Strona główna
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Kapryśna Włoszka
Autor Wiadomość
vtec 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 364
Wysłany: 2013-05-30, 17:43   

Kamil , wiszę Ci piwo! Nie wiem jak to zrobię żeby Ci je dać , ale zrobię. Może spotkamy się w Zamościu? CHyba nie masz tam daleko, a ja przy okazji wizyt w Lublinie mógłbym tam podjechać.


Różnica po wgranie mapy jest kolosalna , mocy więcej - zwłaszcza na dole. Moc fajnie i miękko oddawana. Silnik chodzi jakoś inaczej jakby kulturalniej. Za to ciszej - muszę moje Leosie rozwiercić - są zdecydowanie za ciche. Szarpanie rzeczywiście jest dużo mniejsze - aż się nie spodziewałem. Zobaczymy co będzie ze spalaniem , sonda odpięta.

IFT czyt tam ITF ( nie pamietam ) ustawiłem na 11,7 - pokulam się trochę na tym ustawieniu i zobaczymy co będzie dalej. Póki co jestem MEGA zadowolony ze zmiany 8-)
 
   
aprilia 
Kamil


Wiek: 33
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 1241
Skąd: Lubaczów/Rzeszów
Wysłany: 2013-05-30, 18:12   

W Zamościu może być mam 70km, tylko po 15 lipca bo dopiero wrócę z wyprawy.
 
   
vtec 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 364
Wysłany: 2013-05-30, 18:15   

dobra, jakoś się odezwę... jeszcze raz dzięki za pomoc!
 
   
aprilia 
Kamil


Wiek: 33
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 1241
Skąd: Lubaczów/Rzeszów
Wysłany: 2013-05-30, 18:19   

nie ma za co,
szerokości
 
   
major 
KTM 640 SM

Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 95
Skąd: Warszawa WA
Wysłany: 2013-05-31, 09:16   

jagiel napisał/a:
ważne tylko aby komp nie stracił łączności z ECU podczas ładowania nowej mapy ponieważ uszkadza to ECU nieodwracalnie , taki tam ferment trochę zasiałem a co :-)

Na takie przypadki jest opcja recovery w TunECU.
_________________
Michał
 
 
   
radekch 
radekch

Wiek: 49
Dołączył: 31 Mar 2012
Posty: 96
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2013-05-31, 14:32   

Wgrałem mape 051123 oryginalne, odpiełem sonde lambda, obroty sie uspokoiły choć trosze jeszcze falują . Niestety nie miałem okazji sie przejechac padał deszcz.

[ Dodano: 2013-06-03, 13:34 ]
Wiec tak, na zimnym silniku tak jakby trosze dłużej trzeba było krecic zeby odpalił, być moze takie złudzenie, większej mocy specjalnie nie odczułem, na pewno silnik jest bardziej elastyczny (mniejsze predkosci na wysokich biegach i podczas przyspieszania nie ma szarpania) zrobiłem ok 120 km na razie wszystko ok z wolnymi obrotami i zadne błedy sie nie pojawiaja. Zobaczymy jak to wyjdzie na dłuzsza mete i jak ze spalaniem.

[ Dodano: 2013-06-21, 11:18 ]
po kilku dniowym użytkowaniu mapy bez sondy stwierdzam: obroty faluja , ciezki rozruch na zimnym silniku, szarpanie podczas jazdy na wolnych obrotach do 1500 czeste gaśnięcie silnika podczas ruszania.
plusy to faktycznie jakby troszke wieksza moc i elastyczny silnik podczas jazdy powyżej 2000obr.
wgrałem mape 050115 wolne obroty idealne !!! (jak w rzędówce) na zimnym silniku odpala bardzo ładnie, nie wyjeżdzałem jeszcze poza miasto i nie wiem jak to sie spisze na dłuższą mete, jutro będe jechał na srebrną góre i zobaczymy. Jednak jesli okazało by sie ze bedzie troszka słabszy to jednak kultura pracy na wolnych obrotach i brak problemu z gaśnieciem silnika na skrzyżowaniach to zrekompensuje. Nadmienie jeszcze, że wcześniej po uszkodzeniu cewki wymieniłem świece na irydowe i przewody wysokiego napięcia na silikonowe (MAGNECOR podobno dobrej klasy :)) i obroty na starej mapie falowały.

[ Dodano: 2013-06-21, 11:19 ]
po kilku dniowym użytkowaniu mapy bez sondy stwierdzam: obroty faluja , ciezki rozruch na zimnym silniku, szarpanie podczas jazdy na wolnych obrotach do 1500 czeste gaśnięcie silnika podczas ruszania.
plusy to faktycznie jakby troszke wieksza moc i elastyczny silnik podczas jazdy powyżej 2000obr.
wgrałem mape 050115 wolne obroty idealne !!! (jak w rzędówce) na zimnym silniku odpala bardzo ładnie, nie wyjeżdzałem jeszcze poza miasto i nie wiem jak to sie spisze na dłuższą mete, jutro będe jechał na srebrną góre i zobaczymy. Jednak jesli okazało by sie ze bedzie troszka słabszy to jednak kultura pracy na wolnych obrotach i brak problemu z gaśnieciem silnika na skrzyżowaniach to zrekompensuje. Nadmienie jeszcze, że wcześniej po uszkodzeniu cewki wymieniłem świece na irydowe i przewody wysokiego napięcia na silikonowe (MAGNECOR podobno dobrej klasy :)) i obroty na starej mapie falowały.
_________________

 
 
   
vtec 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 364
Wysłany: 2013-06-22, 00:11   

radekch, daj znać jak to dalej wyglądało....mam podobne objawy jak Ty na tej starej/poprzedniej mapie.


P.s. Podobno zlot na srebrnej górze odwołali... :roll:
 
   
Wilk stepowy 

Wiek: 41
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 1229
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-06-22, 21:27   

Radek, jak Ci obroty falują i motocykl gaśnie, to spróbuj podnieść parametr IFT o ok 50ptk. Powinno się uspokoić.
Silnik faluje najprawdopodobniej dlatego, że ma ubogą mieszankę.
_________________
Caponord 2003
 
   
radekch 
radekch

Wiek: 49
Dołączył: 31 Mar 2012
Posty: 96
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2013-06-24, 11:06   

ift podnosiłem. obroty falowały dalej i podczas hamowania silnikiem bardzo strzelał w tłumiki. Na weekend zrobiłem 580km spalanie rewelacyjne 5,2 predkosci do 120km/h , wolne obroty i w ogole praca silnika rewelacyjna!!!! Mam wrażenie, ze jest minimalnie słabszy, nie reaguje tak agresywnie na gaz, ale spalanie i kultura pracy na 6.
_________________

 
 
   
vtec 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 364
Wysłany: 2013-06-25, 07:54   

radekch, którą dokładnie mapę wgrałeś? :roll:
 
   
aprilia 
Kamil


Wiek: 33
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 1241
Skąd: Lubaczów/Rzeszów
Wysłany: 2013-06-29, 20:41   

radekch napisał/a:
Wgrałem mape 051123 oryginalne, odpiełem sonde lambda, obroty sie uspokoiły choć trosze jeszcze falują . Niestety nie miałem okazji sie przejechac padał deszcz.

[ Dodano: 2013-06-03, 13:34 ]
Wiec tak, na zimnym silniku tak jakby trosze dłużej trzeba było krecic zeby odpalił, być moze takie złudzenie, większej mocy specjalnie nie odczułem, na pewno silnik jest bardziej elastyczny (mniejsze predkosci na wysokich biegach i podczas przyspieszania nie ma szarpania) zrobiłem ok 120 km na razie wszystko ok z wolnymi obrotami i zadne błedy sie nie pojawiaja. Zobaczymy jak to wyjdzie na dłuzsza mete i jak ze spalaniem.

[ Dodano: 2013-06-21, 11:18 ]
po kilku dniowym użytkowaniu mapy bez sondy stwierdzam: obroty faluja , ciezki rozruch na zimnym silniku, szarpanie podczas jazdy na wolnych obrotach do 1500 czeste gaśnięcie silnika podczas ruszania.
plusy to faktycznie jakby troszke wieksza moc i elastyczny silnik podczas jazdy powyżej 2000obr.
wgrałem mape 050115 wolne obroty idealne !!! (jak w rzędówce) na zimnym silniku odpala bardzo ładnie, nie wyjeżdzałem jeszcze poza miasto i nie wiem jak to sie spisze na dłuższą mete, jutro będe jechał na srebrną góre i zobaczymy. Jednak jesli okazało by sie ze bedzie troszka słabszy to jednak kultura pracy na wolnych obrotach i brak problemu z gaśnieciem silnika na skrzyżowaniach to zrekompensuje. Nadmienie jeszcze, że wcześniej po uszkodzeniu cewki wymieniłem świece na irydowe i przewody wysokiego napięcia na silikonowe (MAGNECOR podobno dobrej klasy :)) i obroty na starej mapie falowały.

[ Dodano: 2013-06-21, 11:19 ]
po kilku dniowym użytkowaniu mapy bez sondy stwierdzam: obroty faluja , ciezki rozruch na zimnym silniku, szarpanie podczas jazdy na wolnych obrotach do 1500 czeste gaśnięcie silnika podczas ruszania.
plusy to faktycznie jakby troszke wieksza moc i elastyczny silnik podczas jazdy powyżej 2000obr.
wgrałem mape 050115 wolne obroty idealne !!! (jak w rzędówce) na zimnym silniku odpala bardzo ładnie, nie wyjeżdzałem jeszcze poza miasto i nie wiem jak to sie spisze na dłuższą mete, jutro będe jechał na srebrną góre i zobaczymy. Jednak jesli okazało by sie ze bedzie troszka słabszy to jednak kultura pracy na wolnych obrotach i brak problemu z gaśnieciem silnika na skrzyżowaniach to zrekompensuje. Nadmienie jeszcze, że wcześniej po uszkodzeniu cewki wymieniłem świece na irydowe i przewody wysokiego napięcia na silikonowe (MAGNECOR podobno dobrej klasy :)) i obroty na starej mapie falowały.



Coś musi być źle, trzeba wgrać mapę catfisha nie z 2011r. tylko starszą i dostroić ift i jest marzenie, po wyprawie stwierdzam żadnej innej nie chcę moc dużo większa na koło z 2 bez problemu idzie i przyspiesza dużo szybciej niż zwykłe standardowe capo z oryginalną mapą.
Jak będzie okazja t się przejedziecie na zlocie zobaczycie ;-)
 
   
vtec 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 364
Wysłany: 2013-06-29, 21:42   

czy mogę prosić o konkretnego linka do tej mapy? Bo tego jest trochę , i nie wiem którą masz na myśli....
 
   
aprilia 
Kamil


Wiek: 33
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 1241
Skąd: Lubaczów/Rzeszów
Wysłany: 2013-06-30, 08:36   

To jest to do wersji bez sondy:
http://www.endorphin-expr...catfish_map.hex
 
   
vtec 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 364
Wysłany: 2013-07-02, 21:14   

no to ja tą mapę mam , i jest kilka problemów z nią. Głownie to cięższe odpalanie i czasem mi przygasa po przegazowaniu ( cewki ok , sprawdzałem)

[ Dodano: 2013-07-02, 22:35 ]
wgrałem tą samą mapę co kolega radekch, zobaczymy co będzie - sensor O2 podpięty.

Czy te wartości którymi wcześniej się bawiłem , powinienem teraz jakoś zresetować? (LFT czy tam IFT - nigdy tego nie pamiętam :)) - jeśli tak to wystarczy klikać na reset TPS? Bo widzę że wraz z wgraniem nowej mapy wartości chyba się nie zmieniły :roll:
 
   
aprilia 
Kamil


Wiek: 33
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 1241
Skąd: Lubaczów/Rzeszów
Wysłany: 2013-07-03, 07:52   

To nie wiem czemu u ciebie nie chce działać dobrze.

Wartość IFT musisz ustawiać za każdym razem po wgraniu mapy na analizatorze, może dlatego nie chce ci dobrze chodzić, ale na oko i słuch też można to w miarę ustawić.
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FiSubIce v 0.5 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 10