Strona główna
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Lusterka wsteczne
Autor Wiadomość
Wojtaq 
*


Wiek: 68
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 583
Skąd: Piła
Wysłany: 2016-09-13, 16:07   Lusterka wsteczne

Natknąłem się w Allegro na ofertę lusterek, które na fotografiach sprzedającego prezentują się całkiem, jak oryginały. Informacja zła jest taka, że pochodzą z Chin, natomiast dobra jest cena 45 PLN za sztukę! Zamówiłem jeden egzemplarz i po odebraniu będę wiedział jak bardzo są wierne oryginałom. Na stanie mieli jedną sztukę, ale potwierdzili dostępność dowolnej ilości w ramach napływających zamówień. Sprzedającym jest sklep stacjonarny w Będzinie - uwaga Śląsk!

Link do aukcji Allegro
Link do sklepu
_________________
Być narodowi użytecznym - jak Staszic!
 
   
robert1973 
Zapierdalam:)powoli


Wiek: 50
Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 1834
Skąd: Czeladź
Wysłany: 2016-09-13, 20:12   

motorebel :) czasami mają coś w ciekawych cenach bo... znajdują się na zadupiu większym i sklep znajduje się w prywatnym domu(posesji) i chyba jakieś mechaniczne sprawy ogarniają :)
_________________
Chińskie przysłowie mówi:
"Jeśli chcesz być szczęśliwy jeden dzień - upij się. Jeśli chcesz przez całe życie być szczęśliwy - załóż sobie ogród." dodam... żeby mieć gdzie pić
 
 
   
machoni 

Wiek: 42
Dołączył: 10 Lut 2016
Posty: 180
Wysłany: 2016-10-29, 20:13   Re: Lusterka wsteczne

Wojtaq napisał/a:
Natknąłem się w Allegro na ofertę lusterek, które na fotografiach sprzedającego prezentują się całkiem, jak oryginały. Informacja zła jest taka, że pochodzą z Chin, natomiast dobra jest cena 45 PLN za sztukę! Zamówiłem jeden egzemplarz i po odebraniu będę wiedział jak bardzo są wierne oryginałom. Na stanie mieli jedną sztukę, ale potwierdzili dostępność dowolnej ilości w ramach napływających zamówień. Sprzedającym jest sklep stacjonarny w Będzinie - uwaga Śląsk!

Link do aukcji Allegro
Link do sklepu


I jak te lusterko nadaje się? Bo moje uległo destrukcji i szukam zamiennika?
 
   
Wojtaq 
*


Wiek: 68
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 583
Skąd: Piła
Wysłany: 2016-10-29, 21:44   

Upssss! Byłem przekonany, że wcześniej zamieściłem informację w sprawie tych lusterek (motorebel.pl) Nie wiem, gdzie to się zgubiło, więc ponawiam.

Lusterko przyszło, ale nie było od Caponorda ETV wbrew opisowi, jaki zamieścił właściciel sklepu, więc zwróciłem. Początkowo 'dawał głowę' wykluczając pomyłkę, ale po otrzymaniu zwrotu ze skruchą przyznał, że miałem rację. To był jeden egzemplarz 'w spadku' po wykupionym sklepie z branży i wbrew zapewnieniom, nie ma szans na nową dostawę.

Plastikowy czerep (korpus) z lustrzanym wkładem odpowiada oryginałowi, lecz trzonek jest prosty. Gdyby toczyła mnie graniczna desperacja, prawdopodobnie zatrzymałbym towar i za pomocą nagrzewnicy odłączył trzonek od czerepu, a następnie tym samym sposobem założyłbym na trzonek oryginalny. Robiłem taki zabieg wcześniej, lecz wtórne połączenie nie jest tak stabilne, jak w oryginale. Widziałem, że motorobel.pl wystawił lusterko ponownie, więc jest do wzięcia i możesz się pobawić. Moim zdaniem warto, bo używane oryginały są do kupienia na portalach aukcyjnych za astronomiczne kwoty lub w stanie do gruntownej (i żmudnej) renowacji.

Dodane po chwili:
Sprawdziłem na Allegro i nie ma już oferty :-( Z innych dostępna jest do BMW, która chyba najbardziej odpowiada naszym maszynom, choć nieco się różni. Trzeba byłoby kupić komplet 2 szt. Link
_________________
Być narodowi użytecznym - jak Staszic!
 
   
Sailor 

Wiek: 50
Dołączył: 19 Kwi 2015
Posty: 58
Skąd: Warmia
Wysłany: 2016-10-29, 22:22   

No chyba, ze ktoś nie ma ciśnienia, żeby mieć koniecznie oryginały. Przy całym szacunku do marki jak i właścicieli dbających o oryginalność swojego moto, ja w tych lusterkach widziałem niewiele. Może oczy mam kaprawe albo jakiegoś utajonego zeza, tak czy siak bardzo się męczyłem z lusterkami, póki nie założyłem aftermarketów od DL 650/1000. Komplet kosztował niecałą stówkę a załatwił mi skutecznie temat oglądania świata za plecami.
 
   
machoni 

Wiek: 42
Dołączył: 10 Lut 2016
Posty: 180
Wysłany: 2016-10-29, 23:04   

te będą chyba jak oryginał http://allegro.pl/lusterk...6581492988.html
Ja tam na widoczność w lustrach nie narzekam, ale i nie upieram się przy oryginałach a z dl, to który wzór? najważniejsze wydaje mi się długość wysięgnika.
 
   
Sailor 

Wiek: 50
Dołączył: 19 Kwi 2015
Posty: 58
Skąd: Warmia
Wysłany: 2016-10-30, 00:08   

Akurat stał u mnie na małym serwisie DL 650 z 05 czy 06 roku więc za zgodą właściciela przymierzyłem sobie i przejechałem się kawałek. Widoczność była jak najbardziej ok więc szybki tel do zaprzyjaźnionego dostawcy i na drugi dzień były już u mnie. A na moto wyglądają tak :



Ja widzę z tyłu zdecydowanie więcej, ale jest to moje subiektywne odczucie, ktoś inny może widzieć lepiej w oryginałach.
 
   
jagiel 
Rally Raid 2003


Wiek: 39
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 1155
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-30, 00:08   

Jeśli ktoś jest zainteresowany oryginałem to zawsze można kupić bezpośrednio u producenta... włoski Barrac robi je dla Aprilii. Cena o połowę niższa niż oficjalna, różnica jest taka ,że nie dostajecie tego w foli z naklejką Aprilia ;)

http://www.rearviewstore....oduct&id_lang=1
_________________
Indywidualny Serwis Motocykli, Roty 62, Warszawa, tel: 510-749-768, www.ismserwis.pl / www.czesciaprilia.pl / www.czescikymco.pl / www.czescipiaggio.pl
 
   
maxx 


Ile cylindrów ma Caponord: 2
Dołączył: 18 Lip 2018
Posty: 49
Wysłany: 2018-07-24, 11:20   

jagiel napisał/a:
Barrac robi je dla Aprilii


Dzięki! Z pewnością bedę musiał skorzystać.

Z innej perspektywy - czy ktoś naprawiał obudowe lusterka, w miejscu gdzie przychodzi metalowa kula (ta na końcu pałąka)?

Ewetualnie, czy stosował ktoś z Was zamienniki lusterek?

LwG!

[ Dodano: 2018-08-28, 09:34 ]
Btw.

Jaki w Aprilii jest system montażu? Teraz nie jestem na miejscu i nie mogę sprawdzić - czy te śruby kontrujące są wkręcone w jakiś zaczep?

Chodzi mi o możliwość wymiany lusterek - np. na jakiś z Arifca Twin, czy coś :)
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FiSubIce v 0.5 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10