Strona główna
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Kominy
Autor Wiadomość
jagiel 
Rally Raid 2003


Wiek: 39
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 1155
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-02-28, 20:52   

Gdzie "wsadziłeś" sondę? w tłumiki czy w inspekty w kolektorach ?
_________________
Indywidualny Serwis Motocykli, Roty 62, Warszawa, tel: 510-749-768, www.ismserwis.pl / www.czesciaprilia.pl / www.czescikymco.pl / www.czescipiaggio.pl
 
   
Mondi 
Krzysztof


Wiek: 53
Dołączył: 08 Sty 2017
Posty: 570
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2017-02-28, 21:35   

jagiel napisał/a:
Gdzie "wsadziłeś" sondę? w tłumiki czy w inspekty w kolektorach ?


Gość wsadził w tłumiki, ale widać był wg w szoku, że TAKIE coś sobie zażyczyłem ;)
_________________
Aprilia caponord etv 1000 - teraz i na zawsze... ;p
Yamaha dragstar xvs 125 - ale to już przeszłość ;)
 
   
skvrnsk
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-28, 21:50   

No jak ja byłem, nie w Warszawie, to kolesie chyba po raz pierwszy w życiu odpalali ten miernik spalin, a to była jedna z najpopularniejszych stacji w mieście i okolicach. Bite pół godziny błądzili po ustawieniach, ale przynajmniej nie wzięli kasy. Nie mieli bladego pojęcia co robią.
 
   
Mondi 
Krzysztof


Wiek: 53
Dołączył: 08 Sty 2017
Posty: 570
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2017-02-28, 22:40   

skvrnsk napisał/a:
No jak ja byłem, nie w Warszawie, to kolesie chyba po raz pierwszy w życiu odpalali ten miernik spalin, a to była jedna z najpopularniejszych stacji w mieście i okolicach. Bite pół godziny błądzili po ustawieniach, ale przynajmniej nie wzięli kasy. Nie mieli bladego pojęcia co robią.


Mi też w gratisie zrobił, ale zaprosił na przegląd ;), a że mam do nich 500m to podjadę z resztą i tak tam samochodem jeżdżę. Moto na przegląd w połowie marca.
Wracając do analizy mam jeszcze jedną zaprzyjaźnioną stacje i z ciekawości i nudów też tam zbadam czym plują kominy ;)
_________________
Aprilia caponord etv 1000 - teraz i na zawsze... ;p
Yamaha dragstar xvs 125 - ale to już przeszłość ;)
 
   
RoBi 
Robert


Wiek: 47
Dołączył: 23 Mar 2016
Posty: 141
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-03-01, 19:01   

elefant napisał/a:
No to trochę zamieszam :)
Ja już swoje ori kominy przerobiłem - mapę wgrałem, skład mieszanki ustawiłem, moto przeszło pomyślnie hamownie i jestem zajebiaszczo zadowolony. Dźwięk piękny basowy podobny do dzwięku jaki wydaje Capeć Asiora, stonowany, moto chodzi równiutko jak maszyna do szycia (zero falowania obr). Moto wkręca się jak by mu ktoś korek z dupy wyrwał.
A i jeszcze jedno: Zadawane są pytania ile będzie palił po zmianie na wolne wydechy - Koledzy w dupie to mam 0,5-,07/100 więcej to tyle co kot napłakał.


Elefant
masz jakiś filmik jak one pracują ?
1 - robiłeś przelot czy bawiłeś sie z komorami?
2- duzo głośniejsze od ori czy takie same tylko basowo chodzą
3 - wywaliłeś cały ori wkład i robiłeś od podstaw rura perforowana, wełna nierdzewna
włókno szklane, mata silikatowa.

Jakoś nie mam weny zabrać się za swoje kominy.

A może zapodaj ceną ile za przeróbke u ciebie razem ze zestrojeniem motka.
_________________
Bmw f 650
Aprilia Pegaso 650
Aprilia Caponord ETV 1000
 
   
elefant 
trąba zawsze do góry


Wiek: 48
Dołączył: 26 Kwi 2015
Posty: 559
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2017-03-01, 19:22   

Robi - nie mam żadnego filmiku, nie mam też sprzętu który nagra to w jakości godnej odsłuchania i komentowania późniejszego.
Z tłumików wywaliłem wszystko co było. Została sama puszka ,wstawiona perforowana rura fi 40 z otworami o średnicy 2 mm, owinięta na całej długości perforacji wyciszeniem stalowym. na koniec wata Athena gr 0,7cm odcinek 50cmx50cm. Większa nie wejdzie w puszkę.
Rura fi 40 to dokładnie taka jak w LeoVincach nawet srednica otworów ma znaczenie dla późniejszego dźwięku.
Całkowity koszt to około 150 pln za oba tłumiki.
Nie liczę spawania bo mnie pospawał Endriu.
Robiłem to u Andrzeja (Endriu) w warsztacie korzystając z jego narzędzi. Tak więc raczej nie podejmę się zrobienia.
Dzwięk basowy jak dla mnie piękny.
Jak będzie okazja to pewnie to forumowicze pewnie skomentują :)))) czy dobrze zrobione.
Mnie się podoba.
Powiem tak : jeśli masz sprzęt, chęć do roboty, troszkę pojęcia nie zwlekaj - warto
 
   
tomekz 


Wiek: 46
Dołączył: 16 Wrz 2015
Posty: 88
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2017-03-01, 20:01   

Miałem przyjemność niedawno posłuchać tych Elefantowych wydechów i chodzą bardzo przyjemnie. Jest basowo i głośno.
W swoim moto mam wydechy przerabiane przez EdHaust i dźwięk jest bardzo podobny.
 
   
RoBi 
Robert


Wiek: 47
Dołączył: 23 Mar 2016
Posty: 141
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-03-01, 20:09   

elefant napisał/a:
Robi - nie mam żadnego filmiku, nie mam też sprzętu który nagra to w jakości godnej odsłuchania i komentowania późniejszego.
Z tłumików wywaliłem wszystko co było. Została sama puszka ,wstawiona perforowana rura fi 40 z otworami o średnicy 2 mm, owinięta na całej długości perforacji wyciszeniem stalowym. na koniec wata Athena gr 0,7cm odcinek 50cmx50cm. Większa nie wejdzie w puszkę.
Rura fi 40 to dokładnie taka jak w LeoVincach nawet srednica otworów ma znaczenie dla późniejszego dźwięku.
Całkowity koszt to około 150 pln za oba tłumiki.
Nie liczę spawania bo mnie pospawał Endriu.
Robiłem to u Andrzeja (Endriu) w warsztacie korzystając z jego narzędzi. Tak więc raczej nie podejmę się zrobienia.
Dzwięk basowy jak dla mnie piękny.
Jak będzie okazja to pewnie to forumowicze pewnie skomentują :)))) czy dobrze zrobione.
Mnie się podoba.
Powiem tak : jeśli masz sprzęt, chęć do roboty, troszkę pojęcia nie zwlekaj - warto


Odpwoiem od tyłu :D Sprzęt mam, pojęcie manualne, chęć do roboty. Wcześniej brakowało konkretnego info. Od Krzyśka KKK dostałem foty jak wygląda ori tłumik. Dzięki Krzysztof :) .. znalazłem przekrój Leośiów ale bez konkretnych danych. Czyli tak ja ty napisałeś fi 40 , srednica otworów 2mm. No i główkowałem jak to będzie chodzić. Przelot zrobiony byle jak to masakra i nawet bez konkretu nie ruszam puszek.
Masz jakiś namiar na czesći ?
Czyli rura perforowana 50cm + otuliny ....bo kwota 150pln za dwa to tanio.

A powiedz mi czy po przeróbce tłumików można do ciebie, was Endriu podlecieć żeby ustawić mapy ?

Elefant myślałem ze te tłumiki oleje , ale jednak dostałem powera :D
_________________
Bmw f 650
Aprilia Pegaso 650
Aprilia Caponord ETV 1000
 
   
elefant 
trąba zawsze do góry


Wiek: 48
Dołączył: 26 Kwi 2015
Posty: 559
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2017-03-01, 20:40   

- rura perforowana 25,00 x 2szt allegro
- wata Athena 20,00 x 2szt (myślę że mogę jeszcze załatwić w tej cenie u siebie w firmie )
- wata stalowa inox 25,00 x 1szt (wystarcza jeszcze zostaje)

115,00 pln + ewentualne koszty przesyłek

Jak zrobisz daj znać to się jakoś zgadamy na resztę :)

[ Dodano: 2017-03-01, 20:42 ]
zapomniałem o najważniejszym - 8szt kwaśnych nitów + dobra nitownica :)))))))))))
 
   
RoBi 
Robert


Wiek: 47
Dołączył: 23 Mar 2016
Posty: 141
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-03-01, 21:40   

Dziękuję bardzo za info... czesci poszukam w necie. Dobrze wiedzieć ceny bo u mnie w Katowicach za 50cm rury chcieli 100zł a w Kraku jest za około 30zł... przepaść spora... już mam niej więcej poszperane gdzie tanio. Jak ogarnę kominy to się odezwę bo wyjazdów się trochę szykuje w tym roku a nie chciałbym coś popsuć przez moje widzi mi się ....
_________________
Bmw f 650
Aprilia Pegaso 650
Aprilia Caponord ETV 1000
 
   
Wilk stepowy 

Wiek: 41
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 1229
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-03-01, 22:12   

Robert, jak chcesz to mogę Ci podesłać kilka zdjęć z przeróbki takich wydechów, które kiedyś ktoś mi podesłał również i które mi posłużyły do własnej modyfikacji.
_________________
Caponord 2003
 
   
RoBi 
Robert


Wiek: 47
Dołączył: 23 Mar 2016
Posty: 141
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-03-02, 08:46   

Wilk Stepowy możesz podsyłać :D tutaj albo na @-> robi-rs@wp.pl
_________________
Bmw f 650
Aprilia Pegaso 650
Aprilia Caponord ETV 1000
 
   
Mondi 
Krzysztof


Wiek: 53
Dołączył: 08 Sty 2017
Posty: 570
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2017-03-25, 09:29   

Szybkie pytanie: Co grozi moto jeśli OEMowe wydechy zmienię na przeloty a nie zmienię map i tak będę jeździć z dwa tygodnie?
_________________
Aprilia caponord etv 1000 - teraz i na zawsze... ;p
Yamaha dragstar xvs 125 - ale to już przeszłość ;)
 
   
elefant 
trąba zawsze do góry


Wiek: 48
Dołączył: 26 Kwi 2015
Posty: 559
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2017-03-25, 10:20   

Szybka odpowiedź - raczej nic
 
   
Mondi 
Krzysztof


Wiek: 53
Dołączył: 08 Sty 2017
Posty: 570
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2017-03-25, 10:22   

elefant napisał/a:
Szybka odpowiedź - raczej nic


To idę zobaczyć ile z tym roboty i w związku z sprzyjającą aurą chyba się za to wezmę ;-) ... Potem podjadę na analizator i jak nie będzie tragedii to tak polatam :lol:

No i jedna strona wymieniona, oby z drugą tak poszło :)
_________________
Aprilia caponord etv 1000 - teraz i na zawsze... ;p
Yamaha dragstar xvs 125 - ale to już przeszłość ;)
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FiSubIce v 0.5 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 10