Strona główna
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Kod lakieru
Autor Wiadomość
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-05, 13:00   Kod lakieru

Aloha :mrgreen:

Jeszcze nie szukałem, a potrzebuję kod lakieru z mojego Capcia.
Może wiecie, gdzie go znaleźć w motocyklu, gdzie szukać, żebym nie tracił niepotrzebnie czasu ?? :mrgreen:

Z góry dziękuję :-P
 
   
tangy 

Wiek: 46
Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 19
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-04-05, 17:28   

Pewnie nie znajdziesz. Jesli chcesz dorobic lakier to tylko na oko. Jesli producent nie przewiduje malowania elementów to nic z tego nei bedzie. Tak jest we wszystkich japończykach.
 
   
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-05, 21:22   

Chyba jesteś w błędzie ;-)
Każdy motocykl, czy samochód ma swój kod lakieru.
Nie miałem problemu z doborem lakieru do XJ 600, czy FZS 600.
Wszystko jest dostępne, ale wybralem kolory niestandardowe ;-)
Problem tylko w tym, że jedni go podają, a inni nie.
Akurat mojego koloru są trzy lub cztery odcienie, ale nie potrzebuję tego dla siebie.
Jednemu kolesiowi podoba się mój kolor i chce go zastosować w streecie.
Nie chce mi się jechać z elementem do mieszalni lakierów, żeby porównać go z fiszką, dlatego pytam czy czasem Aprilia nie podaje kodu na naklejce, czy też tabliczce.
 
   
Gregum

Dołączył: 31 Lip 2008
Posty: 66
Wysłany: 2009-04-05, 22:20   

A nie wydaje się Wam, że jeżeli w danym roczniku występowały np. 3 kolory,
to jedynie wpis do książki serwis/gwar może określać kolor lub napis na tabliczce
np; grey, black, silver:::))) :-/
ale moge sie mylic....
_________________

 
   
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-05, 22:58   

Tego nie wiem Gregum.
Kolor to prawdopodobnie Rosso. JLP4 lub JLP5 :)
Kiedyś lakierowałem Alfę Romeo :)
Kolor nazywał się Alfa Rosso i odcieni było 7 :)
Bądź tu mądry i pisz wiersze :)

Jak kolesiowi będzie bardzo zależało, to podjadę na moto do mieszalni i dobiorę w/g fiszki z Aprilii :)
 
   
tangy 

Wiek: 46
Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 19
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-04-06, 07:26   

Chyba nie jestem w bledzie :) Ani Honda ani Suzuki nie mają kodów lakieru. Jest handlowy kod koloru który okresla czy to jest zielony, czy niebieski. Ale jak pojdziesz z tym kodem do sklepu gdzie dobierają kolory to zrobią wielkie oczy bo takich numerków to oni nei znają. Może u Yamahy i Aprilii jest inaczej ale w Suzuki i Hondzie jest tak na 100%
 
   
Marcin 
Aprilia Atlantic 500

Wiek: 53
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 358
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-04-06, 09:43   

Nie mam 100% pewności, ale jak parę lat temu chciałem lakierować czachę do Pegaso, to znalazłem numer na wklejce od wewnętrznej strony. Numer był chyba OK, ale lakiernia i tak stwierdziła, że nie zrobi mi takiego lakieru bo nie wyjdzie jak oryginał (to jakiś wielowarstwowy był czy coś...) Odpuściłem sobie i motor poszedł do żyda z rysami... :-)
_________________
Pesymista, to dawny optymista, który po prostu zaczął myśleć realnie...
 
 
   
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-07, 20:19   

tangy napisał/a:
Chyba nie jestem w bledzie :) Ani Honda ani Suzuki nie mają kodów lakieru. Jest handlowy kod koloru który okresla czy to jest zielony, czy niebieski. Ale jak pojdziesz z tym kodem do sklepu gdzie dobierają kolory to zrobią wielkie oczy bo takich numerków to oni nei znają. Może u Yamahy i Aprilii jest inaczej ale w Suzuki i Hondzie jest tak na 100%

Przez wartsztat mojego ojca przewineło się około 30 motocykli i być może ze 150 motocyklowych elementów "karoserii".

Producenci nazywają swoje kolory w sposób bardzo "malowniczy".
Silver, Black, Yellow itd. Niektórzy podają kody inni tego nie robią.
Ludziom w dobieralni słowo np.silver nic nie mówi, bo ich odcieni może być np. 30 :)

Od tego jest kod. Jeżeli go nie masz, to przynosisz np. przedni błotnik.
Pan przykłada fiszkę i mówi Ci: Blue Micca Metalic 8Q1 i już wiesz wszystko na temat tego, co tak bardzo chciał przed tobą ukryć producent, a co tak naprawdę jest i musi być znormalizowane, jak np. łożyska :)

I wtedy jak ktoś na forum pyta o kod lakieru, a Ty miałeś z tym do czynienia, to możesz zablysnąć i podać ten poszukiwany przez wszystkich niewiadomy numer :)

Cytat:
Nie mam 100% pewności, ale jak parę lat temu chciałem lakierować czachę do Pegaso, to znalazłem numer na wklejce od wewnętrznej strony. Numer był chyba OK, ale lakiernia i tak stwierdziła, że nie zrobi mi takiego lakieru bo nie wyjdzie jak oryginał (to jakiś wielowarstwowy był czy coś...) Odpuściłem sobie i motor poszedł do żyda z rysami... :-)

Byłeś po prostu w źle zaopatrzonej, lub nieprofesjonalnej mieszalni ;)

Dzisiaj przychodzisz z pustymi rękami i mówisz, że masz Suzuki :)

Pan wyciąga ci grubaśny katalog fiszek z kolorami do motocykli, a ty krzyczysz: Tak to ten !!! ;)
Nie są to jakieś lakiery z kosmosu. To zazwyczaj trzywarstwowe perły, od kilku lat z powodzeniem stosowane w samochodach ;)
 
   
Marcin 
Aprilia Atlantic 500

Wiek: 53
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 358
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-04-08, 21:46   

Pewnie to była kiepska lakiernia. ;-) )) Widzę że będę się musiał do ciebie uśmiechnąć jak w końcu dojrzeję do polakierowania plastiku pod siedzeniem w Capo. Nie pomyślałem i obdarłem go myjką ciśnieniową do gołej kości... Myślisz że taki cudaczny matowoczarny kolor jak na Capo też się da podrobić?
_________________
Pesymista, to dawny optymista, który po prostu zaczął myśleć realnie...
 
 
   
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-09, 22:02   

Jeżeli jest w palecie kolorów Aprilii i jak jest w fiszkach, które są w dobieralni, to nie powinno być problemu.
Inaczej, trzeba będzie dobrać w/g najbardziej "zbliżonego" wzornika.
 
   
aprilia 
Kamil


Wiek: 33
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 1241
Skąd: Lubaczów/Rzeszów
Wysłany: 2012-01-15, 11:25   

Wichrze czy znalazłeś kod lakieru swojego kapcia?Jak nie to jaki kolor dobrałeś,masz jakieś oznaczenie?
Chcę pomalować kufry boczne bo są lekko przytarte.
 
   
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-15, 16:16   

He he he temat olałem kompletnie, bo kolega od streeta zmienił zdanie i wybrał inny kolor, a ja jakoś przyzwyczaiłem się do rys, pęknięć i takich tam innych :mrgreen:
Może w przyszłym roku będę lakierował kapcia, ale nie na oryginalny kolor.

Narazie mamy zimową przerwę w warsztacie i lenimy się maksymalnie.
W ramach nudy mogę zabrać boczek i jak będę przejeżdżał obok lakierni to zapytam o numer lakieru.
Czerwieni pasujących do naszego kapcia jest 7 odcieni w katalogu. Niestety nie wiem które kody to lakiery metalizowane. Będę musiał porównać to z fiszkami.

-Rosso JLP5
-Arancio JLP4
-Rosso Custom JBT2
-Rosso Marte PCH8B
-Rosso 2 JBT1
-Rosso Terra HLF 9
-Rosso Cilliega JAA5
 
   
aprilia 
Kamil


Wiek: 33
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 1241
Skąd: Lubaczów/Rzeszów
Wysłany: 2012-01-15, 16:21   

Jakbyś się nudził to możesz wziąć,bo prawdopodobnie kolor mamy ten sam tylko czy odcień jest też ten sam,myślę że tak,jakbyś dobrał kolor ja bym miał mniej roboty :-D
 
   
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-15, 16:34   

Metalicznych czerwieni były chyba dwa odcienie, ale nie chcę filozofować i strzelać w ciemno. Muszę to po prostu sprawdzić.
Masz 2002 rocznik??
 
   
aprilia 
Kamil


Wiek: 33
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 1241
Skąd: Lubaczów/Rzeszów
Wysłany: 2012-01-15, 16:40   

Tak 2002r. kwiecień
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FiSubIce v 0.5 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11