Strona główna
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Olej w lagach
Autor Wiadomość
Wilk stepowy 

Wiek: 42
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 1229
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-03-20, 15:33   

Wicher napisał/a:
Fajne stojaki. Gdzie takie zakupiłeś??


Jak to mówią potrzeba matką wynalazków.. Mój tatko wykonuje takie stojaki w wolnej chwili.



http://www.allegro.pl/ite...otocyklowy.html
_________________
Caponord 2003
 
   
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-21, 17:27   

Eee no luzik i fachura jak się patrzy ;)
Jak nie znajdę centralnej podstawki za rozsądne pieniądze, to uśmiechnę się do Ciebie ;)
 
   
dabal 

Wiek: 52
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 85
Wysłany: 2010-09-17, 14:41   

Tak czy siak wiem na pewno, że 5w jest za rzadki- przejechałem parę tysi i wiem że za bardzo nurkuje przy hamowaniu, a przeglądając dokumenty od poprzedniego właściciela dowiedziałem się, że w lagach miałem 15W. Przedtem lepiej się prowadził.
 
   
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-17, 17:33   

Olej olejem, ale oryginalne springi w Capo są po prostu za miękkie.
Brak regulacji, nawet napięcia wstępnego spręzyny, to już w ogóle pomyłka.
 
   
Krzysiek 
Jazda,jazda,jazda...


Wiek: 52
Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 459
Skąd: Warszawa/Marki
Wysłany: 2010-10-08, 10:36   

Ja ostatnio regulację zrobiłem podkladkami pod sprężyny... a dodatkowo zalałem lagi 20W :-)
Oczywiście efekt nurkowania nie zniknął, ale wyrównując motocykl tylnym hamulcem jest już nienajgorzej, zminimalizowałem natomiast efekt ząbkowania przedniej opony...
_________________
Minio
 
   
Wilk stepowy 

Wiek: 42
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 1229
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-10-08, 10:45   

To dobrze, bo u mnie na półce stoi 20W i miałem obawy czy za gęsty nie będzie :mrgreen: Ale skoro przetestowałeś i jest nawet lepiej, więc ze spokojnym sumieniem zaleję sobie też :mrgreen:

Skąd wziąść uszczelniacze lag? Gdzie to można kupić?
_________________
Caponord 2003
 
   
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-08, 20:13   

Tylko jak zalejesz 20W, to sprawdź przy większej prędkości na nierównej i krętej drodze jak zachowuje się motocykl(solo).
Zrobiłem taki manewr z olejem w FZS 600. Najpierw prawie zgubiłem plomby na nierównej nawierzchni, a potem o mało nie wyleciałem z drogi :)
Oczywiście w przypadku Capo wcale tak nie musi być :)

Uszczelniacze lag kupisz w sklepie z lożyskami i uszczelnieniami.
 
   
Krzysiek 
Jazda,jazda,jazda...


Wiek: 52
Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 459
Skąd: Warszawa/Marki
Wysłany: 2010-10-11, 09:53   

Na utwardzonym przodzie zrobiłem Ruminię z jej dziurawymi i krętymi drogami na których mimo nierówności pozamykałem opony... z kuframi i w 2 osoby... raz nawet niezauważyłem że jest duży uskok, co spowodowało dosyć długi lot i całkiem przyjemne lądowanie, więc jak na tę chwilę nie zamierzam zmieniać parametrów.
Oczywiście jest troszkę twardszy, ale nie na tyle żeby zmęczyć nadgarstki, a komfort prowadzenia jest dla mnie o klasę wyżej.
_________________
Minio
 
   
maciejwu71

Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 238
Wysłany: 2010-10-11, 11:04   

Witam. Czy wykrecal ktos juz lagi w RR i wymienial w nich olej?? Samo wykrecenie to moze nie problem ale zastanawiam sie czy nie zostana mi jakies czesci kiedy poskladam to do kupy.
 
   
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-11, 21:59   

Krzysiek napisał/a:
Na utwardzonym przodzie zrobiłem Ruminię z jej dziurawymi i krętymi drogami na których mimo nierówności pozamykałem opony... z kuframi i w 2 osoby... raz nawet niezauważyłem że jest duży uskok, co spowodowało dosyć długi lot i całkiem przyjemne lądowanie, więc jak na tę chwilę nie zamierzam zmieniać parametrów.
Oczywiście jest troszkę twardszy, ale nie na tyle żeby zmęczyć nadgarstki, a komfort prowadzenia jest dla mnie o klasę wyżej.

Czyli mówiąc krótko pewniak :-)

maciejwu71 napisał/a:
Witam. Czy wykrecal ktos juz lagi w RR i wymienial w nich olej?? Samo wykrecenie to moze nie problem ale zastanawiam sie czy nie zostana mi jakies czesci kiedy poskladam to do kupy.

Nie powinieneś mieć z tym kłopotów i raczej żadna część ci nie zostanie. No chyba, że zapomnisz sprężyny włożyć do lagi ;-)
Korki wlewowe popuść sobie delikatnie przed demontażem.
 
   
Capo 
Administrator
Capo 2002, FJR 1300


Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 818
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-10-11, 22:06   

Maciejwu71 pobierz instrukcję z podanego poniżej linka (hasło: aprilia). Od strony 19 masz informację jak rozebrać przednie lagi (niestety instrukcja po włosku ale jak znajdę po angielsku to też umieszczę wiem że gdzieś mam ale nie mogę na szybko znaleźć)

instrukcja do capo RR
 
 
   
maciejwu71

Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 238
Wysłany: 2010-10-12, 04:56   

Dzieki Capo. W razie W-u poprosze makaroniarzy z firmy o prztlumaczenie. Natomiast same obrazki tez przemawiaja do mnie ;-) Wicher ja mam regulacje twardosci na przodzie.....tam chyba nie ma korkow. Chyba ze jestem taki ciemny ale jeszcze nie rozbieralem tego ustrojstwa a jedyna sruba jaka wystaje u gory lagi sluzy do regulacji. No chyba ze ma dwie funkcje.Ale dzieki za dobre slowo.
 
   
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-12, 15:20   

Masz korki, a w nich jest po prostu śruba regulacyjna, czyli tak jak pisałeś jest dwufunkcyjna ;) Przypuszczam, że pod korkami będzie podkładka na którą naciska śruba regulacyjna.
Na szczęście przy wymianie oleju nie musisz rozbierać całkowicie przednich lag.
Wykręcasz korki, wyjmujesz podkładki i spręzyny, ewentualnie to co jest pod sprężynami i sru :)
Płukanko, zalewanko, składanko i jazducha ;)
 
   
B3stia 

Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 270
Skąd: Leszno
Wysłany: 2010-10-16, 17:35   

Capo napisał/a:
Maciejwu71 pobierz instrukcję z podanego poniżej linka (hasło: aprilia). Od strony 19 masz informację jak rozebrać przednie lagi (niestety instrukcja po włosku ale jak znajdę po angielsku to też umieszczę wiem że gdzieś mam ale nie mogę na szybko znaleźć)

instrukcja do capo RR


TO samo tylko w wersji ENG
http://b3stia.transalpclu...004_English.pdf
 
 
   
maciejwu71

Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 238
Wysłany: 2010-10-17, 17:46   

B3sta............spasiba ;-)
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FiSubIce v 0.5 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10