Strona główna
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Podtrzymanie pamięci ECU
Autor Wiadomość
GARBOS 
GARBOS

Ile cylindrów ma Caponord: 2
Dołączył: 20 Lut 2017
Posty: 95
Skąd: SAMOLUBIE
Wysłany: 2020-03-06, 20:07   Podtrzymanie pamięci ECU

Witam ponownie po długiej nieobecności. Nieobecność oczywiście nie była związana ze sprzedażą moto, tylko głównie z jego bezawaryjnością przez ostatnie dwa sezony (fakt- dużo kilometrów nie zrobiłem około 7 tys). Ale do setną sprawy. Dwa niesezony temu, podczas regulacji zaworów miałem odłączone Aku, po całym zabiegu podłączyłem komputer i okazało się że nie mam wgranej mapy, wczoraj wymieniałem Aku na nowe i dzisiaj okazało się że po tym zabiegu również mapy brak. Mam pytanie czy to normalne że po odcieciul zasilania wszystko się resetuje łącznie z mapą, czy coś u mnie nie Bangla.
_________________
CAPONORD ETV 1000 - VSTROM DL 650
CBR 1000F - VFR800i
MZ TS250
SHL M11
WSK 125
 
   
robert1973 
Zapierdalam:)powoli


Wiek: 50
Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 1834
Skąd: Czeladź
Wysłany: 2020-03-06, 20:09   

Witam, szybkie pytanie co rozumiesz pod pojęciem "nie mam mapy??"?
_________________
Chińskie przysłowie mówi:
"Jeśli chcesz być szczęśliwy jeden dzień - upij się. Jeśli chcesz przez całe życie być szczęśliwy - załóż sobie ogród." dodam... żeby mieć gdzie pić
Ostatnio zmieniony przez robert1973 2020-03-06, 20:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
   
GARBOS 
GARBOS

Ile cylindrów ma Caponord: 2
Dołączył: 20 Lut 2017
Posty: 95
Skąd: SAMOLUBIE
Wysłany: 2020-03-06, 20:13   

Prosta odpowiedź, po podłączeniu tune ECU, kliknięciu map, komunikat brak mapy. Po ponownym wygraniu mapy wszystko OK
_________________
CAPONORD ETV 1000 - VSTROM DL 650
CBR 1000F - VFR800i
MZ TS250
SHL M11
WSK 125
Ostatnio zmieniony przez GARBOS 2020-03-06, 20:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
   
robert1973 
Zapierdalam:)powoli


Wiek: 50
Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 1834
Skąd: Czeladź
Wysłany: 2020-03-06, 20:14   

A zapobrałeś ją z ecu??? moto odpala??

[ Dodano: 2020-03-06, 20:17 ]
Bo jak masz pierwszy raz odpalane tuneecu to masz bez mapy mapę ściągasz z ecu albo z "gotowca" z pliku i potem za każdym razem będziesz miał już mapę.... chyba że zmienisz kompa, system, katalog z tuneecu
_________________
Chińskie przysłowie mówi:
"Jeśli chcesz być szczęśliwy jeden dzień - upij się. Jeśli chcesz przez całe życie być szczęśliwy - załóż sobie ogród." dodam... żeby mieć gdzie pić
 
 
   
GARBOS 
GARBOS

Ile cylindrów ma Caponord: 2
Dołączył: 20 Lut 2017
Posty: 95
Skąd: SAMOLUBIE
Wysłany: 2020-03-06, 20:17   

robert1973 napisał/a:
A zapobrałeś ją z ecu??? moto odpala??

Tak odpala. Wcześniej była wgrana, ale po dwóch opisanych sytuacjach gdy odlaczalem akumulator (jedyne dwie sytuacje gdy odpinalem Aku) mapa znikała.

[ Dodano: 2020-03-06, 20:19 ]
Nigdy nie zmieniałem kompa, zawsze ten sam system operacyjny i oprogramowanie(tune ECU)

[ Dodano: 2020-03-06, 20:21 ]
W sumie trochę dziwne bo według mnie gdyby mapa była w kompie to nie dostałbym komunikowany o braku mapy. No może się mylę
_________________
CAPONORD ETV 1000 - VSTROM DL 650
CBR 1000F - VFR800i
MZ TS250
SHL M11
WSK 125
 
   
robert1973 
Zapierdalam:)powoli


Wiek: 50
Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 1834
Skąd: Czeladź
Wysłany: 2020-03-06, 20:23   

GARBOS napisał/a:
Tak odpala.
no jak bez mapy???? :-P :-P :-P :lol: może używasz czegoś do czyszczenia systemu i wywaliło CI plik *.ini z tuneecu....., podłącz kompa pod moto i ściągnij mapę a jak chcesz na szybko wiedzieć jaką masz to OEM odcinały obroty na 8700(coś około) a "robione" na 10000 obr/min




PS na zimę zawsze wyciągam aku z moto i do domu biorę i nigdy żadnej mapy mi nie wykasowało :)
_________________
Chińskie przysłowie mówi:
"Jeśli chcesz być szczęśliwy jeden dzień - upij się. Jeśli chcesz przez całe życie być szczęśliwy - załóż sobie ogród." dodam... żeby mieć gdzie pić
 
 
   
GARBOS 
GARBOS

Ile cylindrów ma Caponord: 2
Dołączył: 20 Lut 2017
Posty: 95
Skąd: SAMOLUBIE
Wysłany: 2020-03-06, 20:37   

robert1973 napisał/a:
GARBOS napisał/a:
Tak odpala.
no jak bez mapy???? :-P :-P :-P :lol: może używasz czegoś do czyszczenia systemu i wywaliło CI plik *.ini z tuneecu....., podłącz kompa pod moto i ściągnij mapę a jak chcesz na szybko wiedzieć jaką masz to OEM odcinały obroty na 8700(coś około) a "robione" na 10000 obr/min




PS na zimę zawsze wyciągam aku z moto i do domu biorę i nigdy żadnej mapy mi nie wykasowało :)


No ja nie odłączam Aku jak nie musialem bo w garazu mam tyle stopni co w domu. Ale do tematu, może odpalić bez mapy , jestem pewien że to nie problem. Natomiast niekoniecznie musi prawidłowo pracować ( u mnie tak było do czasu wgrania nowej mapy). Zgadzam się z Tobą że oryginalność mapy można sprawdzić po max obrotach, ale też można wyczytać w tuneecu jaka jest. Natomiast u mnie po tych dwóch sytuacjach o których pisałem nie wyświetla się żadna mapa, dosłownie żadna nazwa ani po kliknięciu ikony map nie wyświetla się nic kompletnie(czysta kartka) oczywiście już mapę wgrałem i jest ok. Ale chodzi mi o to czy przypadkiem w caponordzie nie ma gdzieś jakieś baterii podtrzymującej pamięć.
_________________
CAPONORD ETV 1000 - VSTROM DL 650
CBR 1000F - VFR800i
MZ TS250
SHL M11
WSK 125
 
   
robert1973 
Zapierdalam:)powoli


Wiek: 50
Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 1834
Skąd: Czeladź
Wysłany: 2020-03-06, 22:49   

GARBOS napisał/a:
Natomiast u mnie po tych dwóch sytuacjach o których pisałem nie wyświetla się żadna mapa, dosłownie żadna nazwa ani po kliknięciu ikony map nie wyświetla się nic kompletnie
Problem leży w programie Tunnecu a nie w Ecu Kapcia.... takie jest moje zdanie oczywiście możesz z nim się nie zgadzać... najprościej odłącz aku na noc, następnie podłąćz, podepnij kompa pod Ecu i zgraj mapę na laptopa..... albo prościej odpal Tuneecu bez podłączenia do Moto...ciekawe skąd wzięła się tam mapa???? ano odpowiedź jest w dolnej belce programu :) jeszcze inaczej jak odpalasz tuneecu masz "liczniki" Aprilii czy triumpha???



PS fajnie by było widzieć jakieś printscreeny ( na googledrive czy czymś podobnym))
_________________
Chińskie przysłowie mówi:
"Jeśli chcesz być szczęśliwy jeden dzień - upij się. Jeśli chcesz przez całe życie być szczęśliwy - załóż sobie ogród." dodam... żeby mieć gdzie pić
 
 
   
GARBOS 
GARBOS

Ile cylindrów ma Caponord: 2
Dołączył: 20 Lut 2017
Posty: 95
Skąd: SAMOLUBIE
Wysłany: 2020-03-07, 14:22   

Robert, faktycznie chyba masz rację, problem chyba po winie tuneecu. Dzisiaj odłączyłem Aku, podłączyłem po jakimś czasie i mapa jest (wyświetla się) wszystko staje jak powinno, acz kolwiek po odpaleniu programu wyświetla się licznik Aprilia, a chyba powinien być Triumph o ile dobrze pamiętam tak kiedyś było. Dopiero w trakcie połączenia z ECU motocykla zmieniało się logo na Aprilia.
_________________
CAPONORD ETV 1000 - VSTROM DL 650
CBR 1000F - VFR800i
MZ TS250
SHL M11
WSK 125
 
   
robert1973 
Zapierdalam:)powoli


Wiek: 50
Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 1834
Skąd: Czeladź
Wysłany: 2020-03-07, 19:35   

GARBOS napisał/a:
powinien być Triumph o ile dobrze pamiętam tak kiedyś było. Dopiero w trakcie połączenia z ECU motocykla zmieniało się logo na Aprilia.

Dokładnie tak, jest pierwszy raz odpalasz Tuneecu masz liczniki Triumpha, po podłączeniu do Kapcia zmieniają się na Aprilia, a jak ściągniesz mapy będziesz je miał po odpaleniu T..u do czasu aż Windows nie postanowi inaczej :D mapy z Kapcia nie znikają
_________________
Chińskie przysłowie mówi:
"Jeśli chcesz być szczęśliwy jeden dzień - upij się. Jeśli chcesz przez całe życie być szczęśliwy - załóż sobie ogród." dodam... żeby mieć gdzie pić
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FiSubIce v 0.5 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14