Strona główna
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Kufry Givi WL900
Autor Wiadomość
Wojtaq 
*


Wiek: 68
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 583
Skąd: Piła
Wysłany: 2021-11-09, 22:24   Kufry Givi WL900

Hej Koledzy!

W poszukiwaniu nowych rozwiązań w zakresie przewozu bagaży na naszych maszynach zainteresowałem się propozycją od renomowanej włoskiej firmy. Dotychczas juczyłem centralny kufer Givi V46 oraz dwa boczne Givi E41 Keyless. Kufry sprawowały się znakomicie, tylko w krótszych przebiegach okazywały się nieco duże i ciężkie, a szczególnie E41. Dlatego moją uwagę zwróciły boczne kuferki Givi WL900 również w systemie monokey, które niezwłocznie zakupiłem.

Kuferki są zgrabne i mogą pomieścić całkiem znaczną ilość różnych klamotów mniej lub bardziej potrzebnych podczas wycieczki. Zresztą ilustracja mówi sama za siebie! No i co? Ano, jestem zadowolony z wyboru, choć konstrukcja jest nieco inna i wymagają bardziej delikatnego obchodzenia się w trakcie eksploatacji. Plastik z jakiego są zbudowane nie budzi zastrzeżeń, bo jest odpowiednio mocny i elastyczny zarazem, ale zamiast solidnych zawiasów w E41, tutaj elementem łączącym obie połówki kufra jest... zamek błyskawiczny. To solidny kawał suwaka, ale nie tak wytrzymały na różne okoliczności. Niemniej, pomimo wyraźnie mniejszych gabarytów są ładowne, zgrabne i świetnie komponują z sylwetką motocykla.

Wracając do równolegle wykorzystywanych E41, to nie zamierzam z nich rezygnować, bo doskonale sprawdziły się w drodze i niekiedy swoją konstrukcją ratowały podczas 'parkingowych' upadków. No i mają słuszną pojemność! Jednak w bieżącym sezonie zawiódł jeden z zamków szyfrowych systemu keyless, który albo blokował małą pokrywę, albo pozostawiał wnętrze kufra do dyspozycji osób postronnych. Jakoś przebiedowałem sezon, a nawet podjąłem próbę naprawy prostego mechanizmu blokady, uwieńczoną połowicznym sukcesem. Połowicznym, bo przy prostej budowie, uległa jednak zużyciu jedna z plastikowych części i korekta tego stanu okazała się problematyczna. Mimo dość wysokiej ceny 85 PLN za sztukę zamówiłem w motobagaz.pl nowe zamki, które... do dzisiaj nie doszły, bo podobno Givi nie dysponuje już zapasami. Jakie było moje zdziwienie, kiedy na polskim Amazonie wyskoczyły nówki sztuki po 50 PLN z darmową przesyłką! Wziąłem dwa całując dostawcę po ekranie i jednocześnie wskazuję potencjalnym posiadaczom taką możliwość, bo u dostawcy w dalszym ciągu figuruje kilka sztuk do opędzlowania. To dość istotne, bo cena jest atrakcyjna, a wcześniejsze wyszukiwania w sieci, choć dawały dobry rezultat, to cena była wysoka, nie mówiąc o zaporowych kosztach przesyłki. Korzystajcie więc z mojej podpowiedzi za friko :mrgreen:

zamek_e41.jpg
Plik ściągnięto 2543 raz(y) 13,55 KB

WL900_1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1614 raz(y) 190,01 KB

_________________
Być narodowi użytecznym - jak Staszic!
 
   
RESPIRATOR 
Jacek


Ile cylindrów ma Caponord: 2
Wiek: 51
Dołączył: 03 Paź 2013
Posty: 1573
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2021-11-10, 18:36   

Wojtek ten rozłożony mandżur mieścisz do jednego kufra czy do dwóch ?
_________________
chodzi o to żeby wpadać w błoto / morda w błocie .... świat w kolorach
 
 
   
Wojtaq 
*


Wiek: 68
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 583
Skąd: Piła
Wysłany: 2021-11-10, 21:07   

Hehe, do dwóch oczywiście! Fotka pochodzi ze strony producenta, ale podczas jednego z wrześniowych wyjazdów zapakowałem w ramach eksperymentu podobną zawartość i wszystko się zmieściło łącznie z lokówką i prostownicą do włosów :mrgreen:

Tak zupełnie poważnie, producent w komplecie oferuje również kufer centralny, ale jakoś mi jeszcze nie pasuje. Jednak jest również zgrabny i estetyczny jak kufry boczne tej serii. Do mojego Givi V46 mieszczę torbę z lustrzanką z zamontowanym obiektywem reporterskim oraz lampą błyskową i jest jeszcze miejsce na podręczne klamoty podróżne. Może jak będzie mi zbywać na gotówce, to kupię także centralny WL901 i wówczas opublikuję stosowną opinię!

WL901_1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1596 raz(y) 74,58 KB

_________________
Być narodowi użytecznym - jak Staszic!
Ostatnio zmieniony przez Wojtaq 2021-11-14, 20:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
   
RESPIRATOR 
Jacek


Ile cylindrów ma Caponord: 2
Wiek: 51
Dołączył: 03 Paź 2013
Posty: 1573
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2021-11-13, 21:52   

Pytałem bo ja to wszystko zmieściłbym w jednym i jeszcze dopchał 2 x 1,5L literatury :mrgreen:
_________________
chodzi o to żeby wpadać w błoto / morda w błocie .... świat w kolorach
 
 
   
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2021-11-14, 01:14   

Najważniejsze, że lornetka się mieści....
 
   
Wojtaq 
*


Wiek: 68
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 583
Skąd: Piła
Wysłany: 2021-11-14, 20:31   

Wicher, każdy wozi co lubi 🤪 Respiratora nie wyobrażam sobie bez kilku flaszek zacnej 'literatury', co w żaden sposób nie determinuje charakteru naszego lubelskiego kolegi! Co prawda, zamiast lornetki wożę monokular i... też się mieści, choć nie jest najważniejszym sprzętem w 'mandżurze' (dzięki Jacek za nowe pojęcie w moim słowniku). Najważniejsze, żeby kufry zawierały wszystko, co trzeba w podróżach o różnym charakterze. Na fotce część moich klamotów podczas typowego wyjazdu w Polskę :-P

IMAG2743.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1552 raz(y) 93,66 KB

_________________
Być narodowi użytecznym - jak Staszic!
 
   
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2021-11-15, 10:08   

Wojtaq napisał/a:

Wicher, każdy wozi co lubi 🤪

Oczywiście, nie neguję tego, nie poddaję pod wątpliwość.
Podobno członkowie sekty, wyznającej kult Gieesa, wożą w bocznych kufrach tylko powietrze i mnie nic do tego😁
 
   
GrzeTom 

Ile cylindrów ma Caponord: 2
Wiek: 44
Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 1089
Skąd: Wawa
Wysłany: 2021-11-15, 11:11   

Wicher napisał/a:
Wojtaq napisał/a:

Wicher, każdy wozi co lubi 🤪

Oczywiście, nie neguję tego, nie poddaję pod wątpliwość.
Podobno członkowie sekty, wyznającej kult Gieesa, wożą w bocznych kufrach tylko powietrze i mnie nic do tego😁

Tak... znam jednego co na wycieczkę wokół komina zabrał 3 kufry... "bo ładnie wygląda" , a później na siutrach w lesie się dziwił że ciężko:).. no ale to może być kwestia samego Giełęsa :)

[ Dodano: 2021-11-15, 11:12 ]
Wojtaq napisał/a:

Na fotce część moich klamotów podczas typowego wyjazdu w Polskę :-P

No Wojtek. Każdy ma swoje fobie, a wręcz fetysze.. ale żeby do mandżuru pakować miseczkę z pomarańczkami..... Powiem ci chłopie że RESPECT :)

Image00002.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1542 raz(y) 145,13 KB

Image00001.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1549 raz(y) 230,28 KB

_________________
--
Jest: TT900RP
Był: Caponord RR

"Kierunek jest znacznie ważniejszy od prędkości. Wielu ludzi zapier..ala donikąd"
 
   
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2021-11-15, 12:48   

GrzeTom napisał/a:

Tak... znam jednego co na wycieczkę wokół komina zabrał 3 kufry... "bo ładnie wygląda" , a później na siutrach w lesie się dziwił że ciężko:).. no ale to może być kwestia samego Giełęsa :)

Ładny kolega ma zestaw. Do tego centralnego, to z pół świniaka wlezie bez problemu :mrgreen:
 
   
GrzeTom 

Ile cylindrów ma Caponord: 2
Wiek: 44
Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 1089
Skąd: Wawa
Wysłany: 2021-11-15, 13:01   

Wicher napisał/a:


Ładny kolega ma zestaw. Do tego centralnego, to z pół świniaka wlezie bez problemu :mrgreen:

Tak.. już mu zamówiłem naklejki z "autobusów" -
"UWAGA ZACHODZI NA 1M -> " :)
_________________
--
Jest: TT900RP
Był: Caponord RR

"Kierunek jest znacznie ważniejszy od prędkości. Wielu ludzi zapier..ala donikąd"
 
   
Wojtaq 
*


Wiek: 68
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 583
Skąd: Piła
Wysłany: 2021-11-15, 19:11   

GrzeTom napisał/a:
(...) ale żeby do mandżuru pakować miseczkę z pomarańczkami..... Powiem ci chłopie że RESPECT :)
Wożę w kufrach nie tylko miseczkę z pomarańczami i pluszowego misia! Zabieram niekiedy prawidła do buciorów, serio! Zapytaj mojego ziomala Tymka, któremu japa na ten widok rozwarła się niczym drzwi od stodoły, co wymagało interwencji chirurga :mrgreen: BTW wożenie pustych kufrów ma sens podczas wskakiwania w letnie 'cywilki', więc szyderstwa pod adresem PT właścicieli geesów wydają się chybione. Ile to jadu wylewa się wobec amatorów sprzętów z Bawerii, fuj! :-P
_________________
Być narodowi użytecznym - jak Staszic!
 
   
fakir 
Sławek

Ile cylindrów ma Caponord: 2
Wiek: 40
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 724
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2021-11-15, 19:27   

Wojtaq napisał/a:
szyderstwa pod adresem PT właścicieli geesów wydają się chybione. Ile to jadu wylewa się wobec amatorów sprzętów z Bawerii, fuj! :-P


Wojtek a wiesz jakie moto ma teraz KOLEGA Respirator ?
_________________
APRILIA CAPONORD 1200 RALLY 2016
APRILIA ETV 1000 CAPONORD 2006 niedawno zmienił właściciela
KTM LC4 620 1994 (nie) dawno zmienił właściciela
MZ ES250 1960
 
   
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2021-11-15, 20:18   

Wojtaq napisał/a:
wożenie pustych kufrów ma sens podczas wskakiwania w letnie 'cywilki

A rada starszych Biemdablju mówi, że jak są puste te kufry, to giełes nie tonie podczas pokonywania brodów.
Cytat:
a wiesz jakie moto ma teraz KOLEGA Respirator ?

Pewnie jakieś Moto z G(r)uzzi :lol:
 
   
GrzeTom 

Ile cylindrów ma Caponord: 2
Wiek: 44
Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 1089
Skąd: Wawa
Wysłany: 2021-11-16, 15:27   

Wicher napisał/a:
Wojtaq napisał/a:
wożenie pustych kufrów ma sens podczas wskakiwania w letnie 'cywilki

A rada starszych Biemdablju mówi, że jak są puste te kufry, to giełes nie tonie podczas pokonywania brodów.


Mój kolega od pustych kufrów zażądał bym napisał sprostowanie.
Otóż w lewym kufrze była podpinka kurtki, a w prawym podpinka spodni.
W środkowym dodatkowy kkkask , gdyby... ten na głowie się spocił :)

Także całym swym jestestwem , właściciel Beemwe , zaprzecza stanowczo, że właściciele Beemwe wożą puste kufry na motocyklu dla szpanu ! :) One są niezbędne do transportu "NIEZBEDNYCH" rzeczy. Transportu z pietyzmem i dbałością o dobre samopoczucie transportowanego mandżuru:)
_________________
--
Jest: TT900RP
Był: Caponord RR

"Kierunek jest znacznie ważniejszy od prędkości. Wielu ludzi zapier..ala donikąd"
 
   
robert1973 
Zapierdalam:)powoli


Wiek: 50
Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 1834
Skąd: Czeladź
Wysłany: 2021-11-17, 02:34   

Ja pitole jak fajnie że forum działa, dawno takich życiowych spraw nie czytałem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Chińskie przysłowie mówi:
"Jeśli chcesz być szczęśliwy jeden dzień - upij się. Jeśli chcesz przez całe życie być szczęśliwy - załóż sobie ogród." dodam... żeby mieć gdzie pić
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FiSubIce v 0.5 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 15