Strona główna
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
twardy hamulec tyl i blokada koła
Autor Wiadomość
wojtula76 

Dołączył: 22 Wrz 2014
Posty: 14
Wysłany: 2015-02-28, 20:28   twardy hamulec tyl i blokada koła

Witam wszystkich. Mam problem z moim caponordem.
Po wymianie tylnych klocków i odpowietrzeniu zaczyna blokować koło, pedał hamulca rośnie i jest tak twardy ze nie mogę wcisnąć, upuszcze trochę płynu i wraca wszystko do normy ale na chwile, bo po kilku wcisnieciach problem powraca. Jest to capo z 2006 r z ABS. Proszę o podpowiedź. Pozdrawiam
 
   
jagiel 
Rally Raid 2003


Wiek: 39
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 1155
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-28, 23:34   

opisz to bardziej szczegółowo , moim zdaniem jest to tak :

wymieniłem klocki hamulcowe, jako że okładziny są grube tłoczek musi płynnie pracować a nie pracuje
jadę , kilka razy zahamuje i zaczyna się problem, twardnieje pedał hamulca ....

jeśli tak jest jak napisałem to :

1. Regeneracja zacisku się kłania
2. Gotuje ci się płyn hamulcowy co spowodowane jest wzrostem temperatury tarcia klocka o tarcze. Zalecam wymianę.
3. Patrz punkt pierwszy

i tyle w temacie
_________________
Indywidualny Serwis Motocykli, Roty 62, Warszawa, tel: 510-749-768, www.ismserwis.pl / www.czesciaprilia.pl / www.czescikymco.pl / www.czescipiaggio.pl
 
   
wojtula76 

Dołączył: 22 Wrz 2014
Posty: 14
Wysłany: 2015-03-01, 09:17   tył hamulec

Dzieki za podpowiedź, po Niedzieli jak czas pozwoli to zrobię to co polecasz,a ma to sens i dzięki za podpowiedź.
Keta nowa ZVMX i zębatki sunstar, usprawiedliwiam sie z poprzedniego postu-kiedyś"
Ale babuna odwaliłem z tym używanym łańcuchem, sam odradzam zakładanie używanych części a tu masz! sam chciałem założyć.
Jak naprawie to zaraz sie odzywam . Pozdro dla wszystkich.
Ostatnio zmieniony przez Capo 2015-03-01, 16:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
   
robert1973 
Zapierdalam:)powoli


Wiek: 50
Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 1834
Skąd: Czeladź
Wysłany: 2015-03-01, 09:55   

Wymiana klocków bez kontroli i "rozruszania" tłoczysk zacisków = big problem (do zniszczenia tarczy włącznie).... jak coś robić to porządnie..... no ale w sumie po zakładaniu używki łańcucha czego w sumie oczekiwać sorki wojtula76 ale jakoś nie potrafiłem się powstrzymać
_________________
Chińskie przysłowie mówi:
"Jeśli chcesz być szczęśliwy jeden dzień - upij się. Jeśli chcesz przez całe życie być szczęśliwy - załóż sobie ogród." dodam... żeby mieć gdzie pić
 
 
   
wojtula76 

Dołączył: 22 Wrz 2014
Posty: 14
Wysłany: 2015-03-01, 18:16   Hamulce.

Robert 1973! ale pojechałes! ale !!
Troche mi smutno,chyba kiedyś sie otrząsne.
Pozdrawiam.
 
   
robert1973 
Zapierdalam:)powoli


Wiek: 50
Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 1834
Skąd: Czeladź
Wysłany: 2015-03-01, 19:16   

wojtula76 otrząśnij się :D i opowiadaj co uczyniłeś i czy już jest maszyna ok....
_________________
Chińskie przysłowie mówi:
"Jeśli chcesz być szczęśliwy jeden dzień - upij się. Jeśli chcesz przez całe życie być szczęśliwy - załóż sobie ogród." dodam... żeby mieć gdzie pić
 
 
   
Karpik 
Capofan


Wiek: 39
Dołączył: 05 Gru 2011
Posty: 673
Skąd: Bydgoszcz/Poznań
Wysłany: 2015-03-02, 08:54   

jagiel napisał/a:
1. Regeneracja zacisku się kłania

jagiel,a masz namiary na jakiś zestaw naprawczy zacisku czy kupujesz oringi w sklepie z uszczelniaczami?
_________________
Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
Życie liczy się w kilometrach
>>> www.MOTOmostowcy.pl <<<
>>> www.motokm.pl <<<
 
 
   
wojtula76 

Dołączył: 22 Wrz 2014
Posty: 14
Wysłany: 2015-03-03, 19:38   tył hamulec

Czesc wszystkim! NO jestem po całym dniu roboty przy moim capo i G---O !
Zrobilem to co koledzy polecili i nic, Rozebrałem zacisk wyczyściłem ,tloczki posmarowane smarem,wchodziły jak w masło. Po złożeniu wszystkiego do kupy i odpowietrzeniu chwila ok,ale po kilkunastu razach naciśniecia na pedał hamulca zaczyna lekko blokowac kolo,popuszcza raz odpowietrznik na cylinderku koło puszcza, naciskm ponownie kilka razy kolo zaczyna blokowac, wiec myśle jade na krótka przejaszczke z kluczem w kieszeni do odpowietrznika. Ruszam hamuje kilka razy za ABS sie włacza i jade dalej ,staje do kontroli a moto stoi jak słoń, hamulec zacisnoł, popuszczam odpowietrznik ,zacisk puszcza i jade dalej.
stawiam na stopy i kołem nie moge ruszyc,znowu popuszczam odpowietrznik zacisk puszcza,koło sie lekko kreci.
Moje pytanie co jest grane? Hamulec też rosnie na zimnej tarczy.
A moze pompa ABS szwankuje?
Jesli ktos ma podpowiedz to poprosze.
Pozdrawiam.
 
   
jagiel 
Rally Raid 2003


Wiek: 39
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 1155
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-03-03, 20:45   

a pompa hamulca jest ok ???

zestaw naprawczy do wersji a ABS pasuje od KTM/a nie pamiętam teraz którego , do wersji bez ABS nie ma zestawów , niestety
_________________
Indywidualny Serwis Motocykli, Roty 62, Warszawa, tel: 510-749-768, www.ismserwis.pl / www.czesciaprilia.pl / www.czescikymco.pl / www.czescipiaggio.pl
 
   
robert1973 
Zapierdalam:)powoli


Wiek: 50
Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 1834
Skąd: Czeladź
Wysłany: 2015-03-04, 10:42   

Pytanie czy ruszałeś coś z regulacją trzpienia przy pompie? chodzi o regulację położenia stopki? bo wychodzi na to że jakby ( w dużym uproszczeniu) nacisnąć możesz ale już pedał CI nie "powraca".... a jak było przed demontażem czy wył ABS coś zmienia?
_________________
Chińskie przysłowie mówi:
"Jeśli chcesz być szczęśliwy jeden dzień - upij się. Jeśli chcesz przez całe życie być szczęśliwy - załóż sobie ogród." dodam... żeby mieć gdzie pić
 
 
   
Basin raider 


Ile cylindrów ma Caponord: 2
Wiek: 34
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 388
Skąd: Będzin
Wysłany: 2015-03-04, 11:05   

wg mnie modulator(pompa ABS) zawalona syfem. Spróbuj zmienić płyn metodą podciśnieniową w całym układzie. Podobny przypadek miałem w FJR i RT'ku
_________________
Suzuki LS 650 Savage->Honda Gl 1500 Goldwing->Yamaha Wildstar 1600->Yamaha Bt 1100 Bulldog->Honda VFR 800 V-Tec-> Aprilia ETV 1000 Caponord(dożywocie) -> BMW r1100s Boxer Cup Replica -> CBF 1000 Fa -> Kawasaki ZX6R 636 Ninja
 
   
wojtula76 

Dołączył: 22 Wrz 2014
Posty: 14
Wysłany: 2015-03-04, 13:39   Hamulec

Cześć wszystkim. Dzięki za podpowiedzi
Moto jest z 2007 roku, i ma przejechane 32 tys, płyn zmieniony, przepływ płynu przez ABS maksymalny.
Jutro jeszcze spróbuję poluzowac dźwignie pedału,bo jak dobrze kojarzę to tam nie ma żadnego luzu a być powinna.
Jutro napisze co i jak. Dzięki

[ Dodano: 2015-03-04, 13:48 ]
Robert 1973 masz chyba racje z ta dźwignią, jutro będę działał,nie wiem jak było kiedyś, bo ja kupiłem właśnie bez hamulca tylnego, a teraz reasumując te całe zdarzenie to tylny hamulec był celowo zapowietrzony, mam nadzieję że to brak luzu na pedale tak broi. Jutro zobaczę. A odnośnie ABS -u nie wiem jak się wyłącza, przełącznikiem chyba się nie da, chyba że jest jakaś sekwencja wyłączenia ABS.
Pozdro.
 
   
robert1973 
Zapierdalam:)powoli


Wiek: 50
Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 1834
Skąd: Czeladź
Wysłany: 2015-03-04, 16:35   

wojtula76 z tego co kojarzę po prawej stronie na kokpicie jest wyłącznik ABS ( ja mam stare kapo bez ABS) i chyba powinna CI się świecić lampka..przynajmniej tak wynika ze schematu ale może Ci ktoś podpowie kto posiada ABS
_________________
Chińskie przysłowie mówi:
"Jeśli chcesz być szczęśliwy jeden dzień - upij się. Jeśli chcesz przez całe życie być szczęśliwy - załóż sobie ogród." dodam... żeby mieć gdzie pić
 
 
   
wojtula76 

Dołączył: 22 Wrz 2014
Posty: 14
Wysłany: 2015-03-05, 20:31   

Robert 1973!! Twoja podpowiedz była trafna! Dzieki!
Problem był w trzpieniu pedału hamulca,poluzowałem-zrobiłem 2,3 mm lizu i hamulec odpuścił.
Narazie nie jeżdziłem bo podało ale na 99% jest ok.
Wiec problem rozwazany. Jeszcze raz dzieki. Pozdro dla wszystkich.



A jeszcze Jedno pytanko! Jak sie wyłacza ABS a moim kapciu?
Dzieki.
 
   
bratbrata 
everybody lies


Dołączył: 13 Lip 2015
Posty: 22
Skąd: Krakow/Stalowa Wola
Wysłany: 2015-07-14, 21:21   

Cytat:
A jeszcze Jedno pytanko! Jak sie wyłacza ABS a moim kapciu?


Podbijam temat.
_________________
Oop nord weekend... each weekend
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FiSubIce v 0.5 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 12