Strona główna
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Orientacja na drodze i w terenie
Autor Wiadomość
Wojtaq 
*


Wiek: 68
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 583
Skąd: Piła
Wysłany: 2017-04-08, 14:27   Orientacja na drodze i w terenie

Być może rozpatrujemy problem na zasadzie wyższości świąt Wielkiej Nocy nad Bożym Narodzeniem (lub odwrotnie) lecz każdy ma swoje przyzwyczajenia i preferencje. Swojego czasu w Gdyni mój Lark35AT zamontowany w aucie odmówił posłuszeństwa, więc przerzuciłem się na Google Maps w smartfonie i znalazłem cel bez problemu.

Jednak należę do grupy, która korzysta z wyspecjalizowanych narzędzi i do wytyczania drogi używam sprzętu do nawigacji. Połechtam też wyznawców papierowych map, bo wożę ze sobą całkiem spory ich pakiet, w tym 'wojskowe' setki czyli arkusze 1:100000 wspomniane chyba wyżej. Obecnie są dostępne w wersji 'cywilnej' i obejmują w czterech ćwiartkach całą Polskę. Póki co mam komplet z ćwiartki północno-zachodniej i korzystam z nich intensywnie w tropieniu grobowców, dworków i starych cmentarzy (Respirator with love).

I coś jeszcze - zawsze w podróży mam przy sobie starą, lecz niezawodną, magnetyczną busolę Adrianowa (kompas) i umiem się nią posługiwać :-)

[ Dodano: 2017-04-08, 14:29 ]
janciovodnik napisał/a:
(...) Gdzie to można nabyć ??

Na przykład tutaj choć ja kupowałem (chyba) ze sklepu wysyłkowego Wojskowych Zakładów Kartograficznych. Jestem teraz u klienta, więc nie mam dostępu do archiwum mojej poczty (pamięć u geriatrii już nie ta sama, co 'młode wilcy' - cytując klasyka Siarę). Pod wyżej podanym linkiem jeden arkusz kosztuje około 8 PLN, a ja płaciłem coś 4-5 PLN, więc jest różnica. Jak ładnie poprosisz to sobie przypomnę, gdzie było taniej :mrgreen:

[ Dodano: 2017-11-28, 21:44 ]
Jancio (lub ktokolwiek zainteresowany) jeśli masz jeszcze chrapkę na mapy topograficzne Polski czyli doskonałe 'setki' na wojskowej osnowie, to na olx.pl jest oferta kompletu ponad 150 arkuszy pokrywających cały kraj. Tutaj link do oferty. Moim zdaniem warto!
_________________
Być narodowi użytecznym - jak Staszic!
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FiSubIce v 0.5 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10