Strona główna
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
oponki
Autor Wiadomość
Wilk stepowy 

Wiek: 41
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 1229
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-12-30, 12:51   

Finansowo się na pewno opłaca, bo opony te są prawie o połowe tańsze od innych. K60 powinny na ok 10tys wystarczyć. K76 pewnie jeszcze dłużej, ze względu na szosowy bierznik. Ja chyba tez wypróbuję tą firmę. Zawsze to jakieś nowe doświadczenie. Poza tym ma fajny bierznik :mrgreen:
 
   
Krzysiek 
Jazda,jazda,jazda...


Wiek: 51
Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 459
Skąd: Warszawa/Marki
Wysłany: 2009-12-30, 13:36   

K76 wyglądają ciekawie, ja zastanawiam się również nad Maxxis http://lucky-star.nazwa.p...wy&produkt=1279
Muszę wybrać jakiś kompromis cena/jakość, ponieważ zjadę je na jednej trasie na Nordkapp i znowu trzeba zmienić:-(

Pamiętacie może jaka jest wysokość bieżnika w nowych metzeler-ach?
Zastanawiają mnie takie aukcje: http://moto.allegro.pl/it...ena_zimowa.html
Nie jestem zwolennikiem takich rozwiązań, ale ciekawe czy ktoś kupował takie używki...:-)

PS. w tej chwili mam Conti trailAttac ze wzgledu na śmiganie jedynie po czarnym
Ostatnio zmieniony przez Krzysiek 2009-12-30, 14:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
   
Wilk stepowy 

Wiek: 41
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 1229
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-12-30, 14:06   

Na Nordcap to raczej się proponuje opony o jak najtwardszej mieszaence ze względu na ich żarłoczne asfalty... Coś czytałem w Motovoyagerze jakiś czas temu w teście opon, i któreś tam polecali na Norwegię, ale teraz nie pamiętam...być może to były jakieś Mitasy.
_________________
Caponord 2003
 
   
B3stia 

Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 270
Skąd: Leszno
Wysłany: 2010-01-01, 19:59   

Ten tourance z ogłoszenia jest już mocno zużyty.
 
 
   
Wilk stepowy 

Wiek: 41
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 1229
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-01-01, 21:03   

Ten Tourance rzeczywiście niezbyt fajnie się prezentuje..
Wracając do tego co pisałem wcześniej. W gazecie wspominają że Michalin Sirac jest polecany na Skandynawię ze względu właśnie na wysoki bieżnik. Jednak jest to informacja na tym forum bez sensu, bo guma ta nie występuje w rozmiarówce do Capo....

Krzysiek na allegro w tym momencie są w spoko cenach K76:
http://www.allegro.pl/ite...denau_nowa.html
http://www.allegro.pl/ite...io.html#gallery
 
   
B3stia 

Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 270
Skąd: Leszno
Wysłany: 2010-01-02, 08:22   

JA jeździłem na siracach trampkiem , rewelacyjna opona, niestety tak jak pisałeś nie ma jej w tym rozmiarze. Anakee jest kolejnym modelem i przypuszczam że to będzie mój wybór.
 
 
   
Wilk stepowy 

Wiek: 41
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 1229
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-01-02, 12:54   

Zastanawiam się nad Anakee również. Jeszcze zobaczymy jak plany na sezon się ułożą. Na razie się wstrzymam.

Natomiast Heidenau K60, nie dość że tańsze, to dużo bardziej wizualnie pasują mi do motocykla. No i lepsze właściwości offroadowe. A bardzo mnie kuszą te wszytkie leśne dukty, strumyki i otwarte przestrzenie. Pytam kogo mogę i przeszukałem mnóstwo for internetowych, aby uzyskać jakieś info o tym gumach.. Na suchym podobno jest bdb, na mokrym gorzej, ale też "lepiej niż dobrze". W Capo powinny wytrzymać przez 10-15tys km w warunkach mieszanych. :-/
 
   
maciejwu71

Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 238
Wysłany: 2010-01-02, 16:27   

No fajnie nawet wygladaja. Moje Caroo powoli sie koncza i nie mam zamiaru ich wiecej kupowac bo na asfalcie wystarczyly mi na jeden sezon a zrobilem okolo 6000 no moze 7000km.Te wygladaja bardziej przyjaznie do asfaltu i jestem pewny ze na mokrym maja lepsze trzymanie od Caroo.Sa tez bardziej zbite,maja gestrzy bieznik co na 100% wydluza ich zywot.Zaczynam intensywnie myslec nad tymi Heidi.Podobaja mi sie :-)
 
   
Wilk stepowy 

Wiek: 41
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 1229
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-01-02, 23:09   

Od dwóch tygodni nic nie robię tylko szukam informacji o oponach.
Jak pamiętasz Maciejwu, ja mam teraz Karoo T, podobno są gorsze niż Karoo. Podobno przód jeszcze spoko, ale tył to dramat. Zarówno własności jak i przebieg. 7000km to i tak spoko wynik, wszyscy mnie zapewniają że 2000-3000 i po oponie będzie(tylnia opona). Przednia się lepiej trzyma ale podobno się szybko ząbkuje. Tak czy inaczej, osoby mające kontakt z tą gumą odradzają Karoo.
Natomiast jeśli chodzi o kostki, to z kolei jest mania na Continental TKC 80 - podobno cud, miód i orzeszki, tylko cena też wysoka.


Heidenau K60, jest zaszufladkowana do tej samej kategorii co Anakee, Tourance, czy Avon Distanza, czyli opony bardziej szosowej niż terenowej, więc też uważam, że powinno być spoko. I jak dostałem odpowiedzi: w 1200GS wytrzymują 10tys km, a w lżejszym 800GS-15tys km. Chyba zjadę te Karoo i przejdę stopniowo na tył potem przód na K60.
W Polsce dostać je można pod Krakowem w miejscowości Radziszów:
http://motorad.pl/ Mniej więcej 350zł i 450zł za przód/tył. Choć podejrzewam, że są do wyrwania za przynajmniej 100zł na sztuce taniej.
Pozdro.
 
   
Karaluch 
No to jazdaaaa...

Wiek: 47
Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 289
Skąd: Sompolno k/Konina
Wysłany: 2010-01-02, 23:34   

Wilku, nawet na allegro komplet K60 kupisz za 600 zł.
_________________
Nie ten jest motocyklistą kto o motorach dużo mówi a ten, który wsiada na motocykl i jedzie przed siebie.
 
 
   
Wilk stepowy 

Wiek: 41
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 1229
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-01-02, 23:37   

Karaluch napisał/a:
Wilku, nawet na allegro komplet K60 kupisz za 600 zł.


No właśnie ten koleś z allegro "MAJA0906" ma jakieś dziwne opisy, chyba do niego napiszę. Bo ceny ma spoko :-)
 
   
Karaluch 
No to jazdaaaa...

Wiek: 47
Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 289
Skąd: Sompolno k/Konina
Wysłany: 2010-01-02, 23:45   

Ja żałuję, że Mitas nie robi opon w naszym roamiarze. W pegaso z przodu miałem E08 a z tyłu E07 i naprawdę byłem zachwycony tymi oponami. Co prawda Pegaso nie Caponord, ale na tych Mitaskach po szuterku poprostu sie zapie...rniczało a na asfalcie w winklach były stabilniejsze niż teraz w Capo Anakee. I dlatego chcę teraz nie zważając na opinie innych wyprubować K76. A co do wytrzymalości Anakee to raczej bez fajerwerków- 10 tyś km i prawie koniec opony. Może jeszcze kwiecień na niej zalicze, ale to już na sliku totalnym.
_________________
Nie ten jest motocyklistą kto o motorach dużo mówi a ten, który wsiada na motocykl i jedzie przed siebie.
 
 
   
Wilk stepowy 

Wiek: 41
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 1229
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-01-04, 13:59   

Z allegro dostałem odpowiedź - komplet 740zł - K60.

maciejwu71 - Czy Karoo zużywały Ci się jednakowo, czy może tył dwa razy szybciej niż przód?

Jako że sezon się zbliża, i wiele osób założy nowe opony, to może zamiast jednego zlepionego postu o wszystkim i o niczym, założymy tematy dotyczące poszczególnych rodzajów opon, które adekwatna osoba będzie użytkować. Jakieś fajne opisówki ze zdjęciami itp. Na bieżąco by były wszelkie spostrzeżenia, przebieg itp. Poza tym były by to realne, z życia wzięte nasze opisy, a nie jakieś tam z gazet. Potem łatwiej jest to odnaleźć i coś poczytać, dowiedzieć się. hmm?
_________________
Caponord 2003
 
   
Krzysiek 
Jazda,jazda,jazda...


Wiek: 51
Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 459
Skąd: Warszawa/Marki
Wysłany: 2010-01-10, 14:06   

No i stało się... zostałem szczęśliwym posiadaczem nowych oponek i to całkiem przypadkowo :-D
Byłem wczoraj wymienić w kołach wentylki, ponieważ troszkę przepuszczeły przez małe pęknięcie i... zapytałem mimo chodem o rozmiarówkę do kapcia. Okazało się że mają na stanie oponki, zamówione przez kogoś do Varadero, ale niestety od 2 tygodni nie odebrane (ale stety dla mnie :lol: ).
Powiedzieli że sprzedadzą mi po kosztach i zapłaciłem 820PLN za Metzelery!!!


Jestem mega zadowolony :mrgreen: , na wiosnę dojadę jeszcze swoje Conti i zmiana! (chyba że nie wytrzymam i zmienię wcześniej)

Dla zainteresowanych opis w ścigaczu:
http://www.scigacz.pl/Met...iatow,4976.html
_________________
Minio
 
   
eterum 
myśli o Capo


Wiek: 42
Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 820
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2010-01-10, 14:19   

Kupiłem te oponki przed wyjazdem do Chorwacji. Niestety zwykłych Tourance nigdzie nie było więc wziąłem te EXP.
Opona sprawowała się wyśmienicie. Świetne trzymanie na mokrym i suchym. To typowo szosowa opona ale przejazd przez błoto po kostki się na niej udał. Podobnie jak wycieczki chorwackimi szutrami.

Ponoć jej jedyną wadą jest szybkie zużycie.
_________________
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FiSubIce v 0.5 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 10