Strona główna
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Tak naprawdę liczy się tylko "bałns"
Autor Wiadomość
asior100 
Adam

Wiek: 51
Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 163
Skąd: SZAMOCIN
Wysłany: 2009-08-30, 18:25   Wydechy od Edzia

Witam
To moje kominy ostatnio przeabiał Edzio - tak jak słychać w plikach które dołączył do postu zmiana dźwięku jest taka jakiej oczekiwałem - pojawił się elegancki bas i teraz naprawdę słychać że to tysiączek. Cała moja familia stwierdziła, że odgłos pasuje do gabarytów i naprawdę nieźle brzmi. Muszę teraz trochę pojeździć, (nie tylko wkoło domu) i potem napiszę jak to wszystko gra w czasie jazdy. Co do samego wykonania to pełna kultura - jak kominy dochodzą do Edzia to robi je w jeden dzień i migiem odsyła, wydechy przecina na fabrycznych spawach i tam je też potem na nowo łączy także wszystko fachowo bez niedoróbek, wszystko w środku robi z porządnych materiałów i daje na swoją robotę gwarancję. Co do kosztów to za dwa kominy zapłaciłem 490 zł (245 za jeden) oczywiście plus koszty wysyłki (dwa kominy priorytetem pocztą w jedną stronę 32 zł)
Pozdro dla wszystkich
 
   
edzio 
EdHaust


Wiek: 51
Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 27
Skąd: Modlin Twierdza
Wysłany: 2009-08-30, 18:36   

Obecnie koszt przeróbki u mnie w przypadku pełnego przelotu to 440pln z dożywotnią gwarancją ale jak już wypraktykowaliśmy na przypadku Bedzia Capo jest za głośne .Byłem zmuszony wprowadzić przy przeróbce rozwiązanie w obu tłumikach komory rozprężającej wytłumionej z podwójnymi ściankami.Rozwiązanie to jest bardziej czasochłonne i pracochłonne -więcej prac ślusarskich (cięcie,pasowanie,spawanie w osłonie argonu) Jestem zmuszony za takie rozwiązanie brać więcej o 30pln za każdy tłumik,czyli koszt sumacyjny przeróbki z komorami rozprężającymi i dożywotnią gwarancją to 500pln + ewentualne koszty wysyłki Pocztą Polską 30-40pln.Czas realizacji jest dość krótki -mógłbym sztucznie przedłużać ale krótki czas realizacji świadczy o moim podejściu do klienta które jest deko inne a niżeli innych usługodawców w branży motocyklowej.Ponieważ robiłem już 2 takie komplety nie marnuję czasu na niepotrzebne czynności.Czas przeróbki tych kominków to jeden dzień -zaczynam rano a przed 18-ą tego samego dnia kominki już są nadane na poczcie w drogę powrotną.W razie jakichkolwiek wątpliwości mogę podać telefony do ludzi którym już coś przerabiałem w celu przekonania się czy warto taki zabieg przeprowadzić itp...
 
 
   
B3stia 

Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 270
Skąd: Leszno
Wysłany: 2009-08-31, 12:44   

Czy jest możliwość zastosowania dbkillera ?
 
 
   
edzio 
EdHaust


Wiek: 51
Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 27
Skąd: Modlin Twierdza
Wysłany: 2009-08-31, 21:07   

Jest możliwość stosować ale jest to utrudnione gdyż ta ozdobna końcówka z kwasówki do tłumika jest zamontowana nie szczelnie tylko na 4 nitach i wstawienie w jakichś Dbkilerów spowoduje że spaliny będą śmigać tu i ówdzie co może spowodować osmalenie różnych elementów motocykla a może i potopienie się plastikowych elementów motocykla.Lepiej moim zdaniem zastosować przelot w tłumiku małej średnicy co ma największy wpływ na ilość decybeli ale negatywnie na jość dźwięku.Czyli po zastosowaniu przelotu małej średnicy basik może być deko gorszy niż przy średnicy przelotu 40-50mm.Ale po takiej przeróbce moto i tak będzie dużo lepiej gadać niż na fabrycznych.
 
 
   
edzio 
EdHaust


Wiek: 51
Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 27
Skąd: Modlin Twierdza
Wysłany: 2009-09-05, 15:58   

Właśnie zostały mi dostarczone następne tłumiki do Capo... ale do nowszego modelu bo z katalizatorami do przeróbki z komorą rozprężającą przez kolege z Marek .Mam zastosować przeloty o średnicy 45mm i bez usówania katalizatorów.Mam zamiar robić fotki ze wszystkich etapów prac bo w sumie jeszcze nie posiadam wszystkich od początku do końca.Ciekaw jestem jak to będzie chodziło.Gdyby ktoś z was miał jakieś wątpliwości czy warto powierzyć mi taką przeróbkę dołączam link do mojego wontku na forum ogólnym o przeróbkach gdzie jest troszke wrażeń ludzi po przeróbce u mnie i wiele innych informacji.

http://forum.motocyklisto...howtopic=106189
 
 
   
Capo 
Administrator
Capo 2002, FJR 1300


Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 818
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-09-05, 19:41   

Edzio jeśli chcesz to mogę na stronie www.caponord.cba.pl umieścić zdjęcia wraz z krótkim opisem przeróbki i oczywiście z kontaktem do Ciebie.
 
 
   
edzio 
EdHaust


Wiek: 51
Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 27
Skąd: Modlin Twierdza
Wysłany: 2009-09-10, 21:09   

Dziś robiłem w/w kominy ,jeszcze drugiego nie skończyłem ,troche już porobiłem zdjęć ale jeszcze kilka brakuje, jutro dokończę i będę mógł je gdzieś dołączyć.
 
 
   
Krzysiek 
Jazda,jazda,jazda...


Wiek: 52
Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 459
Skąd: Warszawa/Marki
Wysłany: 2009-09-13, 16:58   

edzio, ty jeszcze nie wrzuciłeś fotek, a już kominy po modyfikacji przetestowałem :-)
Pierwsze wrażenie: odpaliłem i zastanawiałem się czy jest różnica...
Jak capo już zszedł na prawidłowe obroty, a ja przeszedłem na tył motocykla, to moje "audiofilskie" uszy dobiegł miły miękki basik, zakłócany niestety przez głośny silnik rotaxa :oops: . Po dodaniu gazu jeszcze głośniej (silnik).
Postanowiłem sie przejechać i tutaj różnica piekielna :evil: , pod obciążeniem V60 wydał z siebie piękny pomruk, niski, aczkolwiek nie męcząco ryczący, w sam raz na turystyke mieszaną z miastem w koło komina...:-)
Generalnie polecam taką przeróbkę, muszę jeszcze spotkac się z edziem i kumplami na lotnisku, co by ocenili brzmienie z pozycji "przechodnia" bo wiadomo że przy 130 to dźwięk zostaje z tyłu i ciężko samemu ocenić.
Pozdrawiam i do zobaczenia (i usłyszenia) na zlocie...
_________________
Minio
 
   
edzio 
EdHaust


Wiek: 51
Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 27
Skąd: Modlin Twierdza
Wysłany: 2009-09-14, 19:43   

A to link z fotostory z w/w przeróbki kominów Capo... które trzeba oglądać od tyłu od ostatniego zdjęcia. :-D

http://edzio35.wrzuta.pl/...aponord_edhaust
 
 
   
edzio 
EdHaust


Wiek: 51
Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 27
Skąd: Modlin Twierdza
Wysłany: 2009-09-14, 22:31   

Cieszę się że znów udało mi się trafić w gust .Zawsze biorąc do przerobienia kominy do Capo... mam duszę na ramieniu gdyż ten silnik nie jest łatwy do dostosawania rozwiązań zastosowanych w tłumikach podczas przeróbki , tak aby dźwięk nie był za głośny no i odpowiednio basowy.Ale jeszcze długa droga przede mną i ciągle będę się musiał uczyć ,moje szczęście że mam taką możliwość i to na cudzych tłumikach,że w razie niepowodzenia jest możliwość na nowo otworzyć pacjenta i zastosować inne rozwiązania a niżeli za pierwszym razem
 
 
   
eterum 
myśli o Capo


Wiek: 42
Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 820
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2009-09-14, 23:27   

Krzysiek po przeróbkach dźwięk jest taki jak tutaj http://www.youtube.com/watch?v=nD6ubwt_Mp4

Lepszy czy gorszy?


EDIT: Poprawiłem link. Powinien działać.
_________________
Ostatnio zmieniony przez eterum 2009-09-15, 08:43, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
   
Krzysiek 
Jazda,jazda,jazda...


Wiek: 52
Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 459
Skąd: Warszawa/Marki
Wysłany: 2009-09-15, 08:26   

eterum, coś chyba nie wyszło z linkiem, ponieważ otwiera się strona główna YT

PS. Jesteś z Łodygowic, tych koło Wrocławia?
_________________
Minio
 
   
eterum 
myśli o Capo


Wiek: 42
Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 820
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2009-09-15, 08:44   

Jestem z Łodygowic koło Żywca. Góral ;-)
_________________
 
 
   
Krzysiek 
Jazda,jazda,jazda...


Wiek: 52
Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 459
Skąd: Warszawa/Marki
Wysłany: 2009-09-15, 09:01   

ok :-) pytam, bo z tych koło Breslau to znam kilka osób, a to maleńka wioska...
Jeśli chodzi o sound, to postaram się nagrać filmik 8-)
_________________
Minio
 
   
edzio 
EdHaust


Wiek: 51
Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 27
Skąd: Modlin Twierdza
Wysłany: 2009-09-15, 10:06   

A tak naprzykład chodzi RSV -ka po mojej przeróbce :

http://edzio35.wrzuta.pl/...zerobce_edhaust
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FiSubIce v 0.5 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10