Strona główna
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Kilka pierdółek
Autor Wiadomość
arkglo
Arek


Ile cylindrów ma Caponord: 2
Dołączył: 09 Mar 2015
Posty: 420
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-06-08, 17:46   Kilka pierdółek

Cześć,

w związku z tym, że jestem świeżo po pierwszej - względnie dłuższej - trasce, podczas której dokonałem pewnych obserwacji odnośnie mojego Kapcia, chciałbym Was o zdanie i ewentualne porady.
Po pierwsze, przy schodzeniu z wysokich obrotów słyszę takie PYR, PYR, PYR chyba w prawym tłumiku, a więc pewnie dopala nieprzepaloną mieszankę w wydechu. Do tej pory spotykałem się z takim zachowaniem w przypadku wolnych kominów i zbyt ubogiej mieszanki, ale może to normalne w Kapciu...
Po drugie, chciałbym spytać, czy sprzęgło wyposażone jest w czujnik, zapobiegający uruchomieniu silnika na zapiętym biegu bez wysprzęglenia, bo wydaje mi się, że czasem na zapiętym biegu i wciśniętym sprzęgle kręci a czasem nie, stąd mój wniosek, że pewnie ten czujnik nie domaga. Moje pytanie: gdzie on się znajduje i czy czyszczenie pomaga?
Po trzecie, czy macie jakieś magiczne sposoby na spolerowanie szyby a właściwie deflektora, ponieważ tak się składa, że patrzę dokładnie przez to ustrojstwo a przy niesprzyjających warunkach pogodowych widzę raczej tylko deflektor a nie to co za nim z racji zarysowań występujących na jego powierzchni
Właściwie to takie drobnostki, ale może ktoś już się z nimi mierzył i coś podpowie.
 
   
KKK 
Krzysiek

Ile cylindrów ma Caponord: 2
Wiek: 44
Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 787
Skąd: Ustroń
Wysłany: 2015-06-08, 18:46   

Hejka ,na klamce sprzęgła jest mikrostyk-ja mam połamany i jak zgaśnie na biegu muszę wyluzować żeby odpalił.Sprawdź czy nie masz pękniętego ,poluzowanego,etc.Drugie to też przy nóżce bocznej jest czujnik też może lecieć w kulki.

Co do PYR PYR PYR,to może być jak piszesz,albo złudzenia dźwiękowe bo z tego co pamiętam to prawy komin to tylny garnek niby długość rur taka sama ale tylna ma więcej zakrętów trudno określić jak kto odbiera dźwięki.

Polerka da skutek jedynie maszynowo jeżeli nie masz głębokich rys i szybka nie jest też mocno przepalona od słońca.Jak masz jakiego znajomego lakiernika to zdemontować deflektor i podjechać powinna być chwila roboty.
_________________
B2,V8,R5
 
   
arkglo
Arek


Ile cylindrów ma Caponord: 2
Dołączył: 09 Mar 2015
Posty: 420
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-06-08, 19:12   

KKrzysiek, w sumie to polerowałem już trochę aluminium i lakier, ale nie znam technologii polerki szkła akrylowego, a chyba z tego materiału jest wykonany deflektor i nie wiem, czy np. pasta polerska do lakieru da radę.
Popierdywania z tłumika na razie olewam.
 
   
RESPIRATOR 
Jacek


Ile cylindrów ma Caponord: 2
Wiek: 51
Dołączył: 03 Paź 2013
Posty: 1573
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2015-06-08, 20:04   

Arek pełna profeska na np. bardzo matowe reflektory to :
1. papier 800
2. papier 2000
3. pasta polerska i polerka
Efekt-lustereczko :))
_________________
chodzi o to żeby wpadać w błoto / morda w błocie .... świat w kolorach
 
 
   
arkglo
Arek


Ile cylindrów ma Caponord: 2
Dołączył: 09 Mar 2015
Posty: 420
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-06-08, 20:11   

Dzięki Jacek, skorzystam z przepisu.
 
   
RESPIRATOR 
Jacek


Ile cylindrów ma Caponord: 2
Wiek: 51
Dołączył: 03 Paź 2013
Posty: 1573
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2015-06-08, 20:22   

Jeżeli nie jest jeszcze bardzo porysowany to pomiń tą 800-kę bo za mocno go zmatujesz.
_________________
chodzi o to żeby wpadać w błoto / morda w błocie .... świat w kolorach
 
 
   
KKK 
Krzysiek

Ile cylindrów ma Caponord: 2
Wiek: 44
Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 787
Skąd: Ustroń
Wysłany: 2015-06-08, 20:28   

Wybacz,z ta polerką się zapomniałem,tak jak pisze Jacek no może 800,1500,2000 i oczywiście papier wodny :-) .
Pasta jak do lakieru czyli np. Farecla G3
_________________
B2,V8,R5
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FiSubIce v 0.5 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11