Strona główna
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Wymiana napędu
Autor Wiadomość
vtec 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 364
Wysłany: 2013-08-10, 13:52   

a nie da sie tego gdzieś taniej kupić? :)
 
   
jaras 

Ile cylindrów ma Caponord: 2
Wiek: 63
Dołączył: 30 Sie 2010
Posty: 359
Skąd: Garwolin
Wysłany: 2013-08-10, 14:34   

jestem właśnie świeżo po wymianie napędu- jak najbardziej polecam Motołańcuchy- tym bardziej ,że to mój kumpel (też motonita-podróżnik)- możecie się powoływać na znajomość (!) ze mną- jest szansa na rabacik:)
a tak poza tym- przy wymianie mojego napędu okazało się, ze miałem założone zębatki 17/47- a założyłem 16/47...w przypadku przedniej, to wiem że taka ma być w RR, ale nic nie wiem jaka powinna być tylna w RR?-w jeździe (zrobiłem 1500km) nie widzę specjalnie różnicy więc?
pzdr

[ Dodano: 2013-08-10, 14:35 ]
wow!- mała poprawaka- teraz mam tylną 45 zębów, a nie jak napisałem 47...taka mała aszibka:):)
_________________
N 51*52'57,12"
E 21*41'15,90"
KTM 1190 Adventure
Volvo XC70 CrossCountry
 
   
aprilia 
Kamil


Wiek: 33
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 1241
Skąd: Lubaczów/Rzeszów
Wysłany: 2013-08-10, 15:53   

Słuchaj jak nie masz kasy to bierz najtańsze co jest.A jak masz to wydaj tą kasę i kup najlepszy.
Nie kupuj pośrednich bo to nic nie da, tak jak mówię najtańszy albo najlepszy ;-)

Jaras oryginalnie powinna być w rr 16/45 ty miałeś 17/47 więc prawie to samo, w zwykłym capo 17/45.
 
   
Karpik 
Capofan


Wiek: 39
Dołączył: 05 Gru 2011
Posty: 673
Skąd: Bydgoszcz/Poznań
Wysłany: 2013-08-10, 17:51   

vtec napisał/a:
a nie da sie tego gdzieś taniej kupić? :)

Może i można, ale firma naprawdę sprawdzona przez wielu i godna polecenia!
Ceny na stronie są wyjściowe, po negocjacjach kupiłem u nich napęd taniej niż na alledrogo lub innych nibysklepach :mrgreen:
_________________
Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
Życie liczy się w kilometrach
>>> www.MOTOmostowcy.pl <<<
>>> www.motokm.pl <<<
 
 
   
radekch 
radekch

Wiek: 49
Dołączył: 31 Mar 2012
Posty: 96
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2014-03-23, 15:15   

jagiel napisał/a:
1 fota to RSV, Falco itd, druga Capo czyli montujesz zawsze wypustką do zewnątrz


Witam. nadszedł czas i u mnie na wymiane napedu. przednią zębatke miałem założoną właśnie tak jak pisze Jagiej i jak pokazano na zdjeciach. Po zdjęciu tej zębatki jest wytarta właśnie od strony silnika a tylna od zewnątrz. Wygląda na to, ze łańcuch nie szedł w jednej lini i zastanawiam sie jak ową zębatke założyć (wypustką na zewnątrz , tak jak była czy wypustką do silnika, teorytycznie łańcuch wtedy powinien isc w jednej lini) poniżej zdjęcia zębatki.

Zdjęcia
<a href="http://pokazywarka.pl/4m1pcp/">Zdjęcia</a>
_________________

 
 
   
jagiel 
Rally Raid 2003


Wiek: 39
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 1155
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-03-23, 19:49   

wypustką do zewnątrz, najlepiej to sprawdzisz jak założysz zębatkę i spojrzysz od tyłu ( od wahacza w stronę zębatki ) czy ślizg na wahaczu pokrywa się z zębatką, wówczas rozwieje to twoje wątpliwości :-)

a to że łańcuch nierówno się przycierał to znaczy że i koło miałeś tak ustawione.. , z resztą to nie szwajcarski zegarek tutaj jest inna tolerancja ;-)
_________________
Indywidualny Serwis Motocykli, Roty 62, Warszawa, tel: 510-749-768, www.ismserwis.pl / www.czesciaprilia.pl / www.czescikymco.pl / www.czescipiaggio.pl
 
   
radekch 
radekch

Wiek: 49
Dołączył: 31 Mar 2012
Posty: 96
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2014-03-23, 19:58   

OK, we wtorek ma przyjsc nowy napęd, jutro postaram sie też znalesc nowe simeringi które sie znajduje na osi tylnej (moje sa do niczego) i co dziwne miałem os założoną odwrotnie czyli nakrętke miałem od strony tarczy hamulcowej
_________________

 
 
   
jagiel 
Rally Raid 2003


Wiek: 39
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 1155
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-03-23, 20:25   

uszczelniacze bez problemu kupisz , a co do nakrętki to .... no cóż ... :-)
_________________
Indywidualny Serwis Motocykli, Roty 62, Warszawa, tel: 510-749-768, www.ismserwis.pl / www.czesciaprilia.pl / www.czescikymco.pl / www.czescipiaggio.pl
 
   
Karpik 
Capofan


Wiek: 39
Dołączył: 05 Gru 2011
Posty: 673
Skąd: Bydgoszcz/Poznań
Wysłany: 2014-06-08, 22:34   

Mam takie pytanie.
Ile km robicie na napędzie?
Najlepiej informacje na temat DID ZVM-X
Czytałem forum i ŚP. Kamil pisał, że przejechał 30tkm i napęd był jeszcze ok. :shock:
Mi wydaje się to nierealne...
Dzisiaj sprawdziłem i mój napęd ma przejechane 17tkm i choć naciągu jeszcze jest całe multum to jest na tyle nierówno wyciągnięty, że nadaje się tylko do śmietnika... :-x
Raz jest naciągnięty jak struna a za chwilę lata jak guma od gaci... :shock:
Zaznaczę przy tym, że nie pałuję mojego Capotka... :lol:
_________________
Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
Życie liczy się w kilometrach
>>> www.MOTOmostowcy.pl <<<
>>> www.motokm.pl <<<
 
 
   
jagiel 
Rally Raid 2003


Wiek: 39
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 1155
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-08, 23:02   

w motocyklach z silnikiem w układzie V tak jak kapiszon, na napędzie wzmocnionym czyli VX2 zrobisz ok 25tys , pod warunkiem że dbasz tj. czyścisz i smarujesz itd ...

Natomiast, rzecz istotna to zębatki, powszechnie wszyscy kupują zębatki firmy Sunstar bo znajomi takie mają, znajomi znajomych też i ogólnie każdy ma telefon Iphone bo jest zajebisty z najzajebistrzych :-) prawda jest taka ,że aktualnie Sunstar to kupa produkowana w chinach. Często montuje to na serwisie bo klienci chcą, bo jest szybciej i taniej... on co najmniej dwóch lat zaobserwowałem ,że zestawy na tych zębatkach są nierównomiernie rozciągnięte od nowości 8-) i to jest główny powód przedwczesnego zużywania się napędu w motocyklu. Pasowanie zębatek jest po prostu inne , zrobione niechlujnie i od efekt taki a nie inny.
_________________
Indywidualny Serwis Motocykli, Roty 62, Warszawa, tel: 510-749-768, www.ismserwis.pl / www.czesciaprilia.pl / www.czescikymco.pl / www.czescipiaggio.pl
 
   
robert1973 
Zapierdalam:)powoli


Wiek: 50
Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 1834
Skąd: Czeladź
Wysłany: 2014-08-20, 15:49   

Witam odgrzewam kotleta jako że chyba trzeba będzie mi zmienić napęd


przez ostatnie 1,5k km podciągałem 2x( jakieś 500km w deszczu z czego 200 bez smarowania bo skończył się olej w olejarce)teraz jakoś tak mi się wydaje że jest nierówno wyciągnięty w jednym miejscu trochę większy luz w związku z zał foto Panowie czy już wymieniać czy mogę jeszcze parę ( 1,5-2k km) nawinąć, tak naprawdę tylko łańcuch wie ile przejechał... historię(przynajmniej to co przedstawił mi poprzedni właściciel) znam od przebiegu 42k km a teraz ma jakieś 66k kmi łańcuch był niewymieniany firma EK 525 MVXZ.
Pytanie : zębatki nie od sunstar-a to jakie?? oprócz "sławetnego" DID-a czy warto się pchać w inne firmy? co polecacie??? nadmienię że moto nie będzie dłużej u mnie jak 10-15k km....niestety będzie szykować zmiana ale z drugiej strony nie chce się ładować w jakieś plastelinowe łańcuszki, skąd ta dziwne pytania...a bo to moje pierwsze i ostatnie moto z łańcuchem i nie mam "obycia" z tym napędem. Dodam że zębatki całkiem "zdrowo wyglądają" ale jak trza wymienić to ok
Pozdrawiam
_________________
Chińskie przysłowie mówi:
"Jeśli chcesz być szczęśliwy jeden dzień - upij się. Jeśli chcesz przez całe życie być szczęśliwy - załóż sobie ogród." dodam... żeby mieć gdzie pić
 
 
   
Karpik 
Capofan


Wiek: 39
Dołączył: 05 Gru 2011
Posty: 673
Skąd: Bydgoszcz/Poznań
Wysłany: 2014-08-20, 19:33   

Myślę że po takim przebiegu pora wymienić napęd, ale nic się nie stanie jak jeszcze parę km zrobisz.
U mnie łańcuch był nierówno wyciągnięty i szarpał konkretnie (to się czuje) a jeszcze i tak z konieczności chyba z 1,5tkm zrobiłem przed wymianą.
Ważne żeby nie był tak luźny że może spaść, albo tak napięty że rozwali łożysko na wale lub coś innego. Trzeba ustawić naciąg w jakimś tam średnim położeniu i tyle.
Na Twoim miejscu mimo wszystko kupiłbym DID ZVMX + jakieś zębatki (nawet i sunstury).
Za 550zł spokojnie kupisz komplet i z całą pewnością przelecisz na tym te zakładane 15 tysięcy km.
_________________
Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
Życie liczy się w kilometrach
>>> www.MOTOmostowcy.pl <<<
>>> www.motokm.pl <<<
 
 
   
sylworado 


Dołączył: 14 Kwi 2015
Posty: 55
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: 2015-12-31, 15:17   

witam co panowie powiecie na taki zestaw czy miał ktoś doświadczenie
Ostatnio zmieniony przez sylworado 2015-12-31, 16:41, w całości zmieniany 2 razy  
 
   
robert1973 
Zapierdalam:)powoli


Wiek: 50
Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 1834
Skąd: Czeladź
Wysłany: 2015-12-31, 16:25   

sylworado, hejka spróbuj to jakoś inaczej udostępnić bo można zlookać tylko będąc zalogowanym w GuGle.... nie miałem doświadczeniaz tym napędem ale z tego co czytałem/słyszałem ludzie którzy mieli w/w napędy doświadczenia mieli krótkie



PS a te grzane manetki to jakiej f-my bo powiem że mnie zaintrygowały
_________________
Chińskie przysłowie mówi:
"Jeśli chcesz być szczęśliwy jeden dzień - upij się. Jeśli chcesz przez całe życie być szczęśliwy - załóż sobie ogród." dodam... żeby mieć gdzie pić
 
 
   
Sailor 

Wiek: 50
Dołączył: 19 Kwi 2015
Posty: 58
Skąd: Warmia
Wysłany: 2015-12-31, 17:46   

Mój Kapeć ma od maja taki łańcuch ( złoty, ponoć najmocniejszy) . Pierwsze naciąganie było po 8 tyś km , teraz ma 14 tyś i chyba znowu delikatnie naciągnę. Od początku smarowaniem zajmuje się scootoiler + hipol w środku. Jazda z gatunku turystycznych ale po czarnym, załadowany ale bez plecaka i raczej spokojnie, 100-140 kmh, żeby jeszcze w czasie jazdy kawałek świata zobaczyć :)
Tak więc na dzień dzisiejszy złego słowa nie mogę powiedzieć o tym łańcuchu.
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FiSubIce v 0.5 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12