Strona główna
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
prerobki caponord
Autor Wiadomość
rocks129

Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 13
Wysłany: 2011-02-11, 23:23   prerobki caponord

od kilku dni jestem posiadaczem caponorda na codzien w firmie zajmujemy sie przerobkami i budowa motocykli a takze dorabianiem gmoli,stelazy,kufrow i ukladow wydechowych do motocykli to w pierwszy dzien po kupnie przerobilem wydechy na przelotowe i w koncu motocykl gada jak na litra przystalo, w najblizszym czasie wrzuce filmik jak to slychac.nastepna rzecza bedzie poszerzenie stopki bocznej potem gmole, stelaze do kufrow i oslona silnika.postaram sie dodawac jakies zdjecia z tych moich wypocin.jezeli cos sie spodoba to chetnie podejmiemy sie w firmie dorobieniem .w tej chwili moge powiedziec ze przerobienie 2szt wydechow na przelotowe kosztowaloby 300zl.wykonane na profesjonalnych materialach, wewnatrz blacha perforowana inox na to siatka nierdzewna,welna stalowa nierdzewna,kolejna warstwa siatki i welna tlumiaca.
 
   
Maciek 
Maciek

Wiek: 48
Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 784
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2011-02-11, 23:33   

No to w końcu forum dorobiło się forumowego profesjonalnego tunera Kapci ;-)
Jak będziesz robił poszerzenie stopki , osłony silnika, może dolnych gmoli , osłony siatkowanej chłodnic i innych potzrebnych rzeczy to jestem wstępnie zainteresowany - wszystko kwestia cen.
_________________
Pozdrawiam
Maciek
 
   
maciejwu71

Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 238
Wysłany: 2011-02-11, 23:37   

Przylanczam sie do kolegow. Rowniez bym kilka rzeczy podrasowal lub wymienil na tuningowane.
 
   
rocks129

Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 13
Wysłany: 2011-02-12, 16:50   

to link do filmiku jak gada moj caponord po przerobce wydechow http://www.youtube.com/watch?v=cmBX-1IupFE
 
   
Maciek 
Maciek

Wiek: 48
Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 784
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2011-02-12, 20:43   

No ładnie ładnie - widzę, że kupiłeś tego Caponorda, który był ostatnio wystawiany na allegro?
_________________
Pozdrawiam
Maciek
 
   
rocks129

Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 13
Wysłany: 2011-02-12, 21:38   

no troche powisial na allegro,widzialem.go juz latem tamtego roku.pierwsze co musialem zrobic to luz na zebatce na gumach zabieraka,na razie troche prowizorycznie bo bylo w miare cieplo i chcialem troche pojezdzic ,dorobilem 12szt blaszek z nierdzewki grubosci jednego milimetra, pracy na godzine .po trzystu kilometrach zero luzu dam znac jak dlugo to wytrzyma , jakby ktos musial to zrobic w srodku sezonu i nie chcial czekac na nowe gumy.po niedzieli czeka mnie regulacja zaworow,przy okazji sprawdze jak wygladaja lancuszki rozrzadu .Moze ktos wie gdzie w polsce mozna dostac plytki zaworowe pasujace do caponorda ,bylbym wdzieczny za informacje
 
   
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-14, 16:24   

Płytek zaworowych szukaj w serwisie Aprilii w Krakowie, albo w jakimkolwiek serwisie KTM.
 
   
radekch 
radekch

Wiek: 49
Dołączył: 31 Mar 2012
Posty: 96
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2012-07-23, 18:29   

chetnie kupiłbym poszerzenie stopki, jak do tej pory wożę z soba kawałek deski :), która wykorzystuje pod stopke.
_________________

 
 
   
Bravo Jasiu 
Capo 2002


Wiek: 48
Dołączył: 07 Paź 2010
Posty: 140
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2012-07-24, 09:25   

wytnij sam, ja zrobiłem z odpadów blachy aluminiowej ryflowanej o grubości 4 mm, walały mi się odpady po firmie
_________________
Aprilia Caponord 2002
Aprilia Caponord 2006
 
 
   
eterum 
myśli o Capo


Wiek: 42
Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 820
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2012-07-25, 11:59   

Pierwszy lepszy fachmen ze spawarką zrobi Ci coś takiego. Kawałeczek blachy i farba w sprayu.
_________________
 
 
   
tempest 
Tempest


Wiek: 44
Dołączył: 24 Kwi 2011
Posty: 86
Skąd: Bielsko- Biała
Wysłany: 2012-09-17, 13:35   

Witam szanownych kolegów.

Zabieram się za wykonanie poszerzenia stopki w Capo ala Touratech.
http://shop.touratechpols...catwin-750.html
Nie ukrywam że dla własnej satysfakcji jak i w celach zarobkowych.

Niestety moja stopka jest już przerobiona poprzez dospawanie krążka blachy od dołu.
Czy któryś z Was mógłby mi dostarczyć szkic zwymiarowany tej blachy u dołu stopki?
Obrys w skali też byłby pomocny.
Jak tylko uda mi się to zdigitalizować, wyciąć i poskładać to ,,dawca'' ma gadżet ode mnie zdarma. :)

Dajcie znać czy jesteście zainteresowani.
_________________
Tyle zakrętów, tak niewiele czasu.
-----------------------------------------------
Husaberg 501 '98
Kawasaki Versys 650 '09
Caponord '01
Triumph Speed Four
Buell Lightning
XT 660
KTM Duke
Kwasaki ZZR 1100
BMW 1100R
KLE 500
MZ Baghira
 
   
Wilk stepowy 

Wiek: 41
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 1229
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-09-17, 22:04   

Ja ten temat przerobiłem rok temu.. W efekcie podstawka leży na półce.. Mam gdzieś rysunki które potrzebujesz na komputerze, ale niestety nie mam do niego dostępu, bo mam remont.. Jak poczekasz kilka tyg to Ci wyślę..

Odpowiem tylko tyle że temat jest do opanowania ale wymaga trochę dopieszczenia i zabawy, cały szkopuł polega na tym, że podstawka bardzo łatwo wchodzi w kolizję z centralką..

De facto odłożyłem swoją na półkę i obiecałem sobie coś przyspawać.. Czego i tak nie zrobiłem..
_________________
Caponord 2003
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FiSubIce v 0.5 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10