę robi to duże wrażenie na słuchaczach :-)
_________________
Być narodowi użytecznym - jak Staszic!
 
   
Czarny84 

Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 441
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2017-02-24, 08:23   

Czarny84 napisał/a:
U mnie Wilku przerabiał z tego co kojarze (od info od poprzedniego właściciela) i graja pięknie..

Nie, ja nikomu nie przerabiałem wydechów, prócz sobie. Zrzucam podejrzenia na Edzia..

A może od Ciebie były gmole? Tak to były gmole :) Solidne trzymają do dzisiaj "nie ma lipy"
 
   
janciovodnik 

Ile cylindrów ma Caponord: 2
Dołączył: 27 Lut 2014
Posty: 3152
Wysłany: 2017-02-24, 08:36   

Wojtaq napisał/a:
Zeszłego roku miałem zamiar pochwalić się Kolegom w Zieleńcu, ale czas biegł tak szybko, że po prostu zapomniałem.

Wojtek lepiej przyznaj się, ze popłynąłeś w stronę oniemienia będącą na spotkaniu płcią piękna i górzystymi widokami :P Że o strzelaniu fot nie wspomnę ;)
 
   
Martinezz 
...czyli Marcin


Wiek: 50
Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 380
Skąd: Śląsk / Żory
Wysłany: 2017-02-24, 08:49   

Wojtaq napisał/a:
Dodatkowe efekty uzyskuje się przepustnicą i naprawdę robi to duże wrażenie na słuchaczach :-)

No ja to chcę usłyszeć - może być na filmiku ;-)
to jest taki poziom zaawansowania, że albo wkrętka, albo klękam i szukam szczęki :-)
_________________
Live Free Or Die...
------------------------------------------------------
Aprilia ETV1000 Caponord 2003 (2016- ...)
Yamaha XVS 1100 Drag Star 2005 (2014-2016)
Romet Pony - Motorynka (1986-1994) ;-)
 
   
Mondi 
Krzysztof


Wiek: 53
Dołączył: 08 Sty 2017
Posty: 570
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2017-02-24, 10:10   

robert1973 napisał/a:
Mondi napisał/a:
to czy tak czy siak będzie trzeba robić nowe mapy..

no to chłopie jak bierzesz się za robienie nowych map to jesteś dla mnie MASTER :)( bez ironi bo to poważna sprawa.....osobiście lekko korygowałem pod swoją dupę ale korekcja a inna mapa to 2-e bajki)
ja bym po prostu skorygował dawkę...... co już mówił Jagiel...... zresztą zdrowy rozsądek też to mówi ale...... co ja tam wiem popierdalam pierdzipędem :P


Mapy, nie mapy, korekta, nie korekta żaden MASTER ze mnie bo nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić ;p Cokolwiek oprócz fizycznej wymiany kominów byłoby dla mnie niewykonalne :/
Jeśli zdecyduje się na założenie przelotów to podjadę na stację sprawdzić "spaliny" a potem będę szukał jakiegoś MASTERA od modyfikacji dawek paliwa :p. Odpowiednie kabelki też odziedziczylem z moto więc tylko program i znajomość tematu :)
_________________
Aprilia caponord etv 1000 - teraz i na zawsze... ;p
Yamaha dragstar xvs 125 - ale to już przeszłość ;)
 
   
RESPIRATOR 
Jacek


Ile cylindrów ma Caponord: 2
Wiek: 51
Dołączył: 03 Paź 2013
Posty: 1573
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2017-02-24, 11:25   

Wojtaq napisał/a:
Ja zrobiłem tylko jedną modyfikacje wydechów, którą wstępnie opisałem gdzieś na Forum. Zeszłego roku miałem zamiar pochwalić się Kolegom w Zieleńcu, ale czas biegł tak szybko, że po prostu zapomniałem. Poza tym modyfikacja wymaga zewnętrznego wzmacniacza z USB i chociaż 'piecyk' nie jest duży, to jednak zabrakło dla niego miejsca w kufrach.

Chodzi o element piezoelektryczny trochę podobny do sondy lambda, zainstalowany na połączeniu kolektora wylotowego z tłumikiem. Jego zadaniem jest modulacja odgłosu spalin sygnałem akustycznym czyli np. muzyką ze wzmacniacza. Uzyskuję oryginalny dźwięk wydechów dudniących takimi tematami, z których najlepiej moim zdaniem brzmi kozacka muzyka z Czasu Apokalipsy czyli Cwał Walkyrii Richarda Wagnera. Dodatkowe efekty uzyskuje się przepustnicą i naprawdę robi to duże wrażenie na słuchaczach :-)


Ocho, niechybnie zbliża się prima aprilis ! :))
_________________
chodzi o to żeby wpadać w błoto / morda w błocie .... świat w kolorach
 
 
   
Martinezz 
...czyli Marcin


Wiek: 50
Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 380
Skąd: Śląsk / Żory
Wysłany: 2017-02-24, 11:38   

RESPIRATOR napisał/a:
prima aprilis ! :))
prima pomysł ;-)
_________________
Live Free Or Die...
------------------------------------------------------
Aprilia ETV1000 Caponord 2003 (2016- ...)
Yamaha XVS 1100 Drag Star 2005 (2014-2016)
Romet Pony - Motorynka (1986-1994) ;-)
 
   
robert1973 
Zapierdalam:)powoli


Wiek: 50
Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 1834
Skąd: Czeladź
Wysłany: 2017-02-24, 11:51   

Mondi napisał/a:
Jeśli zdecyduje się na założenie przelotów to podjadę na stację sprawdzić "spaliny" a potem będę szukał jakiegoś MASTERA od modyfikacji dawek paliwa :p. Odpowiednie kabelki też odziedziczylem z moto więc tylko program i znajomość tematu :)

nie musisz szukać.... poczytaj forum i znajdź "znajomego" z analizatorem :D akurat to jesteś sam w stanie zrobić :) a sprzęt potrzebny masz
_________________
Chińskie przysłowie mówi:
"Jeśli chcesz być szczęśliwy jeden dzień - upij się. Jeśli chcesz przez całe życie być szczęśliwy - załóż sobie ogród." dodam... żeby mieć gdzie pić
 
 
   
elefant 
trąba zawsze do góry


Wiek: 48
Dołączył: 26 Kwi 2015
Posty: 559
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2017-02-24, 13:02   

No to trochę zamieszam :)
Ja już swoje ori kominy przerobiłem - mapę wgrałem, skład mieszanki ustawiłem, moto przeszło pomyślnie hamownie i jestem zajebiaszczo zadowolony. Dźwięk piękny basowy podobny do dzwięku jaki wydaje Capeć Asiora, stonowany, moto chodzi równiutko jak maszyna do szycia (zero falowania obr). Moto wkręca się jak by mu ktoś korek z dupy wyrwał.
A i jeszcze jedno: Zadawane są pytania ile będzie palił po zmianie na wolne wydechy - Koledzy w dupie to mam 0,5-,07/100 więcej to tyle co kot napłakał.
 
   
Mondi 
Krzysztof


Wiek: 53
Dołączył: 08 Sty 2017
Posty: 570
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2017-02-24, 13:08   

elefant,
Nie wiem czy "zamieszałeś", ale na pewno zrobiłeś co niektórym smaka.... krótko mówiąc zazdroszczę tego modu ;p
_________________
Aprilia caponord etv 1000 - teraz i na zawsze... ;p
Yamaha dragstar xvs 125 - ale to już przeszłość ;)
 
   
robert1973 
Zapierdalam:)powoli


Wiek: 50
Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 1834
Skąd: Czeladź
Wysłany: 2017-02-24, 13:57   

elefant napisał/a:
No to trochę zamieszam :)

Pozytywne zamieszanie :D nic tylko czekać na Firlej lub inną "okazję" :)
PS jakiś wykresik ze "zhamienia" ????? pliiiis
_________________
Chińskie przysłowie mówi:
"Jeśli chcesz być szczęśliwy jeden dzień - upij się. Jeśli chcesz przez całe życie być szczęśliwy - załóż sobie ogród." dodam... żeby mieć gdzie pić
 
 
   
elefant 
trąba zawsze do góry


Wiek: 48
Dołączył: 26 Kwi 2015
Posty: 559
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2017-02-24, 14:19   

robert1973 napisał/a:
elefant napisał/a:
No to trochę zamieszam :)

Pozytywne zamieszanie :D nic tylko czekać na Firlej lub inną "okazję" :)
PS jakiś wykresik ze "zhamienia" ????? pliiiis


Robert RR-ke wrzuciłem na hamownie zaraz po kupnie , potem po wgraniu nowej mapy, potem po zmianach w wydechu, potem powtórnie po zmianach mapy i ustawieniu składu mieszanki. Tak więc widzisz trochę tych wykresów jest, jakąś część wrzuciłem gdzieś na forum. Wszystko jest w kompie od hamowni u mojego mechanika (Endriu). W wolnej chwili zgram te pliki i postaram się opublikować.
 
   
Mondi 
Krzysztof


Wiek: 53
Dołączył: 08 Sty 2017
Posty: 570
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2017-02-28, 20:29   

Dziś przy okazji małej przejażdżki odwiedziłem stację kontroli pojazdów. Na analizatorze spalin wyszło 4,1 - 4.5.... tak jakoś skakało. Robić coś z tym czy zajrzeć jeszcze w inne miejsce celem weryfikacji pomiarów? Kominy oryginalne, moto 80°C.
LwG

IMG_20170228_174754-600x1068.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1185 raz(y) 188,29 KB

_________________
Aprilia caponord etv 1000 - teraz i na zawsze... ;p
Yamaha dragstar xvs 125 - ale to już przeszłość ;)
 
   
skvrnsk
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-28, 20:36   

U mnie wyszło tyle samo w ubiegłym roku. Nie weryfikowałem tego drugim pomiarem. Kolor świec mam książkowy, a i spalanie w normie. Może w tym sezonie pokuszę się o ponowne sprawdzenie.
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FiSubIce v 0.5 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 13