Strona główna
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Przerywacz/migacze
Autor Wiadomość
robert1973 
Zapierdalam:)powoli


Wiek: 50
Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 1834
Skąd: Czeladź
Wysłany: 2015-09-23, 07:48   Przerywacz/migacze

A więc od początku... od jakiegoś czasu zauważyłem dziwne działanie migaczy pow 5tyś/obr migały tak jakby nie było jednej żarówki czyli 2x szybciej, na wyjeździe przestały działać/ kierunki świeciły ale nie mrugały po jakimś czasie zaczęły działać by znów nie działać :/.
Konkretne pytanie od razu kupować przerywacz(jaki) czy to jakiś pierdołek? ma ktoś jakieś pomysły??? Przyznam się od razu bez bicia nawet jeszcze nie zaglądałem do tego ale wolę być przygotowany do "boju"
_________________
Chińskie przysłowie mówi:
"Jeśli chcesz być szczęśliwy jeden dzień - upij się. Jeśli chcesz przez całe życie być szczęśliwy - załóż sobie ogród." dodam... żeby mieć gdzie pić
 
 
   
Wojtaq 
*


Wiek: 68
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 583
Skąd: Piła
Wysłany: 2015-09-23, 10:25   Re: Przerywacz/migacze

robert1973 napisał/a:
(...) Przyznam się od razu bez bicia nawet jeszcze nie zaglądałem do tego ale wolę być przygotowany do "boju"

No właśnie - nie zaglądał, a już drze papę :-)

Od początku to trzeba coś samemu zrobić, zanim wezwie się na pomoc kawalerię! Moim zdaniem trzeba najpierw zlokalizować przerywacz kierunkowskazów i sprawdzić jakość osadzenia mechanicznego i elektrycznego w gnieździe. Następnie miernikiem rezystancji lub woltomierzem (dla doświadczonych) dokonać pomiaru połączeń dochodzących i odchodzących od przerywacza do żarówek, gdyż tu może kryć się usterka. Bezwzględnie ustalić jakość połączenia do bieguna ujemnego (masy) i dodatniego instalacji zasilającej.

Kiedy to będzie sprawdzone, zabieramy się za sam przerywacz. To prawdopodobnie typowy moduł elektroniczny i można go zastąpić każdym innym tego samego typu np. od jakiegoś Fiata lub Lancii, choć od innych aut też będzie pasować. Ważne jest, żeby był tej samej konstrukcji czyli elektroniczny (jak podejrzewam), a nie mechaniczno-elektryczny oparty na podgrzewanym bimetalu.

Po co te wszystkie czynności, skoro można od razu wsadzić nowy przerywacz w kostkę z prawdopodobnie natychmiastowym skutkiem? Ano, warto przy okazji sprawdzić obwody elektryczne nie tylko kierunkowskazów, ale pozostałej części instalacji dostępnej przy tej robocie.
_________________
Być narodowi użytecznym - jak Staszic!
Ostatnio zmieniony przez Wojtaq 2015-09-23, 10:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
   
RESPIRATOR 
Jacek


Ile cylindrów ma Caponord: 2
Wiek: 51
Dołączył: 03 Paź 2013
Posty: 1573
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2015-09-23, 10:40   

zahar miał identyczny problem w Firleju i wystarczyło przeczyścić styki żarówki w gnieździe prawego przedniego kierunkowskazu. U ciebie może to być któryś inny kierunek, zobacz czy w żadnym kloszu nie pływają rybki :))
_________________
chodzi o to żeby wpadać w błoto / morda w błocie .... świat w kolorach
 
 
   
elefant 
trąba zawsze do góry


Wiek: 48
Dołączył: 26 Kwi 2015
Posty: 559
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2015-09-27, 18:15   

Robert zmęczyłeś temat z kierunkami? Napisz co nie halo było.
 
   
robert1973 
Zapierdalam:)powoli


Wiek: 50
Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 1834
Skąd: Czeladź
Wysłany: 2015-09-27, 18:38   

jeszcze nie męczyłem miałem wariacki tydzień.... dzisiaj wróciłem z Mierzei Wiślanej (kąty rybackie) nawet forum nie ogarnąłem (90 postów)... i w tym tyg również nikłe szanse.... jeszcze doszedł wyświetlacz biegów... w/g niego mam 5 biegów a 1-nka znajduje się na 2-ce :/

[ Dodano: 2015-11-30, 22:17 ]
OK więc zabrałem się do tych przerywaczy bo mnie sytuacja zmusiła :/ winny był sam przerywacz.. a w zasadzie jakaś chińska imitacja przerywacza Panowie macie jakiś sprawdzony produkt??
_________________
Chińskie przysłowie mówi:
"Jeśli chcesz być szczęśliwy jeden dzień - upij się. Jeśli chcesz przez całe życie być szczęśliwy - załóż sobie ogród." dodam... żeby mieć gdzie pić
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FiSubIce v 0.5 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12