Strona główna
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Witam
Autor Wiadomość
borkowski.pawel 


Wiek: 53
Dołączył: 13 Wrz 2016
Posty: 147
Skąd: Radom - Kowala
Wysłany: 2017-08-31, 13:46   

samael88 napisał/a:
Pierwsze co zobaczyłem to cewki zapłonowe od Renault scenic.


Ale samael - cewki od renówki w Capo to nic złego. Cewka to nie jakaś kosmiczna technologia stworzona do danego typu silnika. To tylko takie "cuś" co ma iskrę robić a ta od renówki pasuje jak trzeba i nie kosztuje góry plnów :-P . Komuś padły oryginały i wsadził renówkowe bo tańsze Wiele Caponordów tak ma porobione i Twój nie jest wyjątkiem.

[ Dodano: 2017-08-31, 13:49 ]
KKK napisał/a:
Jakbyś poczytał forum to byś wiedział od czego pasują cewki i dlaczego akurat takie a nie inne.
Ale co ja tam się znam...

http://caponordforum.cba.pl/viewtopic.php?t=2389


O toto dokładnie Krzysztof masz 100% racji.
_________________
WSK125-dawno dawno temu
MZ ETZ250 dawno temu
Aprilia ETV Caponord'2001 już nie
Aprilia ETV Caponord'2006 teraz
 
   
sosnos 


Wiek: 37
Dołączył: 25 Lut 2014
Posty: 615
Skąd: Działdowo
Wysłany: 2017-08-31, 13:54   

Tak, potwierdzam sam posiadam, oryginał to syf. Ja mam Valeo i od Renault lub jakiegoś peugeota :-) i chodzą.
_________________
pozdrówka Michał
https://www.youtube.com/watch?v=IYJYA0P5ls8
 
   
robert1973 
Zapierdalam:)powoli


Wiek: 50
Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 1834
Skąd: Czeladź
Wysłany: 2017-08-31, 14:07   

Witam kolegę i polecam lekturę podpiętych tematów oraz http://caponord.cba.pl/ wtedy nie będziesz się pogrążał :-P i już gdzieś to chyba dzisiaj pisałem ...czytać-szukać- potem pytać ( 90% odpowiedzi już jest na forum)
_________________
Chińskie przysłowie mówi:
"Jeśli chcesz być szczęśliwy jeden dzień - upij się. Jeśli chcesz przez całe życie być szczęśliwy - załóż sobie ogród." dodam... żeby mieć gdzie pić
 
 
   
elefant 
trąba zawsze do góry


Wiek: 48
Dołączył: 26 Kwi 2015
Posty: 559
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2017-08-31, 14:47   

jejuuuuuuuuu to naszych Capo pasują cewki od renówki :cry: , łoj ja głupi z włoch ściągałem oryginalne :roll:
 
   
samael88

Dołączył: 25 Sie 2017
Posty: 15
Skąd: Lubin
Wysłany: 2017-08-31, 20:03   

Możecie drwić , nie znam się tak na moto, postawcie się w mojej sytuacji , kupujesz moto , pada po 3 , 4 miesiącach , gaśnie w trasie , dajesz do mechanika i już na starcie kręci nosem bo cewki nie takie , bo tu coś przerobione, nie znam się tak na moto, o samochodach trochę wiem , tak odnoszę wrażenie że na tym forum zamiast pomocy jest atak , co byście zrobili w mojej sytuacji , moto gaśnie w trasie , nikt nie wie gdzie szukać i durne podpowiedzi typu guziczek naciśnij czy coś są chyba nie na miejscu . Jeżeli tyle znawców tu jest od capo to proszę jakąkolwiek diagnozę gdzie szukać , mam jakieś pojęcie nie jest to guzik , nóżka itd.


Dla następnych komentujących , rozrusznik kręci , zegary czasami szaleją i brak iskry , o cewkach wspomniałem bo się zastanawiałem np jak jedna padnie czy komputer nie zablokuje np zapłonu i też jest faktem że nie jestem fanem przróbek izolacja lutownica , jak zaprojektowali tak powinno być
 
   
borkowski.pawel 


Wiek: 53
Dołączył: 13 Wrz 2016
Posty: 147
Skąd: Radom - Kowala
Wysłany: 2017-08-31, 20:19   

Widzisz elefant człowiek uczy się całe życie :-P :-P

Ot i nam się samael88 obraził a ledwie sześć dni na forum. :-P Kolego bez obrazy - więcej dystansu...A tak po prawdzie to oryginał nie zawsze jest najlepszy. Ludzie robiący przeróbki i adaptacje robią to po to by żyło się łatwiej ale jak chcesz to rób jak fabryka ale to tanio nie będzie i dobrze wcale. Pozdrawiam kolegę i życzę bezawaryjnej eksploatacji kapcia ;-)
_________________
WSK125-dawno dawno temu
MZ ETZ250 dawno temu
Aprilia ETV Caponord'2001 już nie
Aprilia ETV Caponord'2006 teraz
 
   
KKK 
Krzysiek

Ile cylindrów ma Caponord: 2
Wiek: 43
Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 787
Skąd: Ustroń
Wysłany: 2017-08-31, 20:21   

Kolego a gdzie byłeś przed kupnem motka?To nie zapoznałeś się z typowymi "+" i"-" tego modelu? Teraz oczekujesz a żeby ktoś bez widoku motka go Tobie naprawił pisząc to czy tamto.

Zaznajomienie się z modelem przed jego kupnem to jak amen w pacierzu ,no chyba , że kto nie wierzący!

EFI 1,lub -1 to tylko wskazanie położenia wył.zaplonu a niektórzy tu już elaboraty piszą o klemach,stopkach itp.

Jakbyś byś chciał to dawno byś już zdobył tel do kogoś z nas i opowiedział co się stało i co zrobić.Bo pisząc to se możemy do usranej śmierci.

Nikt to Tobie źle nie życzy tylko wymagamy pewnego poziomu zaznajomienia się z wiedzą opisaną na forum.

Powodzenia i zmień mechanika!
_________________
B2,V8,R5
 
   
borkowski.pawel 


Wiek: 53
Dołączył: 13 Wrz 2016
Posty: 147
Skąd: Radom - Kowala
Wysłany: 2017-08-31, 20:24   

KKK napisał/a:
Nikt to Tobie źle nie życzy tylko wymagamy pewnego poziomu zaznajomienia się z wiedzą opisaną na forum.

Powodzenia i zmień mechanika!


Krzysiek masz 100% racji - mechanik do wymiany
_________________
WSK125-dawno dawno temu
MZ ETZ250 dawno temu
Aprilia ETV Caponord'2001 już nie
Aprilia ETV Caponord'2006 teraz
 
   
fakir 
Sławek

Ile cylindrów ma Caponord: 2
Wiek: 40
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 724
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2017-08-31, 20:55   

samael88 napisał/a:
Możecie drwić , nie znam się tak na moto, postawcie się w mojej sytuacji , kupujesz moto , pada po 3 , 4 miesiącach , gaśnie w trasie , dajesz do mechanika i już na starcie kręci nosem bo cewki nie takie , bo tu coś przerobione, nie znam się tak na moto, o samochodach trochę wiem , tak odnoszę wrażenie że na tym forum zamiast pomocy jest atak , co byście zrobili w mojej sytuacji , moto gaśnie w trasie , nikt nie wie gdzie szukać i durne podpowiedzi typu guziczek naciśnij czy coś są chyba nie na miejscu . Jeżeli tyle znawców tu jest od capo to proszę jakąkolwiek diagnozę gdzie szukać , mam jakieś pojęcie nie jest to guzik , nóżka itd.


Dla następnych komentujących , rozrusznik kręci , zegary czasami szaleją i brak iskry , o cewkach wspomniałem bo się zastanawiałem np jak jedna padnie czy komputer nie zablokuje np zapłonu i też jest faktem że nie jestem fanem przróbek izolacja lutownica , jak zaprojektowali tak powinno być





Napiszę po raz kolejny czytać , czytać , czytać na tym forum jest wszystko tylko trzeba czytać , napisałem żebyś kliknął czerwony guziczek i już byś wiedział że -1 to żaden błąd .

Jak sprawdziłeś czujnik nóżki bocznej jeśli mogę .....
_________________
APRILIA CAPONORD 1200 RALLY 2016
APRILIA ETV 1000 CAPONORD 2006 niedawno zmienił właściciela
KTM LC4 620 1994 (nie) dawno zmienił właściciela
MZ ES250 1960
 
   
gigas 
Tomek


Ile cylindrów ma Caponord: 2
Wiek: 46
Dołączył: 19 Cze 2015
Posty: 457
Skąd: dolnoslas-opols
Wysłany: 2017-08-31, 21:12   

fakir napisał/a:




Jak sprawdziłeś czujnik nóżki bocznej jeśli mogę .....

Fakir chciałem coś napisać dodać od siebie ale się powstrzymam😎ponieważ nasz nowy kolega samael88 nie ma dystansu do siebie i odbiera NAS jak wrogów - zirytowany odpowiedziami na jego pytania. KOLEGO prawda jest taka że sam pamiętam jak dołączyłem do tego grona i również miałem problemy z Capciem tak na marginesie jak większość z nas - i nie oczekiwałem natychmiastowej odpowiedzi tylko czytałem czytałem czytałem ..szukałem a jak nie znalazlem pytałem mądrzejszych kolegów od siebie ba... nawet otrzalem pomoc w postaci tel. I rozmów "co i jak" a sam nie majstruje przy kapciu i tez dałem rade...wiec wyloozuj weź głęboki oddech potem wdech i dasz rade ---a przede wszystkim dystans i uśmiech. NIKT Z TU OBECNYCH nie ma zamiaru nikogo poniżać lub wyśmiewać

.Jest nas naprawdę mało i każdy każdemu pomoże

Powodzenia 😀
_________________
Yamaha XT1200Z Super Tenere :))
BYŁA: Aprilia Caponord ETV 1000 2001r.
wcześniej : SUZUKI BANDIT 2000r.
i jeszcze pare innych...
szajba na punkcie cafe racer-ów
 
   
Wojtaq 
*


Wiek: 68
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 583
Skąd: Piła
Wysłany: 2017-09-01, 13:25   

gigas napisał/a:
(...) nasz nowy kolega samael88 nie ma dystansu do siebie i odbiera NAS jak wrogów (...) NIKT Z TU OBECNYCH nie ma zamiaru nikogo poniżać lub wyśmiewać (...)

Łeeee! Jestem przekonany, że wcale a wcale nie jesteśmy 'wrogami' w oczach nowego kolegi z Lubina. Owszem, część wpisów mogła wstrząsnąć i nawet zmieszać dziewiczego uczestnika Forum, lecz co do pierwszych lodów, to mam nadzieję, że zostały przełamane ;-)

Jesli chodzi o drugą część użytego cytatu, to nie zgodzę się z gigasem, bo świętym i niezbywalnym prawem każdego forum jest fala, czyli właśnie poniżanie i wyśmiewanie świerzaków :mrgreen: Dodatkowo na osłodę także darcie łacha pod wszelkimi możliwymi postaciami :mrgreen:

No cóż, nie każdy to wytrzymuje, ale kto wyjdzie cało z takiej kotowni, ten wart jest Caponorda i uznania Loży Szyderców!
_________________
Być narodowi użytecznym - jak Staszic!
 
   
fakir 
Sławek

Ile cylindrów ma Caponord: 2
Wiek: 40
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 724
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2017-09-01, 14:25   

Wojtaq napisał/a:

No cóż, nie każdy to wytrzymuje, ale kto wyjdzie cało z takiej kotowni, ten wart jest Caponorda i uznania Loży Szyderców!


Jak zawsze potrafisz mnie zaskoczyć :-)
_________________
APRILIA CAPONORD 1200 RALLY 2016
APRILIA ETV 1000 CAPONORD 2006 niedawno zmienił właściciela
KTM LC4 620 1994 (nie) dawno zmienił właściciela
MZ ES250 1960
 
   
Lewan69 


Wiek: 54
Dołączył: 04 Maj 2015
Posty: 81
Skąd: Małomice
Wysłany: 2017-09-01, 17:43   

Witam kolege. Mieszkam blisko ciebie bo jakies 70km. Troche że tak to okresle grzebalem w tym moto wiec zawsze moge w czyms pomoc. Jak co to pisz na priv, no i oczywiscie zapraszam. Szydercami z forum sie nie przejmuj ale wiec ze czesto dzieki forum mozna po kosztach zalatwic tematy a nie placic gory pieniedzy nedznym mechanikom. Pozdrawiam

[ Dodano: 2017-09-01, 18:00 ]
Wiedz - mialo byc :oops:
_________________
Caponord 2001
 
   
janciovodnik 

Ile cylindrów ma Caponord: 2
Dołączył: 27 Lut 2014
Posty: 3152
Wysłany: 2017-09-03, 11:34   

samael88 napisał/a:
dajesz do mechanika i już na starcie kręci nosem bo cewki nie takie , bo tu coś przerobione

Powiem tak... zmień mechanika albo sam usiądź do tematu. Jakby cos wiecej wiedzial o Kapciu to by farmazonów nie pierdylił.
Jesli znasz sie troche na 4 kółkach to dasz sobie radę. Uwierz, totalna noga w mechanice ci to mówi ;)
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FiSubIce v 0.5 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10