Strona główna
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Automatyczne smarowanie łańcucha
Autor Wiadomość
Ryba 

Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 17
Wysłany: 2010-09-11, 23:25   Automatyczne smarowanie łańcucha

Kupiłem takie coś - sterowane podciśnieniem. Macie może jakieś koncepcje gdzie podłączyć ten wężyk od podciśnienia. W gaźnikowcach są krućce do synchronizacji. A jak jest w Caponordach?
 
   
Capo 
Administrator
Capo 2002, FJR 1300


Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 818
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-12, 12:42   

Z lewej strony przy ramie masz przezroczyste dwa przewody do których możesz zamontować oliwiarkę. Tutaj masz instrukcję do
Scottoilera gdzie widać przewody o których pisałem wyżej.
 
 
   
Ryba 

Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 17
Wysłany: 2010-09-12, 22:22   

Capo! W tej chwili wielkie dzięki - piwko przy okazji :)
 
   
Maciek 
Maciek

Wiek: 48
Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 784
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2011-01-29, 21:53   

Ano - zamontowana kolejna potrzebna rzecz - czyli oliwionko łańcucha - tyle, że oliwiarka jest bardzo prostej konstrukcji. Zbiorniczek oleju - elektrozawór - zawór kalibracyjny - przewody teflonowe i gumowe. Podłączenie panalnie proste - trochę opasek samozaciskowych, masa, plus od lampy i redy to oil!!! :mrgreen: Jak trzeba mogę zrobićinstrukcję montażu (na wzór xenonów) tylko nie wiem czy sie przyda, bo to domowej roboty oliwiarka - każdy przy odrobinie wprawy może sobie ją skonstruować. 8-)
_________________
Pozdrawiam
Maciek
 
   
Capo 
Administrator
Capo 2002, FJR 1300


Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 818
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-29, 22:15   

Maćku wszelkie instrukcje będą mile widziane :-) Jeśli będziesz miał czas i ochotę to przygotuj i poproszę na maila a zostanie umieszczone na stronie.
 
 
   
Maciek 
Maciek

Wiek: 48
Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 784
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2011-01-29, 22:50   

OK ;-) . Jutro po południu spróbuję coś powalczyć.....
_________________
Pozdrawiam
Maciek
 
   
Maciek 
Maciek

Wiek: 48
Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 784
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2011-01-30, 19:22   

Instrukcja wysłana :-) Kurna ile to czasu zajmuje, ale jak komuś pomoże to i może odpuszczenie grzechów po części dostanę :-) :evil:
_________________
Pozdrawiam
Maciek
 
   
Capo 
Administrator
Capo 2002, FJR 1300


Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 818
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-31, 22:37   

i kolejna instrukcja od Maćka zamieszczona zapraszam:
olejarka


Maćku dzięki za kolejny wkład na stronę masz u mnie piwko.
 
 
   
Karaluch 
No to jazdaaaa...

Wiek: 47
Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 289
Skąd: Sompolno k/Konina
Wysłany: 2011-02-01, 18:53   

Całkiem ładną olejarkę sobie Maciek wykombinowałeś. Ciekawe jak będzie sprawdzać się w praktyce? U mnie olej 80W90 okazał się za rzadki i ma zbyt zmienną „konsystencję” w stosunku do zmiennej temperatury otoczenia. W zależności od temperatury (czyli nawet jazda wczesnym porankiem i popołudniem), planowanej prędkości jazdy i oczywiście od tego czy pada deszcz czy jest suchutko trzeba ustawić inną intensywność smarowania. (No chyba, że ktoś nie zwraca uwagi na to, że łańcuch jest w danej chwili zbyt suchy lub że ma cały tył zachlapany olejem.) W tym sezonie spróbuję z gęstszym olejem. Zobaczę, może będzie lepiej. Tak czy inaczej, co jakiś czas wolę delikatnie pokręcić potencjometrem na kierownicy, niż po kilka razy dziennie w czasie długiej wyprawy bawić się w ręczne smarowanie łańcucha. :mrgreen:
_________________
Nie ten jest motocyklistą kto o motorach dużo mówi a ten, który wsiada na motocykl i jedzie przed siebie.
 
 
   
Maciek 
Maciek

Wiek: 48
Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 784
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2011-02-01, 20:27   

Witam - przyjemność po mojej stronie - jak przyda się choćby jednej osobie to też dużo :-)
Małe sprostoweanie - użyty olej to 85W90 - czyli troszkę gęstszy. co do oliwiarki kiedyś na allegro jeden gość sprzedawał takie ustrojstwo - jakieś 2 lata temy - dokładnie taki zestaw miałem zamontowany w TDM 900 - sprawował się rewelacyjnie- jedyne nieudogodnienie to regulacja, która jest pod siedzeniem - jak masz na kierownicy to luksus ;-)
_________________
Pozdrawiam
Maciek
 
   
Karaluch 
No to jazdaaaa...

Wiek: 47
Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 289
Skąd: Sompolno k/Konina
Wysłany: 2011-02-02, 19:38   

No nie będę ściemniał, rok temu wiosną skusiłem się na oliwiarkę naszego forumowego kolegi, czyli na Motooiler. No i poza tym nietrafionym olejem , to nie żałuję. Wygoda niesamowita.
Ale taka czy siaka, ważne że smaruje w sposób ciągły a nie co pareset kilometrów.
_________________
Nie ten jest motocyklistą kto o motorach dużo mówi a ten, który wsiada na motocykl i jedzie przed siebie.
 
 
   
jaras 

Ile cylindrów ma Caponord: 2
Wiek: 63
Dołączył: 30 Sie 2010
Posty: 359
Skąd: Garwolin
Wysłany: 2011-02-02, 22:43   

siema, też mam motooilera od Matjasa- chwalę sobie- daję zwykły hipol którego akurat mam pod dostatkiem, jeżdżę na najmniejszym wydatku olejarki-i tak felga trochę się brudzi, dysza zamontowana centralnie z wylotem na środek łańcucha...ciekaw jestem, Karaluch- jak sobie poradziłeś z montażem tej dyszy- bo u mnie w RR-ce jest mały problem- trzeba dać maxmalnie długą dyszę, żeby starczyło do zębatki (a dokładnie tuż przed):):)- generalnie olejarka jest w pytę,- łańcuch cały czas lekko posmarowany olejem...i o to chodzi:)
pzdr
_________________
N 51*52'57,12"
E 21*41'15,90"
KTM 1190 Adventure
Volvo XC70 CrossCountry
 
   
Karaluch 
No to jazdaaaa...

Wiek: 47
Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 289
Skąd: Sompolno k/Konina
Wysłany: 2011-02-03, 17:07   

Jaras, ja dysze mam zgodnie z instrukcją, czyli 1 mm od bocznej krawędzi zębatki. A brudna felga to chyba raczej normalka przy łańcuchu. Jak by siła odśrodkowa nie powodowała rozrzucania środka smarnego to smarowanie łańcucha robił byś raz w sezonie :-) Zauważyłem tylko, że smar z felgi kiepsko schodził. Olej jak tylko pokryje się kurzem to schodzi bez trudu. Jedno przetarcie i felga lśni.
_________________
Nie ten jest motocyklistą kto o motorach dużo mówi a ten, który wsiada na motocykl i jedzie przed siebie.
 
 
   
jaras 

Ile cylindrów ma Caponord: 2
Wiek: 63
Dołączył: 30 Sie 2010
Posty: 359
Skąd: Garwolin
Wysłany: 2011-02-04, 08:27   

chodzi mi o to że w RR-ce pod spodem wahacza jest (przy zębatce) jest dość gruba plastikowa osłona łańcucha, która właśnie uniemożliwia bliższe podejście z dyszą do zębatki- stąd potrzeba montażu dość długiej dyszy...z tego co wiem (ale mogę się mylić) w normalnej wersji nie ma tej osłony....
_________________
N 51*52'57,12"
E 21*41'15,90"
KTM 1190 Adventure
Volvo XC70 CrossCountry
 
   
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-04, 21:57   

W normalnej wersji też jest ta osłona.
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FiSubIce v 0.5 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10