Strona główna
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Centralne nóźki
Autor Wiadomość
Karaluch 
No to jazdaaaa...

Wiek: 47
Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 289
Skąd: Sompolno k/Konina
  Wysłany: 2009-05-31, 09:31   Centralne nóźki

Cześć Capomaniaki ( oczywiście w dobrym tego słowa znaczeniu)
Leżąc w niedzielny poranek urodziłem taki pomysł. Ilu z Was ma centralną podstawkę w swoim Capo? Czy ktoś z Was dowiadywał się ile by kosztowała taka oryginalna? No i ja się właśnie zaliczam do tych którzy nie mają centralnej, bardzo bym chciał ją mieć ale mnie nie stać. Ale to już nie problem.
Jeden z kolegów motocyklistów ( kolega jest ale capo nie ma ;-) ) od dłuższego czasu dorabia i sprzedaje na allegro gmole i inne dodatki ze stali kwasowej. Widziałem jego dzieła - dealer niejednej marki nie powstydził by się założyć je do swoich sprzętów. No i to jest to!!! Jak bym zdobył, pożyczył, zakosił, sobaczył, pomierzył – po prostu na tydzień miał na wzór oryginalną centralną nóżkę od Capo to za śmieszne pieniądze by mi Piotr takie dorobił, sam by zrobił sobie na wzór a potem każdy z nas mógł by sobie takie od niego sprawić.
No tak - ale kto pożyczy swoje na jakiś tydzień???
Pomyślcie, myślę że warto!
_________________
Nie ten jest motocyklistą kto o motorach dużo mówi a ten, który wsiada na motocykl i jedzie przed siebie.
 
 
   
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-31, 12:45   

Ja też bym taką centralkę pożyczył na tydzień, a zrobię sobie ją sam :mrgreen:

Wiem kto ma cenralkę, ale nie wiem czy pożyczy :-P
 
   
Marcin 
Aprilia Atlantic 500

Wiek: 53
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 358
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-05-31, 19:53   

Wicher, widzę że pijesz do mnie... :mrgreen: Powiem tak, jeśli chcesz machnąć podróbę, to oczywiście użyczę ci podstawki. Ale za to poproszę żebyś ją w miarę możliwości zwymiarował i opublikował dokumentację. Niech potem każdy kto cierpi z braku centralki dorobi sobie na tej podstawie. Bo nie wyobrażam sobie, żeby wysyłać ten mój wzór kursem objazdowym po całej Polsce... :mrgreen:
_________________
Pesymista, to dawny optymista, który po prostu zaczął myśleć realnie...
 
 
   
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-31, 20:21   

Drogi Marcinie :mrgreen:

Jeżeli istnieje możliwość wypożyczenia centralki na okres około 1 tygodnia, to bardzo chętnie skorzystam z twej propozycji :mrgreen:

Oczywiście dokumentację techniczną oraz fotograficzną sporządzę i opublikuję dla potomnych :mrgreen:
 
   
Gość

Wysłany: 2009-05-31, 21:31   

I za to Was kocham ;-)
 
   
Karaluch 
No to jazdaaaa...

Wiek: 47
Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 289
Skąd: Sompolno k/Konina
Wysłany: 2009-05-31, 21:35   

Chol... znów się nie zalogowałem. Powyższy post jest mój.
Wicher tylko się przyłóż bo od tego zależeć będzie wygląd mojego pieknego Capo ;-)
_________________
Nie ten jest motocyklistą kto o motorach dużo mówi a ten, który wsiada na motocykl i jedzie przed siebie.
 
 
   
Marcin 
Aprilia Atlantic 500

Wiek: 53
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 358
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-06-02, 10:07   

Wicher, wrzuciłem ci na pw mój telefon, żeby się skontaktować w temacie. Piszę, bo nie wiem czy te wiadomości docierają. :mrgreen:
_________________
Pesymista, to dawny optymista, który po prostu zaczął myśleć realnie...
 
 
   
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-02, 16:08   

Marcin a co powiesz na sobotę??
Sobota pasuje mi najbardziej, bo jestem w stanie uciec z domu niezauważony :mrgreen:

Powiedz, tylko gdzie i o której, a postaram sie zjawić.
Byle nie Katowice, bo tam nigdy nie umiem się odnaleźć :mrgreen:

A wiadomość dotarła, telefon zapisałem.
 
   
Marcin 
Aprilia Atlantic 500

Wiek: 53
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 358
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-06-02, 17:48   

Nie obiecuję z tą sobotą, bo mogę być w górach. Ale zgadamy się jeszcze w piątek. Nawet nie wiem ile roboty będzie z demontażem. Jak ściągałem z Pegaso, to był moment - dwie śrubki i po krzyku. Ale ta jakoś tak solidniej wygląda... :mrgreen:
_________________
Pesymista, to dawny optymista, który po prostu zaczął myśleć realnie...
 
 
   
Capo 
Administrator
Capo 2002, FJR 1300


Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 818
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-06-02, 18:22   

Ze ściąganiem jak i zakładaniem jest "trochę" roboty. Najpierw trzeba odkręcić podnóżki kierowcy potem po trzy śruby z każdej strony mocujące podstawkę centralną i po kłopocie. Jak dobrze pamiętam to jak odkręcisz lewy podnóżek kierowcy to łączenie z podstawką boczną :-) Myślę, że jak będzie Was dwóch to w 30 minut się wyrobicie :)
 
 
   
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-02, 23:25   

Marcin z tą centralką to spoko loko luz i spontan :mrgreen:
Aż tak bardzo mi się nie spieszy, bo narazie trzeba jeździć, więc ugadamy się na jakiś inny dogodny termin.
Poza tym nasz kolega zakłada GPS na palec, więc trzeba by wziąć udział w tym smutnym przedsięwzięciu :mrgreen:

Capo, jak my się zabierzemy za tą centralkę,to normalnie 5 minut i nie będzie niczego :mrgreen:
 
   
Capo 
Administrator
Capo 2002, FJR 1300


Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 818
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-06-03, 22:17   

Właśnie się tego boję, że nie będzie niczego jak sam napisałeś :-) bo czym Wy chłopaki będziecie jeździć do końca sezonu ;-)
 
 
   
Marcin 
Aprilia Atlantic 500

Wiek: 53
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 358
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-06-12, 11:22   

Capo, ja a właśnie na przekór zmobilizowałem się ostatnio i odkręciłem centralkę... :mrgreen: Jakiś czas bez niej przeżyję.

Wicher, jakby co to możemy się spiknąć. Tylko popatrzyłem na nią i wydaje mi się że będzie trochę roboty z podróbką. Centralka w Capo to nie tylko sama nóżka, ale i przykręcane do ramy mocowanie wykonane z grubej stalowej blachy, do tego dość fantazyjne w kształcie. Czym to wyciąć...? Laserem? Plazmą? Wodą? Bo zabawa ze szlifierką jest na jakiś tydzień... :mrgreen:
_________________
Pesymista, to dawny optymista, który po prostu zaczął myśleć realnie...
 
 
   
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-12, 13:24   

Marcin napisał/a:
Centralka w Capo to nie tylko sama nóżka, ale i przykręcane do ramy mocowanie wykonane z grubej stalowej blachy, do tego dość fantazyjne w kształcie. Czym to wyciąć...? Laserem? Plazmą? Wodą? Bo zabawa ze szlifierką jest na jakiś tydzień... :mrgreen:

No właśnie.
Jak byliśmy na ślubie Maćka, to zerkałem czasami na tą Twoja centralkę.
Jak zobaczyłem to mocowanie, to uznałem, że robota nie skończy się tylko na spawaniu rurek :mrgreen:
Jeżdżę służbowo do pewnej frmy, która toczy, wycina i rzeźbi różne rzeczy w metalu, więc moze oni mi pomogą :mrgreen:

Co do spotkania, to jeszcze obgadamy szczegóły.

A co do centralki, to będzie mi potrzebne wszystko co jest potrzebne do jej zamocowania.
Stopka, to mocowanie, śruby, chyba nawet jakiś seger tam widziałem, a także sprężyna i cokolwiek tam jest :mrgreen:
 
   
Karaluch 
No to jazdaaaa...

Wiek: 47
Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 289
Skąd: Sompolno k/Konina
Wysłany: 2009-07-02, 11:28   

Rozumiem, że temat umarł śmiercią naturalną? Szkoda. Będzie trzeba pożyczyć na wzór podstawkę od kogoś z poza forum :-(
_________________
Nie ten jest motocyklistą kto o motorach dużo mówi a ten, który wsiada na motocykl i jedzie przed siebie.
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FiSubIce v 0.5 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 10