Strona główna
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Buty i rękawice
Autor Wiadomość
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2018-09-25, 21:47   Buty i rękawice

Nie wiem czy to dobry dział na ten temat, ale w razie czego, proszę o umieszczenie w odpowiednim dziale.

Temat nr 1, czyli buty.
Moje Formy wyzionęły ducha po trzech, albo czterech sezonach, więc rozglądam się za innymi trzewikami.
Chodzą mi po głowie trzewiki, ale hmm takie bardziej w stylu "adwenczyr".

Czy ktoś może miał styczność z butami Vannuci VTB9 ?
https://allegro.pl/vanucci-vtb9-buty-motocyklowe-na-motor-enduro-qaud-i7413531693.html#thumb/4

Wiele dobrego czytałem o Gaerne Midland Gore Tex, TCX Infinity Evo Gore, czy też Daytona Trans Open. Trochę przewyższają mój budżet, ale jeżeli za ceną faktycznie idzie jakość, to może bym się nagiął i odpuścił te Vanucci :-/
Macie może jakieś doświadczenia z tymi butami?? Aha da się w tych kaloszach normalnie chodzić?? :mrgreen:

Drugi temat rękawice na chłodniejsze dni ??
Możecie coś polecić z tańszych rękawic, czyli nie takich za pińcet?? :mrgreen:

Senkjuuu :mrgreen:
 
   
robert1973 
Zapierdalam:)powoli


Wiek: 50
Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 1834
Skąd: Czeladź
Wysłany: 2018-09-25, 22:50   

Vanucci - odpuść miałem VANUCCI VTB1 wytrzymały tyle co gwarancja się skończyła potem podeszwa rozstała się częściowo z resztą buta, wodę wręcz piły do środka, za to jak już woda się dostała do środka buta to ni z cholery nie chciała wyjść ( Sympatex ) generalnie hu...z grzybnią jedyne co można powiedzieć o tych butach to z ręką na sercu powiem że są Wygodne, tak piszę specjalnie "W" do normalnego chodzenia są zajebiste, Tomek91 ma chyba nowszy model VTB1 to może się też wypowie
PS Jakie Formy miałeś bo właśnie przewiduję zakup takowych buciszczy
_________________
Chińskie przysłowie mówi:
"Jeśli chcesz być szczęśliwy jeden dzień - upij się. Jeśli chcesz przez całe życie być szczęśliwy - załóż sobie ogród." dodam... żeby mieć gdzie pić
 
 
   
janciovodnik 

Ile cylindrów ma Caponord: 2
Dołączył: 27 Lut 2014
Posty: 3152
Wysłany: 2018-09-25, 23:27   

Wysza półka cenowa ale warto wydać... Sidi Adventure Gore-tex i jakieś reklawice z gore lub Thinsulate'em.
 
   
GrzeTom 

Ile cylindrów ma Caponord: 2
Wiek: 44
Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 1089
Skąd: Wawa
Wysłany: 2018-09-25, 23:30   Re: Buty i rękawice

ja jeżdżdzę w FORMACH AdV.. 5 sezon i są jak nowe..:) wiec polecam..
z rekawic "zimowych"... to . Shima... maskara rozwarstwiła sie przy 3 użyciu... wyściółka wychodzi z palcami... kicha..
Moim zdaniem tylko laminowane i tylko firmowe.... choć., u mnie gore Rukki nie wytrzymały 1 sezonu, i będe je właśnie reklamował, bo mi laminowanie goreteksysreky, przeciekaja i wyściłóka wychodzi z paluchami.. ;-(
WIec nie wiem co polecić z rękawic by było ok.
_________________
--
Jest: TT900RP
Był: Caponord RR

"Kierunek jest znacznie ważniejszy od prędkości. Wielu ludzi zapier..ala donikąd"
 
   
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2018-09-25, 23:45   

No właśnie teraz poczytałem kilka testów tych Vanucci i różnie z nimi bywa.
Podobają mi się te TCX-y Infinity. Mam wrażenie, że podeszwa jest siakaś taka łagodniejsza..........

Co do moich butów, to nie pamietam jaki to model, ale spisywały się dobrze chyba przez trzy sezony. W czwartym zaczęły już puszczać miejscami wodę, choć zewnetrznie wyglądają nienagannie....może gdzieś od podeszwy? Nie wiem.Wcześniej też miałem Formy, ale były nieco jakby ciasne w podbiciu.
Są chyba na Sympatexie, a ta membrana podobno do butów nadaje się lepiej, ale nie mnie oceniać.
Muszę chyba teraz po prostu wydać nieco więcej kasy na buciory, żeby starczyły na dłużej i były bardziej pewne w kwestii nieprzemakalności.

Co do butów Sidi, to miałem chwilkę jakieś szosowe Sidi(Vertigo??), ale oddałem bo wydawały dziwne dźwięki :mrgreen:

Co do rękawic....mam jakieś sportowe Shima, trzy sezony i szmaty :) Teraz kupiłem na lato takie lekkie, krótkie Seca. Łooo panie o dopiero dziadostwo :) Mam też jakieś Modeki z koziej skóry, w których obciąłem palce....nie da się ich zajechać ;)

Dobra czytam dalej co tam internety mówią :) Dzięki za opinie. Jakby ktoś coć jeszcze, to przygarnę garść informacji :)
 
   
Stiopa 

Ile cylindrów ma Caponord: 2
Wiek: 57
Dołączył: 20 Sie 2013
Posty: 313
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-09-26, 08:23   

Ja jeżdżę w takich RST .
Wygodne do chodzenia , wody raczej nie puszczają a nogi się nie pocą w cieplejsze dni .
Niestety wyglądają dużo bardziej bojowo niż są w rzeczywistości . Tak naprawdę usztywnienie kostki raczej słabe , ochrona goleni o której piszą też raczej słaba . Nie ma dramatu ale chodzi mi o to , że z wyglądu to takie enduro a tak naprawdę raczej zwykłe turystyczne buty . Natomiast mają mocną , solidną podeszwę , która daje jednak możliwość swobodnego chodzenia .
_________________
"Zawsze warto być człowiekiem choć tak łatwo zejść na psy..."
 
   
rzeżucha 

Wiek: 38
Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 371
Skąd: Giżycko/Kraków
Wysłany: 2018-09-26, 09:21   

Ja i moja Pani jeździmy w Daytona Road Star GTX czyli trochę bardziej cywilna wersja tych, które wpisałeś. Buty przede wszystkim mega wygodne, schodząc z motocykla w ogóle nie czuć obuwia moto na nogach. Kilka razy jeździłem w mocnej ulewie i jak do tej pory nie puściły wody a mam je już 3 sezon. Na Bałkanach w cieplejsze dni też nie było dramatu jeśli chodzi o komfort.

W sprawie rękawic mam małe doświadczenie bo jak do tej pory miałem 3 pary Shimma - z każdej pary byłem/jestem zadowolony. Mam też 1 parę Rainers i też są ok, ale nigdy nie miałem rękawić za "pińcet" :)
 
   
janciovodnik 

Ile cylindrów ma Caponord: 2
Dołączył: 27 Lut 2014
Posty: 3152
Wysłany: 2018-09-26, 09:38   

Wicher napisał/a:
Co do butów Sidi, to miałem chwilkę jakieś szosowe Sidi(Vertigo??), ale oddałem bo wydawały dziwne dźwięki :mrgreen:

Nie wiem jak dwójki ale jedynki skrzeczą jak się chodzi, pewnie twarda skóra.
Normalnie to mi tam lata ale w jakimś kościele lub innych echowatym pomieszczeniu jest przypał :P

[ Dodano: 2018-09-26, 09:39 ]
rzeżucha napisał/a:
...Daytona Road Star GTX... Kilka razy jeździłem w mocnej ulewie i jak do tej pory nie puściły wody a mam je już 3 sezon. Na Bałkanach w cieplejsze dni też nie było dramatu jeśli chodzi o komfort.

Bo mają Gore-tex ;)

Do dzisiaj nie wymyślono lepszej membrany... no chyba, że wojsko coś ukrywa :P

[ Dodano: 2018-09-26, 09:46 ]
Wicher napisał/a:

Są chyba na Sympatexie,

O proszę...
http://modeka.pl/technologie-lista/sympatex/
https://www.zajo.net/pl/sympatex.m.pl-42.html
Co prawda przebija go Gore Paclite ale stosuje się go tylko w ciuchach.

Od nastu lata łażę w różnych ciuchach outodoorowych i naprawdę polecam trochę więcej kasy wydać. Spokój murowany. A na wyjazd bierzesz pół tego co zawsze :)

A co do butów... Pamiętam kolesia, który ileś lat chodził w Meindl'ach, starych skórzanych bez żadnej membrany. I jak mawiał... woskowanie, pastowanie i impregnacja działa cuda ;)
Ostatnio zmieniony przez janciovodnik 2018-09-26, 09:52, w całości zmieniany 2 razy  
 
   
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2018-09-26, 09:48   

No to jeszcze dopiszę do listy te Roadstary od rzeżuchy :)
Fajne :)
 
   
GrzeTom 

Ile cylindrów ma Caponord: 2
Wiek: 44
Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 1089
Skąd: Wawa
Wysłany: 2018-09-26, 09:59   

janciovodnik napisał/a:
[

A co do butów... Pamiętam kolesia, który ileś lat chodził w Meindl'ach, starych skórzanych bez żadnej membrany. I jak mawiał... woskowanie, pastowanie i impregnacja działa cuda ;)


Dokładnie, Moje Formy nie przepuszczają, bo sa nasmarowane ;-)
Choć Norwegia sprawiła, że i tak ... przez 3 dni pożniej schły, bo jak wciekło do środka, to nie chciało wypłynąć :)
_________________
--
Jest: TT900RP
Był: Caponord RR

"Kierunek jest znacznie ważniejszy od prędkości. Wielu ludzi zapier..ala donikąd"
 
   
Tomek91 


Dołączył: 27 Kwi 2016
Posty: 484
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2018-09-26, 18:05   

Tez jeżdzę w Vanucci taki jak Robert natomiast złego słowa o nich nie powiem dla mnie buty super mam je 2 lata mega wygodne chodzi się jak w normalnych butach , noga się nie poci(tak bardzo)i wody nie puszczają a nie raz jechałem w deszczu np do Stiopy (może potwierdzić) :D jak chcesz boty typu Aventure nad którymi tez się rozglądałem to brałem pod uwagę modeke i Firme Buse obydwie niemieckie firmy a cenowo to wygląda tak do 600zł no i RTS adventure 2 ale odpuściłem bo trochę drogie :)
 
   
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2018-09-26, 19:07   

Senkju:)
 
   
gigas 
Tomek


Ile cylindrów ma Caponord: 2
Wiek: 46
Dołączył: 19 Cze 2015
Posty: 457
Skąd: dolnoslas-opols
Wysłany: 2018-09-26, 20:31   

janciovodnik napisał/a:
Wysza półka cenowa ale warto wydać... Sidi Adventure Gore-tex ....

zgoda - sprawdzają się mam 2 sezony i naprawdę jestem bardzo miło zaskoczony - faktycznie Janek przekonał mnie do nich i nie narzekam
rekawice - osobiscie mam SHIMA cośtam ...średnie ;/
_________________
Yamaha XT1200Z Super Tenere :))
BYŁA: Aprilia Caponord ETV 1000 2001r.
wcześniej : SUZUKI BANDIT 2000r.
i jeszcze pare innych...
szajba na punkcie cafe racer-ów
 
   
Stiopa 

Ile cylindrów ma Caponord: 2
Wiek: 57
Dołączył: 20 Sie 2013
Posty: 313
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-09-26, 21:10   

gigas napisał/a:
janciovodnik napisał/a:
Wysza półka cenowa ale warto wydać... Sidi Adventure Gore-tex ....

zgoda - sprawdzają się mam 2 sezony i naprawdę jestem bardzo miło zaskoczony - faktycznie Janek przekonał mnie do nich i nie narzekam
rekawice - osobiscie mam SHIMA cośtam ...średnie ;/


A nie jest tak , że w chodzeniu przypominają trochę buty narciarskie ?

Buty oczywiście nie rękawice :-) .
_________________
"Zawsze warto być człowiekiem choć tak łatwo zejść na psy..."
 
   
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2018-09-27, 14:29   

Przygarnąłem Gaerne Midlandy ;)
Dzięki wszystkim za opinie :)
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FiSubIce v 0.5 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11