Strona główna
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Zegary...
Autor Wiadomość
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-06, 22:35   

rocks129 napisał/a:
po dwoch latach bez awarii mam problem z zegarami,a wiec ,skasowalo mi przebieg do zera,licznik przy predkosci ponad setke wskazuje jakies 20km na godzine to samo z przebiegiem, po calym dniu jazdy nalicza kilka kilometrow.przelaczylo temperature powietrza na litry paliwa w baku i kontrolka cisnienia po przekreceniu kluczyka zapala sie ale zaraz gasnie bez odpalania silnika.mial ktos cos podobnego?

Tak jak pisał Kamil. Ja teraz przez to przechodzę.
Mówiąc krótko, prze*ebane :mrgreen:
 
   
eterum 
myśli o Capo


Wiek: 42
Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 820
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2012-08-07, 07:34   

aprilia napisał/a:
Maciek a ty nie chcesz mieć nowego capo z przebiegiem np. 10 tyś.? :mrgreen:


Ślepy by się nie nabrał.. ;-)


Wicher napisał/a:
Tak jak pisał Kamil. Ja teraz przez to przechodzę.
Mówiąc krótko, prze*ebane


Zawsze można znaleźć odpowiedź:

_________________
 
 
   
aprilia 
Kamil


Wiek: 33
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 1241
Skąd: Lubaczów/Rzeszów
Wysłany: 2012-08-07, 08:58   

Każdy towar ma swojego kupca jakbyś cofnął licznik do 5000km to myślisz że by nie poszedł,na pewno tylko w swoim czasie.

Wicher co ty na to może od razu wytnę i wkomponuję ci taki licznik rowerowy i po problemie,albo nawigacje ci wstawię w miejsce licznika i będzie z fabryczną nawigacją :mrgreen:
 
   
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-07, 16:00   

Nie dziękuję :mrgreen:
Liczę na to, że opanujesz moje zegary :mrgreen:
 
   
aprilia 
Kamil


Wiek: 33
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 1241
Skąd: Lubaczów/Rzeszów
Wysłany: 2012-08-09, 21:34   

Oto zegary jedne po naprawie (wykasowanie wartości km na zero) i drugie po przeprogramowaniu mil na km i fahren. na stopnie:






[ Dodano: |9 Sie 2012|, o 21:50 ]




 
   
Krzysiek 
Jazda,jazda,jazda...


Wiek: 51
Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 459
Skąd: Warszawa/Marki
Wysłany: 2012-08-09, 23:28   

a co to za naklejki???
_________________
Minio
 
   
aprilia 
Kamil


Wiek: 33
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 1241
Skąd: Lubaczów/Rzeszów
Wysłany: 2012-08-10, 07:40   

To jest Maćka patent :lol:
 
   
Maciek 
Maciek

Wiek: 48
Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 784
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2012-08-10, 08:21   

Dokładnie - to był mój patent na mile jak jeszcze miałem English licznik. Teraz będą już ściągnięte. :mrgreen: Dzięki Kamil za kawał dobrej roboty i tarczkę. Zobaczymy jak to hula w długi weekend:-)
_________________
Pozdrawiam
Maciek
 
   
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-10, 09:28   

No ja też dziękuję za poświęcenie czasu mojemu budzikowi.
Mam nadzieję, że będzie to śmigać bezawaryjnie 8-)
 
   
Lukasz_fa 

Wiek: 43
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 45
Skąd: Kamienna Góra
Wysłany: 2013-06-22, 12:56   

I mnie dopadły zegary :evil: :evil: :evil: . A jechałem wczoraj sobie rekreacyjnie motongiem i nagle prędkościomierz przestał pokazywać prędkość i naliczać km. Dodam że inne funkcje zegarów ok. Jednak od kiedy mam to moto przy pierwszym odpalaniu czasami podnosiła mi się wskazówka ./ Właśnie przed chwilą zdemontowałem bak zegary itp i przejrzałem instalację i żadnych przetarć przewodów brak . Koledzy cóż to może być ???
Czy to zegary czy może czujnik ??
_________________
Metaloplastyka :) Cięcie , gięcie , spawanie , Gmole , stelaże i inne bajery :)
 
 
   
Apocal76 
Apocal76

Wiek: 48
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 87
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-06-22, 23:23   

Witajcie, mamy chyba sezon na padanie zegarów... :( U mnie w przeciwieństwie do Łukasza nie działa kompletnie nic. Prędkościomierz, obrotomierz, brak podświetlenia, wskaźniki nie pokazują niczego bo ich nie ma... Może wiecie co się mogło spieprzyć za przeproszeniem i jak to naprawić?
 
   
major 
KTM 640 SM

Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 95
Skąd: Warszawa WA
Wysłany: 2013-06-23, 11:23   

Lukasz_fa napisał/a:
I mnie dopadły zegary :evil: :evil: :evil: . A jechałem wczoraj sobie rekreacyjnie motongiem i nagle prędkościomierz przestał pokazywać prędkość i naliczać km. Dodam że inne funkcje zegarów ok. Jednak od kiedy mam to moto przy pierwszym odpalaniu czasami podnosiła mi się wskazówka ./ Właśnie przed chwilą zdemontowałem bak zegary itp i przejrzałem instalację i żadnych przetarć przewodów brak . Koledzy cóż to może być ???
Czy to zegary czy może czujnik ??


Prawdopodobnie czujnik prędkości się skończył.

[ Dodano: 2013-06-23, 11:29 ]
Apocal76 napisał/a:
Witajcie, mamy chyba sezon na padanie zegarów... :( U mnie w przeciwieństwie do Łukasza nie działa kompletnie nic. Prędkościomierz, obrotomierz, brak podświetlenia, wskaźniki nie pokazują niczego bo ich nie ma... Może wiecie co się mogło spieprzyć za przeproszeniem i jak to naprawić?


Sprawdź zasilanie w zegarach, szczegóły tu: http://www.apriliaforum.c...kes-dash-repair!

EDIT: tu jeszcze kilka informacji: http://www.apriliaforum.c...ord-dash-repair

Jeśli nie działają całe zegary to problem jest w zasilaniu. Kondensator traci połączenie ze ścieżką, albo przepala się jedna ze ścieżek zasilająca zegary (zdjęcia są w powyższych linkach). Wystarczy sprawdzić omomierzem połączenia między kondensatorem a ścieżkami i prockiem i poprawić jeśli gdzieś nie ma połączenia.
_________________
Michał
 
 
   
kiwka67 
kiwaczek


Dołączył: 22 Wrz 2011
Posty: 89
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2013-06-23, 15:05   

Na pewno czujnik. Miałem takie same objawy. Znalazłem tani uzywany na ebay-u we Włoszech.
 
   
Lukasz_fa 

Wiek: 43
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 45
Skąd: Kamienna Góra
Wysłany: 2013-06-23, 16:09   

Tak Panowie to może być czujnik , Dziś za pomocą serwisówki dokonałem testów czujnika Test pierwszy i drugi polegał na sprawdzeniu napięcia pomiędzy pinami napięcie miało wynosić powyżej 9v i te testy były ok , wynik 11.5 v .Natomiast test nr 3 który polegał na sprawdzeniu skoku napięć wywołanych obracaniem koła zakończył się negatywnie. Bo wg serwisówki po ruszeniu kołem napięcie powinno spaść do zera i po ok 2 sec powrócić pow 9 v , a u mnie skoku napięcia brak , więc chyba to jednak czujnik.
Zaraz zaczynam poszukiwania , mam nadzieję że nie będzie zbyt drogi.
Ale wcześniej uśmiechnę się chyba do Maćka żeby przetestować ten czujnik u niego.
Jak przebrnę przez ten temat to dam znać.
Pozdrawiam
_________________
Metaloplastyka :) Cięcie , gięcie , spawanie , Gmole , stelaże i inne bajery :)
 
 
   
Maciek 
Maciek

Wiek: 48
Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 784
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2013-06-25, 20:33   

Łukasz jak będzie potrzeba coś u mnie testować to no problem -temat do omówienia.
_________________
Pozdrawiam
Maciek
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FiSubIce v 0.5 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 10