Strona główna
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Program MotoSpeed
Autor Wiadomość
michciobb 


Ile cylindrów ma Caponord: 2
Wiek: 47
Dołączył: 20 Sie 2018
Posty: 158
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-09-18, 22:24   Program MotoSpeed

Na samym początku chciałbym podkreślić to, że nie jestem programistą. Jest to, można powiedzieć mój pierwszy program w Pythonie. U mnie na kompie działa, nie mam pojęcia czy na innych również będzie działać. Ale do rzeczy.
Najprościej mówiąc można za pomocą mojego programu porównać jakie motocykl powinien wyciągać prędkości przy zadanych obrotach. Można zapodawać mu różne parametry takie jak: wielkości zębatek, przełożenia skrzyni biegów itd.
Dodatkowo program współpracuje z zewnętrznym układem przez port COM, który symuluje impulsy z prędkościomierza i czujnika prędkości obrotowej silnika. Można te impulsy podawać bezpośrednio na badany licznik motocykla w celu sprawdzenia poprawności wskazań. (jeszcze nie testowałem - czekam na koniec sezonu :-)
Jeżeli ktoś ma ochotę przetestować to bardzo proszę, tylko proszę od razu nie strzelać do mnie :-)
Uwagi mile widziane.
Główne okno powinno wyglądać tak:

Oto Link do programu


Udało się wreszcie uruchomić hardwarowy element projektu. Generator odbiera sygnały z komputera i symuluje impulsy z czujnika prędkości i obrotów motocykla. Licznik reaguje prawidłowo :-)
Ponadto na razie na stykówce złożony autorski wskaźnik załączonego biegu z opcją pomiaru napięcia zasilania. Ciekawe czy będzie również pracować bezpośrednio w moto :-)

A całość wygląda tak:
Link do filmu

[ Dodano: 2019-11-17, 18:37 ]
update

Główne okno programu.png
Pobierz Plik ściągnięto 990 raz(y) 218,75 KB

 
   
Capo 
Administrator
Capo 2002, FJR 1300


Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 818
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-11-19, 22:02   

Michciobb dzięki za dodanie filmiku z działania programu do posta. Nieźle to wygląda :)
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FiSubIce v 0.5 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13