Strona główna
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Kominy
Autor Wiadomość
jagiel 
Rally Raid 2003


Wiek: 39
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 1155
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-25, 12:01   

ee tam a czym się tutaj martwić, to tak jak byś jeździł z dziurawym tłumikiem w samochodzie, 3/4 kraju tak jeździ i samochody dobrze się mają :D ;)
_________________
Indywidualny Serwis Motocykli, Roty 62, Warszawa, tel: 510-749-768, www.ismserwis.pl / www.czesciaprilia.pl / www.czescikymco.pl / www.czescipiaggio.pl
 
   
Mondi 
Krzysztof


Wiek: 53
Dołączył: 08 Sty 2017
Posty: 570
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2017-03-25, 12:37   

jagiel napisał/a:
ee tam a czym się tutaj martwić, to tak jak byś jeździł z dziurawym tłumikiem w samochodzie, 3/4 kraju tak jeździ i samochody dobrze się mają :D ;)


No i zrobione :-P ... Teraz chyba będę musiał na przegląd jechać do znajomego taki potwór się z kapcia zrobił :-P
_________________
Aprilia caponord etv 1000 - teraz i na zawsze... ;p
Yamaha dragstar xvs 125 - ale to już przeszłość ;)
 
   
Macqu 
Maciek

Dołączył: 26 Sty 2017
Posty: 34
Skąd: Eindhoven
Wysłany: 2017-03-25, 14:11   

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie dlatego tez szukalem dodatkowych informacji na temat modyfikacji ukladu wydechowego i znalazlem taki oto post na forum mieluch:
http://forum.mieloch.pl/t...-4t-t55773.html
Wiem ze doswiadczeia kolegow z forum sa z gola inne ale to co autor napisal trzyma sie kupy.
_________________
Szybko życie płynie, wolno rośnie las, a my zaśpiewajmy jeszcze jeden raz :)
 
   
Mondi 
Krzysztof


Wiek: 53
Dołączył: 08 Sty 2017
Posty: 570
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2017-03-25, 19:13   

No i polatane na przelotach. Muszę przyznać, że zmiana oprócz efektów dzwiekowych przyniosła zdecydowaną poprawę elastyczności moto. Teraz dużo lepiej wkręca się z niskich i nie szarpie pomiędzy 1500-2500. Jazda jest o wiele przyjemniejsza i komfortowa :-D . W poniedziałek pojadę na analizator i sprawdzę wyziewy, jeśli będą w normie to nic na razie z mapami i innymi ustawieniami nie będę robił / tym bardziej, że na razie nie ma na to czasu i miejsca /.
Reasumując SŁYCHAĆ MNIE w końcu i o to chodziło, a przy okazji i kapeć dostał nowego ducha :-)

Ps. Nie wiem jeszcze jak będzie ze spalaniem, no ale... ;-)
_________________
Aprilia caponord etv 1000 - teraz i na zawsze... ;p
Yamaha dragstar xvs 125 - ale to już przeszłość ;)
 
   
skvrnsk
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-25, 19:22   

Nagraj coś. Pochwal się!
 
   
Wojtaq 
*


Wiek: 68
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 583
Skąd: Piła
Wysłany: 2017-03-25, 19:23   

Macqu napisał/a:
(...) Wiem ze doswiadczeia kolegow z forum sa z gola inne ale to co autor napisal trzyma sie kupy.

Dystansuję się od popularnych opinii na tym i innych forach. Swojego czasu wyraziłem opinię w pokrewnym temacie i niech to będzie mój głos w dyskusji. Link...
_________________
Być narodowi użytecznym - jak Staszic!
 
   
elefant 
trąba zawsze do góry


Wiek: 48
Dołączył: 26 Kwi 2015
Posty: 559
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2017-03-25, 19:31   

"Na koniec ponawiam pytanie - po co komu te puste wydechy? Czy dla dowartościowania ego motocyklisty poziomem nadmiernego hałasu czy może potwierdzeniem, że pusty wydech to m/w to samo co pusty łeb?"

Mocne słowa Wojtek. Jest w tym jednak dużo prawdy (cały tekst)

P.S.
są motocykliści którzy ogarniają temat "wolnego wydechu" i są też tacy którzy wiecznie będą jeździć w sandałkach......
 
   
janciovodnik 

Ile cylindrów ma Caponord: 2
Dołączył: 27 Lut 2014
Posty: 3152
Wysłany: 2017-03-25, 20:04   

Słoniu ja tam nie mam nic do przeróbek i pustych wydechów. Ale każdemu nóż w kieszeni się otworzy gdy taki będzie późną porą lub nocą jeździł pod oknami gdy dzieci śpią albo wcześnie wstaje do roboty. O mocnym kacu nie wspomnę ;)
Wszystko ok ale jak wiemy debili z powyższego opisu nie brakuje. Niestety :/
 
   
elefant 
trąba zawsze do góry


Wiek: 48
Dołączył: 26 Kwi 2015
Posty: 559
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2017-03-25, 20:10   

Dlatego uważam że nie można pakować do jednego wora wszystkich tych co puste wydechy mają.
Bo jeśli miało by tak być to worek musiał by być ogromny co by nam np.Respiratora tam schować bo też ma "puste wydechy"
"puste wydechy to nie to samo co wolny przelot"

Jacek nie gniewaj się że podałem Twój przykład :)
 
   
Mondi 
Krzysztof


Wiek: 53
Dołączył: 08 Sty 2017
Posty: 570
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2017-03-25, 20:32   

skvrnsk, nie będę się chwalił bo już gdzieś filmik z tymi kominami jest gdy były jeszcze własnością Don Vito.
elefant, przeloty mam przede wszystkim dla bezpieczeństwa, potem własnych doznań... janciovodnik, na moto nie ruszam nigdy z rana, po nocy też nie wracam.

Poza tym Panie i Panowie nie ma siły żeby wszystkim, wszystko się podobało, żeby wszyscy z wszystkiego byli zadowoleni ;-) Każdy ma jakiegoś bzika na jakimś punkcie i nie nam go osądzać co najczęściej zdarza się niestety tym którzy wiekiem zbliżają się do... :lol:
_________________
Aprilia caponord etv 1000 - teraz i na zawsze... ;p
Yamaha dragstar xvs 125 - ale to już przeszłość ;)
Ostatnio zmieniony przez Mondi 2017-03-25, 22:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
   
robert1973 
Zapierdalam:)powoli


Wiek: 50
Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 1834
Skąd: Czeladź
Wysłany: 2017-03-25, 22:28   

Mondi napisał/a:
skvrnsk, nie będę się chwalił bo już gdzieś filmik z tymi kominami jest gdy były jeszcze własnością Don Vito.

słuchałem widziałem szału nie doznałem (sory) ale brzmiał jak rozwiercony tłumik i tyle...тише едешь, дальше будешь moja dewiza jakoś sie dotychczas sprawdza co nie nadrabiam decybelami to nadrabiam techniką
_________________
Chińskie przysłowie mówi:
"Jeśli chcesz być szczęśliwy jeden dzień - upij się. Jeśli chcesz przez całe życie być szczęśliwy - załóż sobie ogród." dodam... żeby mieć gdzie pić
 
 
   
Mondi 
Krzysztof


Wiek: 53
Dołączył: 08 Sty 2017
Posty: 570
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2017-03-25, 22:42   

robert1973, ale sluchales na żywo czy z yt? Ja przyznam się szczerze, że jak już nie raz zaznaczyłem jestem zielony, ale jak na mój laicki gust jest ok. Czyli mi się podoba i tak ma być :-D
_________________
Aprilia caponord etv 1000 - teraz i na zawsze... ;p
Yamaha dragstar xvs 125 - ale to już przeszłość ;)
 
   
robert1973 
Zapierdalam:)powoli


Wiek: 50
Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 1834
Skąd: Czeladź
Wysłany: 2017-03-25, 23:26   

Mondi słuchałem LIVE parę km(dosłownie) przejechałem szału nie było dopiero jak odkręcił "coś-tam" było słychać ale duuuupy nie urywało, do leosiuf, gpr-óf czy (pod względem db) Krzysiowych(KKK).... dużo im brakuje....aczkolwiek mają inne brzmienie niż OEM
_________________
Chińskie przysłowie mówi:
"Jeśli chcesz być szczęśliwy jeden dzień - upij się. Jeśli chcesz przez całe życie być szczęśliwy - załóż sobie ogród." dodam... żeby mieć gdzie pić
 
 
   
RESPIRATOR 
Jacek


Ile cylindrów ma Caponord: 2
Wiek: 51
Dołączył: 03 Paź 2013
Posty: 1573
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2017-03-26, 11:09   

Wojtaq napisał/a:

Dystansuję się od popularnych opinii na tym i innych forach. Swojego czasu wyraziłem opinię w pokrewnym temacie i niech to będzie mój głos w dyskusji. Link...

Wojtku, a nie łatwiej się po prostu przyznać że zazdrościsz :-P

[ Dodano: 2017-03-26, 11:22 ]
a tak na marginesie to nie są to puste wydechy, ani wolne przeloty tylko tłumik akustyczny inaczej zwany tłumikiem przelotowym lub tłumikiem sportowym (dla mało spostrzegawczych zaznaczę że w każdym przypadku występuje słowo "tłumik" )
_________________
chodzi o to żeby wpadać w błoto / morda w błocie .... świat w kolorach
 
 
   
KKK 
Krzysiek

Ile cylindrów ma Caponord: 2
Wiek: 44
Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 787
Skąd: Ustroń
Wysłany: 2017-03-26, 11:52   

Patrzyłem na filmik coś słychać,silnik będzie miał lżej a jak i kierownik zadowolony to to jest najważniejsze.Zawsze to inaczej niż seria.
_________________
B2,V8,R5
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FiSubIce v 0.5 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11