Strona główna
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Czyszczenie zacisku
Autor Wiadomość
LoganOx 


Wiek: 45
Dołączył: 23 Wrz 2009
Posty: 46
Skąd: Swindon
Wysłany: 2018-09-06, 00:06   

podepnę sie pod temat. Czy ktokolwiek wymieniał uszczelki w zaciskach i mógłby napisać jakie kupic. W UK na ebayu jest zestaw naprawczy, ale te uszczelki sa piekielnie drogie (czasem idzie wyhaczyc uzywany zacisk za mniejszą cenę).
Na razie wymieniłem przewody w przodzie na takie w oplocie i przy okazji wymieniłem płyn hamulcowy.
Teraz biorę się za tylny hamulec - zamówiłem przewód w oplocie, ale nie to jest problemem.
Najwiekszy problem to grzanie się tarczy i zauwazalny opór podczas jazdy - tłoczki chyba nie odpuszczają. Albo wina zacisku albo pompy?
Mój Capo ma juz 16 lat i na 100% nikt nigdy tam zacisku nie ruszał. Poleci ktoś zestaw naprawczy do zacisków?
 
 
   
mr_soze 
Tiger 1200


Ile cylindrów ma Caponord: 2
Wiek: 41
Dołączył: 03 Maj 2014
Posty: 296
Wysłany: 2018-09-06, 07:24   

Pokrzywisz tarcze i wtedy będziesz widział jakie te uszczelki były tanie....zdejmij zaciski, wyjmij tłoczki i je spoleruj.
 
   
sosnos 


Wiek: 37
Dołączył: 25 Lut 2014
Posty: 615
Skąd: Działdowo
Wysłany: 2018-09-06, 08:44   

Hejka, a czemu chcesz wymienic uszczelki ? czy płyn wycieka z zacisku? Czy poprostu profilaktycznie chcesz wyczyścić.

tarcze się grzeją i czujesz opór bo na tłoczkach jest syf i są zapieczone czyli nie odbijają lub poprostu hamulec jest zapowietrzony.

Polecam rozebrac wszystko wyciagnąć tłoczki umyć w zmywaczu do hamulców i złożyc, wyczyść i przesmaruj prowadnice - na których chodzi zacisk i zalej nowym płynem.

gumki były i będą drogie - polecam zakupic Tourmax.
_________________
pozdrówka Michał
https://www.youtube.com/watch?v=IYJYA0P5ls8
 
   
rzeżucha 

Wiek: 38
Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 371
Skąd: Giżycko/Kraków
Wysłany: 2018-09-06, 09:30   

Cześć,

ja w tym roku wymieniałem uszczelki w przednich zaciskach, moje już były w słabym stanie tzn te górne były mocno postrzępione więc zdecydowałem się na wymianę. Kupiłem na ebau.co.uk



Wszystko pasuje w 100%.

Jest też opcja dorobienia tych uszczelek, w Krakowie wycenili mi to na 140pln za komplet na 2 zaciski ale zależało mi też na tych gumkach "harmonijkach ".

Zerknij jeszcze na łożysko przedniego koła, jeśli masz w bardzo złym stanie to może być to powód grzania się tarcz i oporu na kole. Ja przynajmniej tak miałem.
 
   
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2018-09-06, 11:48   

sosnos napisał/a:
Hejka, a czemu chcesz wymienic uszczelki ? czy płyn wycieka z zacisku? Czy poprostu profilaktycznie chcesz wyczyścić.

tarcze się grzeją i czujesz opór bo na tłoczkach jest syf

Syf to nie problem,problemem nie odbijających tłoczków często są właśnie uszczelnienia.Gdybyś wziął nowe uszczelnienie,przeciął je i zobaczył jaki ma przekrój i porównał ze starym,również przeciętym uszczelnieniem, to doszedłbyś do pewnych wniosków :)
 
   
KKK 
Krzysiek

Ile cylindrów ma Caponord: 2
Wiek: 44
Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 787
Skąd: Ustroń
Wysłany: 2018-09-06, 23:52   

Wicher napisał/a:
sosnos napisał/a:
Hejka, a czemu chcesz wymienic uszczelki ? czy płyn wycieka z zacisku? Czy poprostu profilaktycznie chcesz wyczyścić.

tarcze się grzeją i czujesz opór bo na tłoczkach jest syf

Syf to nie problem,problemem nie odbijających tłoczków często są właśnie uszczelnienia.Gdybyś wziął nowe uszczelnienie,przeciął je i zobaczył jaki ma przekrój i porównał ze starym,również przeciętym uszczelnieniem, to doszedłbyś do pewnych wniosków :)



Bo najważniejsza jest guma... :mrgreen:
Piszę serio ;-)
_________________
B2,V8,R5
 
   
LoganOx 


Wiek: 45
Dołączył: 23 Wrz 2009
Posty: 46
Skąd: Swindon
Wysłany: 2018-09-07, 00:11   

Dlaczego chce wymienic uszczelki?
Planuje rozebrac zaciski i je porzadnie wyczyscić. Jak juz je rozłożę na czynniki pierwsze to boję się, że stare uszczelki moga sie uszkodzić a nawet rozpaść (zapewne maja juz 16 lat). Tak więc profilaktycznie moznaby je wymienić na nowe.
Mam nietypowy problem z przednim prawym zaciskiem. Niedawno chca sprawdzić klocki, odkręciłem zacisk i zauwazyłem, ze nie chciał zejść z tarczy (sporo się namęczyłem by zeszedł - ostatecznie musiałem popuścic śrubę odpowietrzającą i zlać trochę płynu z zacisku). Tłoczki chodziły płynnie i bez oporu ale tylko jeden na raz. Jak naciskałem jeden to drugi wychodził. Jak naciskałem drugi to pierwszy wychodził. A ja naciskałem oba na raz to nawet nie chciały drgnąć.
Stwierdziłem, że to problem z przewodami hamulcowymi albo z pompą. W sumie teraz mam nowe przewody na przedzie, to moze sprawdzę jeszcze raz czy nadal jest ten problem.
Grzanie się tarczy to problem z tylnym hamulcem. 2 m-ce temu podczas jazdy nawet dało się odczuć opór, więc zjechałem z szosy i na chwilę poluzowałem zawór odpowietrzający w tylnym zacisku - było tam spore ciśnienie. Pomogło... Tym razem totalnie zgłupiałem: problem - zacisk, przewód czy pompa???
W warsztacie przy wymianie opony mechanik sam zaproponował regenerację zacisków, ale jeo wycena mi się nie spodobała.
Reasumując - wezmę się za te zaciski zaczynając od tylnego
 
 
   
junior 

Wiek: 35
Dołączył: 05 Mar 2017
Posty: 119
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-09-07, 09:08   

rzeżucha, a możesz podrzucić aukcję na której kupiłeś?
dzięki ;)
 
   
rzeżucha 

Wiek: 38
Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 371
Skąd: Giżycko/Kraków
Wysłany: 2018-09-07, 10:44   

junior napisał/a:
rzeżucha, a możesz podrzucić aukcję na której kupiłeś?
dzięki ;)


Proszę bardzo 😀

https://m.ebay.co.uk/itm/Aprilia-ETV-1000-Caponord-01-03-front-brake-caliper-seal-kit-2001-2002-2003-/161270300557?_mwBanner=1&_rdt=1
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FiSubIce v 0.5 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11