Strona główna
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Awaryjny włącznik zapłonu ?
Autor Wiadomość
Sumik 

Wiek: 37
Dołączył: 24 Wrz 2015
Posty: 21
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-06-13, 01:01   Awaryjny włącznik zapłonu ?

Ostatnio podczas przejażdżki po szutrach, nagle zaczęła mrugać kontrolka EFI i kapeć zgasł. Wszystko się świeciło, ale rozrusznik w ogóle nie kręci. Jak przekręcałem kluczyk i przełączałem switch na ON to nie było żadnego odzewu pompy paliwa i cały czas mruga kontrolka EFI. Gdy złączyłem kabelki diagnostyczne nie pokazał się żaden błąd, tylko -1 i to obojętnie w jakiej pozycji jest switch. Dlatego podejrzewam awaryjny włącznik zapłonu, ale po rozebraniu nie widzę tam, żeby coś było nie tak, czy jakiś kable się urwały, muszę jeszcze odpiąć linki gazu, żeby dokładnie to sprawdzić.

Może jednak gdzie indziej trzeba szukać przyczyny? Jakiś przekaźnik? Wstępnie sprawdzałem kostki, bezpieczniki i nie widziałem nic niepokojącego. Może ktoś miał taki przypadek?

Powoli zaczynam mieć dość elektryki w Kapciu. Zacząłem sezon od wymiany regulatora i zrobiłem całe 350 km i znowu awaria :evil:
 
   
RESPIRATOR 
Jacek


Ile cylindrów ma Caponord: 2
Wiek: 51
Dołączył: 03 Paź 2013
Posty: 1573
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2017-06-13, 07:44   

Ja bym obstawiał przekaźniki pompy paliwa (są dwa). Jak masz Kapcia uszatka to symbol L5A.
U kolegi było tak samo i przyczyną był jeden z przekaźników.
_________________
chodzi o to żeby wpadać w błoto / morda w błocie .... świat w kolorach
 
 
   
janciovodnik 

Ile cylindrów ma Caponord: 2
Dołączył: 27 Lut 2014
Posty: 3152
Wysłany: 2017-06-13, 08:57   

Mi w Bieszczadach wyszedł podobny problem. Okazało się, że po jeździe po dziurach klemy od aku się obluzowały.
 
   
Sumik 

Wiek: 37
Dołączył: 24 Wrz 2015
Posty: 21
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-06-14, 00:34   

Niestety to nie klemy. Trzeba będzie chyba sprawdzić te przekaźniki. Tylko czy w przypadku tych przekaźników też cały czas się wyświetlał kod -1 obojętnie w jakiej pozycji jest switch?
 
   
KKK 
Krzysiek

Ile cylindrów ma Caponord: 2
Wiek: 43
Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 787
Skąd: Ustroń
Wysłany: 2017-06-14, 03:12   

Przełącznik na kierownicy sprawdź,jeżeli nie idzie pompa i dalej mruga EFI to może tam jest przyczyna.Po przełączeniu na ON EFI powinno zgasnąć,bezpieczniki jeszcze sprawdź.

1 czy -1 to w zależności właśnie od przełącznika ON lub OFF
_________________
B2,V8,R5
 
   
Krzycho43 


Dołączył: 21 Cze 2015
Posty: 80
Skąd: Lidzbark Warm.
Wysłany: 2017-06-14, 09:09   

Też polecam sprawdzić przełącznik na kierownicy bo EFI zmienia się na 1 lub -1 w zależności od położenia przełacznika na kierownicy. Z tego co wiadomo ten przełącznik lubi nawalic.
_________________
Wczesniej - Vstrom DL 650
Teraz - Caponord 2002
 
   
RESPIRATOR 
Jacek


Ile cylindrów ma Caponord: 2
Wiek: 51
Dołączył: 03 Paź 2013
Posty: 1573
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2017-06-14, 10:08   

Jak przekaźniki nie załączą to cały czas będzie -1
To dwa takie same płaskie przekaźniki pod kanapą. Podmień je z kimś na chwilę, albo zawołaj elektryka.
Mam takie przekaźniki na zapasie. Podjedź na nasze spotkanie w Stężycy jutro to Ci pożyczę :lol:
_________________
chodzi o to żeby wpadać w błoto / morda w błocie .... świat w kolorach
 
 
   
Sumik 

Wiek: 37
Dołączył: 24 Wrz 2015
Posty: 21
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-06-14, 13:18   

No zostaje mi chyba elektryk, bo Szczecin mało urodzajny w Capo, a 300 km na lawecie, żeby sprawdzić przekaźnik to słaba przyjemność :D chociaż jakbym miał kierowce, to może nie tak źle. Dzięki za rady będę wałczył, pewnie w serwisówce coś będzie na temat jak to sprawdzić.

[ Dodano: 2017-06-28, 01:08 ]
Tak dla potomnych powiem, że się potwierdziła diagnoza z przekaźnikiem. Nawet nie był walnięty, tylko chyba się "zwiesił."
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FiSubIce v 0.5 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10