Strona główna
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Napiecie ladowania
Autor Wiadomość
major 
KTM 640 SM

Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 95
Skąd: Warszawa WA
Wysłany: 2011-12-22, 21:59   

Wicher napisał/a:
-czy puścić od regulatora, aż do samego uzwojenia 1,5mm2 czy może zastosować przewód o większym przekroju??
między alternatorem a regulatorem napięcie jest wysokie, więc prąd mały, więc mały przekrój wystarczy, dla spokoju jednak możesz zastosować 2,5

Wicher napisał/a:
-czy zostawić oryginalną, brązową kostkę przy regulatorze, czy pozbyć się jej definitywnie, bo tą między cylindrami mam zamiar wywalić??
Wszyscy na wszystkich forach zalecają usunięcie obu brązowych kostek bo się utleniają, przestają właściwie przewodzić, grzeją się i topią i robi się zwarcie; jeśli założysz regulator mosfet to możesz połączyć wszystko na stałe, bez złączy - jeśli zrobisz to dobrze to raczej nie będziesz już tam zaglądać

Wicher napisał/a:
-Pozostałe przewody wychodzące od regulatora ( 4 sztuki, to pary + oraz - tak?) reprezentują dobry poziom moim zdaniem :mrgreen:
Tylko, czy skoro już się za to zabrałem, to puszczać to od nowa, czy też zostawić w spokoju, żeby nie przedobrzyć?? :mrgreen:
Jeśli działa, nie ruszaj, chociaż moim zdaniem wysokoprądowa część instalacji kapcia wymaga wymiany; jeśli nie widać śladów zużycia izolacji zostawilbym to co jest bo dużo przy tym roboty
_________________
Michał
 
 
   
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-22, 22:54   

Dzięki major za poradę.
Puściłem wszystko na lince 1,5mm2. Zostawiłem jednak kostkę przy regulatorze.
Wstępne pomiary napięcia ładowania wydały mi się niezwykle optymistyczne.
Okazało się jednak, że w wyniku słabej baterii w mierniku były zafałszowane :)
Wymieniłem bateryjkę i hmmm. Szału nie ma,bo około 13.6-13.8V.
W zasadzie wynik podobny do tego co było przed wymianą wiązki.
Trochę nie podoba mi się to, że regulator dosyć mocno się grzeje i raczej wymienię go na inny.
Nie będę stosował regulatora z Hondy ani Kawasaki.
Postawiłem na rodzimy produkt.
Te regulatory cieszą się dobrą opinią, więc chyba skorzystam i kupię ten RN-07
http://reg_mot.republika.pl/
 
   
Wilk stepowy 

Wiek: 41
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 1229
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-12-23, 01:11   

Cytat:
Te regulatory cieszą się dobrą opinią, więc chyba skorzystam i kupię ten RN-07
http://reg_mot.republika.pl/

Ciekawe, lubię krajowe produkty. Ciekawe jak to działa i czy się sprawdzi. Ja mam ładowanie na poziomie 14.2 przy włączonych światłach, ale regulatora nie idzie dotknąć, jest taki gorący...
_________________
Caponord 2003
 
   
eterum 
myśli o Capo


Wiek: 42
Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 820
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2011-12-23, 06:51   

Wicher napisał/a:
Te regulatory cieszą się dobrą opinią, więc chyba skorzystam i kupię ten RN-07
http://reg_mot.republika.pl/


Miałem, padł po ok. 1.5 miesiącu. Montował go serwis motocyklowy więc nie wiem czy czegoś nie spaprali ale to była raczej wina regulatora.

Jeśli już nie chcesz koniecznie regulatorów mosfet (Honda, Kawa) to weź chociaż z GL 1100/1200.

Tradycyjne regulatory mocno się grzeją stąd wymagają mocnego chłodzenia. Jeśli już robisz z przewodami to dołóż trochę kabla i wyprowadź regulator gdzieś w okolice chłodnicy. Podpatrzyłem ten patent u jarasa i na upalne dni wydaje się najlepszym rozwiązaniem.

Najmniej grzeją się regulatory mosfet a taki od hondy/kawy można kupić za 150 zł.. U mnie działa
:-D
_________________
 
 
   
aprilia 
Kamil


Wiek: 33
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 1241
Skąd: Lubaczów/Rzeszów
Wysłany: 2011-12-23, 08:45   

Regulatory zawsze się będą grzały mocno,w motocyklach ładowanie działa inaczej niż w aucie!
W aucie ładuje tyle ile potrzebuje prądu za mało to ładuje więcej,w motocyklach natomiast prądnica ładuje cały czas na full a redukuje to regulator napięcia zwierając do masy dlatego szybko padają jak nie mają dobrego chłodzenia i jak np. capo ma chyba 470W mocy to można obliczyć ile wszystkie odbiorniki biorą i ile zostaje niewykorzystane i po prostu coś podłączyć bo i tak się to zmarnuje.
 
   
Karpik 
Capofan


Wiek: 39
Dołączył: 05 Gru 2011
Posty: 673
Skąd: Bydgoszcz/Poznań
Wysłany: 2011-12-23, 23:30   

W moim Capo jest regulator od BMW GS 650 (chyba,ze Capo ma taki sam).
Wyglada na to że wszystko pasuje bo nie widać w okolicy żadnych przeróbek...
Co do ładowania to nie zauwazyłem żadnych problemow, ale mam zamiar sprawdzic napiecie ładowania, jak tylko pozbieram moto troche do kupy...
_________________
Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
Życie liczy się w kilometrach
>>> www.MOTOmostowcy.pl <<<
>>> www.motokm.pl <<<
 
 
   
aprilia 
Kamil


Wiek: 33
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 1241
Skąd: Lubaczów/Rzeszów
Wysłany: 2011-12-24, 08:44   

Jam masz od BMW to w BMW jest taki sam jak w pegaso czyli też pewnie pasuje i ja nie miałem problemów przez 20 tyś. km.
 
   
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-25, 01:12   

Czytałem o tych regulatorach i opinie są dobre, chociaż zdarzają się wtopy.
Wiadomo, że awaria lub przedwczesny zgon może zdarzyć się nawet w markowym produkcie za grubą kasę.
Po świętach będę miał nowy akumulator, zrobię ponownie pomiary napięcia ładowania i wtedy zadecyduję.
Nie odrzucam innych regulatorów, ale tak samo jak Wilku lubię krajowe produkty i być może wesprę producenta tych regulatorów.

Wiem, że koleś mocno udzielał się na forum afrykanerów, którzy również nie chwalą hondowskich reglerów i dlatego chyba padł pomysł zrobienia czegoś, co ulży posiadaczom afryk :mrgreen:

Z tego co wyczytałem, to te regulatory praktycznie wcale się nie grzeją, mają możliwość ręcznej regulacji przy użyciu pokrętła i "nie zwierają do masy"(nic mi to nie mówi z racji tego, że nie znam się na tej materii).
 
   
aprilia 
Kamil


Wiek: 33
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 1241
Skąd: Lubaczów/Rzeszów
Wysłany: 2012-01-15, 20:30   

U mnie ładowanie wynosi 14,1 V czy na full obciążenie czy nie nie ma to znaczenia.
 
   
eterum 
myśli o Capo


Wiek: 42
Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 820
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2012-01-15, 21:52   

No to masz bardzo ładne ładowanie. Prawidłowe choć np. w bmw 1200 gs wynosi zawsze 14,5 V. Co prawda jest tam inny system ładowania ale ta wartość jest odnośnikiem.

Z ciekawości muszę tylko zapytać. Czy 14.1 V masz na jałowym i na 4K? Max obciążenie to kierunkowskaz, stop, światła i grzane manetki?

Regulator masz oryginalny i brązowe wtyczki wywalone?
_________________
 
 
   
aprilia 
Kamil


Wiek: 33
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 1241
Skąd: Lubaczów/Rzeszów
Wysłany: 2012-01-16, 08:33   

Regulator chyba oryginał wtyczki też,nic tam nie było przerabiane,na wolnych mam 14,1-14,2 na wyższych 14V przy obciążeniu tak samo.
 
   
eterum 
myśli o Capo


Wiek: 42
Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 820
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2012-01-16, 08:46   

Brązowe wtyczki bym wymienił bo to kwestia czasu kiedy zaczną się topić. Zwłaszcza ta bliżej ramy.

Może też ktoś wie dlaczego na oryginalnym regulatorze napięcie na jałowym jest wysokie i spada przy 4K obrotów? W innych regulatorach które przeżyłem miałem niskie napięcie na jałowym ale wraz z obrotami rosło. I to się wydaje i logiczne i prawidłowe.
_________________
 
 
   
aprilia 
Kamil


Wiek: 33
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 1241
Skąd: Lubaczów/Rzeszów
Wysłany: 2012-01-16, 08:50   

Wiesz sam nie wiem dlaczego ale we wszystkich motocyklach jakie miałem i naprawiałem,napięcie na jałowym było większe niż na wyższych obrotach :-/

[ Dodano: 2012-01-16, 08:54 ]
Ale być może tak musi być,jak pisałem w innym poście w motocyklach prądnica daje cały czas na full ładowanie a regulator redukuje je tyle ile potrzeba.W samochodach zaś odwrotnie tyle ile potrzeba ładuje jak wyższe obroty to jeszcze więcej.
 
   
Fryzjer 
Capo RR

Dołączył: 21 Wrz 2011
Posty: 50
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-01-18, 23:10   

eterum napisał/a:
Brązowe wtyczki bym wymienił bo to kwestia czasu kiedy zaczną się topić. Zwłaszcza ta bliżej ramy.

Może też ktoś wie dlaczego na oryginalnym regulatorze napięcie na jałowym jest wysokie i spada przy 4K obrotów? W innych regulatorach które przeżyłem miałem niskie napięcie na jałowym ale wraz z obrotami rosło. I to się wydaje i logiczne i prawidłowe.


Może wtyczki mi się nie topiły ale był problem w postaci niedoładowania. Zostały wymienione piny w kostce i dodatkowo zalutowane do kabli na twardo przez "Szparaga" ze Stajni Motocyklowej-polecam.
Rezultat: ładowanie przy ~4tys. wzrosło z ~13,1V na 14.3V
Co do grzania samego regulatora..hmm czy jest taki element elektryczny, który się nie grzeje w czasie przepływu prądu? :roll:
 
   
aprilia 
Kamil


Wiek: 33
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 1241
Skąd: Lubaczów/Rzeszów
Wysłany: 2012-01-19, 07:59   

Ma się tak grzać,nie ma co debatować tylko zima mnie :evil:
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FiSubIce v 0.5 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 11