Strona główna
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Witam!
Autor Wiadomość
borkowski.pawel 


Wiek: 53
Dołączył: 13 Wrz 2016
Posty: 147
Skąd: Radom - Kowala
  Wysłany: 2016-09-13, 07:45   Witam!

Witam wszystkich Capo...Od ok miesiąca jestem szczęśliwym (raczej) posiadaczem ETV1000. Super moto jak na razie nie żałuję zakupu choć mój związek z Capo zaczął się boleśnie. Około 9.00 w dniu 08.09 zostałem potraktowany VW Golfem przez pewną kobitkę. Tłumaczyła się że mnie nie widziała! Jechałem z przeciwka z ogromną prędkością w porywach przekraczająca 45 km/h i pani skręciła w lewo zajeżdżając mi drogę gdy miałem do niej jakieś 10 metrów. Skończyło się na jeb.....u w Golfa. Capo: popękane i pogięte gmole urwany halogen podrapany błotnik i lewa laga ślady na chłodnicy pogięte uchwyty lewego kufra i rysy na nim. Ja: podarte portki troszkę kurtka złamane żebro odma na lewym płucu siniak od kolana do pasa trochę strupów i potłuczeń...ale żyjemy! Ja i Capo dochodzimy do siebie. W planach zakup zbroi. Doradźcie czy opłaca się kupić taką dla endurowców czy może coś innego i co z ochroną nóg i bioder? Powiem że gmole w Capo zdały egzamin. Gdybym ich nie miał to pewnie skończyło by się na połamanej nodze i biodrze a tak to "tylko" siniaki po upadku na glebę. Pozdro dla wszystkich - na szczęście z tego świata. LWG![/quote]C:\Users\Pawelek\Desktop\Fotki
Ostatnio zmieniony przez borkowski.pawel 2016-09-14, 06:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
   
elefant 
trąba zawsze do góry


Wiek: 48
Dołączył: 26 Kwi 2015
Posty: 559
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2016-09-13, 08:06   

Wiataj wśród najbardziej pokręconych i wesołych ludzi w Polsce :)
 
   
KKK 
Krzysiek

Ile cylindrów ma Caponord: 2
Wiek: 43
Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 787
Skąd: Ustroń
Wysłany: 2016-09-13, 10:04   

Powitać!
_________________
B2,V8,R5
 
   
janciovodnik 

Ile cylindrów ma Caponord: 2
Dołączył: 27 Lut 2014
Posty: 3152
Wysłany: 2016-09-13, 10:05   

Czołem i szybkiego dochodzenia do zdrowia.
Co do zbroi i innych takich polecam pooglądać kanał MotoSapiens na YT.
Dużo ciekawego chłopaki podpowiadają.
https://www.youtube.com/user/MotosapiensPL

Gmole połamane i pogięte ?? Jakiej firmy były. Bo to musiało być ostre pierdolnięcie.
 
   
arkglo
Arek


Ile cylindrów ma Caponord: 2
Dołączył: 09 Mar 2015
Posty: 420
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-09-13, 10:19   

Czołem! Miałeś, chłopie, pecha, że przygodę z Kapciem zacząłeś w ten sposób. Zrastaj się szybko.
Kwestię zbroi przerabiałem w tym roku, ale to ze względu na zakup lekkiego enduro. W każdym razie zbroja na lato i jazdę po mieście sprawdza się również doskonale. Ja poszedłem po najmniejszej linii oporu i zakupiłem Adrenalinę. Nie jest to nie wiadomo co, bo ochraniacze tu i ówdzie mogłyby lepiej przylegać do ciała (zwłaszcza do klatki piersiowej), ale daje jako takie poczucie bezpieczeństwa. Taką zbroję kupisz za ok. 200 zł. Są też wersje szosowe, które pozbawione są chyba pasów barkowych. Półkę wyżej masz już zbroje "uznanych" producentów, jednak tu ceny zaczynają się od 600 zł. W kwestii ochrony kolan i bioder nie wymyślisz chyba nic lepszego niż dobre spodnie motocyklowe. Oczywiście możesz zakupić nakolanniki i zakładać je na zwykłe spodnie, ale biodra w dalszym ciągu pozostaną bez ochrony.
 
   
robert1973 
Zapierdalam:)powoli


Wiek: 50
Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 1834
Skąd: Czeladź
Wysłany: 2016-09-13, 10:52   

Witam Śląsk(mentalnie) pozdrawia skąd jesteś??? czytam że przygoda z Capo rozpoczęła się raczej...nieciekawie :/ odnośnie Twojego pytania będąc w 90% czarnuchem mogę powiedzieć jedno zbroja jest na off gdzie powierzchnia o którą( nie daj losie) pierdykniesz jest miękka a prędkości "parkingowe", jakiekolwiek ochraniacze na kolana, łokcie przy pierwszym kontakcie z asfaltem nie dość że mało co absorbują uderzenie to mają tendencję do spontanicznego przesuwania na ciele upadającego wystawiając ciało na bliski kontakt z asfaltem... taka moja teoria :/
_________________
Chińskie przysłowie mówi:
"Jeśli chcesz być szczęśliwy jeden dzień - upij się. Jeśli chcesz przez całe życie być szczęśliwy - załóż sobie ogród." dodam... żeby mieć gdzie pić
 
 
   
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-13, 23:22   

Witaj:)
 
   
borkowski.pawel 


Wiek: 53
Dołączył: 13 Wrz 2016
Posty: 147
Skąd: Radom - Kowala
  Wysłany: 2016-09-14, 06:29   

Hej! Dziękuję wszystkim za rady i słowa otuchy. Na razie jest OK Ja dochodzę powoli do siebie a włoszka czeka na oględziny z firmy ubezpieczeniowej. LWG!
 
   
sosnos 


Wiek: 37
Dołączył: 25 Lut 2014
Posty: 615
Skąd: Działdowo
Wysłany: 2016-09-14, 10:28   

Witaj kolego, bardzo mi przykro że tak się stało - wracaj szybko do zdrowia.
jesli chodzi o zbroję - to Dainesse wymyśliło coś takiego - ponoć dobre przewiewne - wiadomo marketing - ale nie mam informacji od użytkowników.

https://www.youtube.com/watch?v=FcvLrRQ3s90

pozdrawiam i gratuluje wspaniałego moto
_________________
pozdrówka Michał
https://www.youtube.com/watch?v=IYJYA0P5ls8
 
   
borkowski.pawel 


Wiek: 53
Dołączył: 13 Wrz 2016
Posty: 147
Skąd: Radom - Kowala
Wysłany: 2017-06-20, 12:59   

elefant napisał/a:
Wiataj wśród najbardziej pokręconych i wesołych ludzi w Polsce :)
No to prawda - miałem okazję o tym się przekonać :mrgreen:
 
   
kristof_if 

Wiek: 46
Dołączył: 08 Gru 2016
Posty: 216
Skąd: Lubomia
Wysłany: 2017-06-20, 20:08   

Witaj:)
_________________
LIVE TO RIDE
 
   
Mondi 
Krzysztof


Wiek: 53
Dołączył: 08 Sty 2017
Posty: 570
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2017-06-21, 12:38   

No nie ciekawy start, ale witaj i zdrowiej 👍👊
_________________
Aprilia caponord etv 1000 - teraz i na zawsze... ;p
Yamaha dragstar xvs 125 - ale to już przeszłość ;)
 
   
janciovodnik 

Ile cylindrów ma Caponord: 2
Dołączył: 27 Lut 2014
Posty: 3152
Wysłany: 2017-06-21, 12:52   

Mondi napisał/a:
No nie ciekawy start, ale witaj i zdrowiej 👍👊

Raczej nieciekawy Mondi :P
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FiSubIce v 0.5 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13