Strona główna
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Wymiana łożysk w tylnym kole
Autor Wiadomość
Wilk stepowy 

Wiek: 41
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 1229
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-07-02, 23:51   Wymiana łożysk w tylnym kole

Niestety doznaję statnio dziwnego zjawiska..

Mianowicie podczas hamowania tylnym hamulcem, słyszę dziwny dźwięk i wibracje/mrowienie na dźwigni hamulca nożnego.

Sprawdzałem hamulce (klocki czerwone brembo, tarcza posiada kilka rowków), luzu na kole raczej nie czuć.
No ale musi coś być na rzeczy, tylko nie wiem co. Dzisiaj wpadłem na pomysł, że może to któreś z łożysk z tyłu już ma dość i wpada w jakieś wibracje.

Miał ktoś podobny przypadek? Łożyska zapewne mają 43 tys km, w sumie nie zaszkodzi już je wymienić.

I nie za każdym hamowaniem się to objawia. Mam nadzieję że to nie krzywa tarcza... Można to jakoś sprawdzić?
_________________
Caponord 2003
 
   
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-02, 23:57   

Trzy łożyska koszt znikomy, a spokój na długo i zawsze wykluczysz jedno niedomaganie.
A jak z gumowym wybierakiem w piaście tylnego koła, cały jeszcze??
Jeżeli wybierak jest że tak powiem niesprawny, to szybko wybija się wewnętrzny pierścień łożyska(owalizuje się otwór), które znajduje się właśnie w piaście zębatki.

Loooknij tam synek, bo to podejrzana sprawa ;-)
 
   
Wilk stepowy 

Wiek: 41
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 1229
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-07-03, 00:12   

Cytat:
A jak z gumowym wybierakiem w piaście tylnego koła, cały jeszcze??


Nigdy tam nie zaglądałem, trzeba to będzie rozebrać koniecznie.
_________________
Caponord 2003
 
   
major 
KTM 640 SM

Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 95
Skąd: Warszawa WA
Wysłany: 2012-07-04, 09:20   

I ja się podepnę pod temat.

Wymieniłem dwa łożyska w piaście, trzecie zostawiłem bo organoleptyczny test zdało. Ale mam wrażenie że coś jest nie tak: podczas zwalniania czuć jakby coś nierówno pracowało i właśnie nie wiem czy to wina opony czy łożyska którego nie wymieniłem. Odczucie podobne do zimowych opon w ciepły dzień.

I tu wtrącę pytanie: jakie objawy ma zużyte łożysko tylnej zębatki ?

Tylna opona jest właściwie nowa, aż trudno uwierzyć że mogła się wyząbkować po 1500 km.
_________________
Michał
 
 
   
Wilk stepowy 

Wiek: 41
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 1229
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-07-05, 23:28   

major napisał/a:
trzecie zostawiłem bo organoleptyczny test zdało.



U mnie jak padło przednie, to luz na kole był zastraszający...kilka mm w osi pionowej jak nie więcej, nim się zorientowałem co tak stuka....

Po rozebraniu w łapkach luz na łożysku trudno było wyczuć. W zasadzie jakby nie było luzu.
_________________
Caponord 2003
 
   
major 
KTM 640 SM

Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 95
Skąd: Warszawa WA
Wysłany: 2012-07-06, 17:12   

Więc dla spokoju wymienię też trzecie.

Wilku, to Ty zmieniałeś gumy wybieraka ? Miałeś na nich luz ? Kupiłem jakiś czas temu te gumy, używane, ale wyglądają tak samo jak moje obecne i nie ma na nich luzu.
_________________
Michał
 
 
   
Wilk stepowy 

Wiek: 41
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 1229
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-07-06, 17:19   

Ja nie wymieniałem tego jeszcze, nawet tam nie zaglądałem. Wicher jakieś wkładki tam włożył i gra.
_________________
Caponord 2003
 
   
Wicher
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-07, 21:10   

Ja miałem dosyć mocno zużyty wybierak. Poprzedni właściciel jeździł dużo z pasażerką i cięzkim bagażem. Wybierak dosłownie się wygniótł. Założyłem wkładki i gra do dzisiaj.
Jak nie ma luzu to zostaw stary zabierak.
 
   
Bulvhay 
Bulvhay


Wiek: 42
Dołączył: 19 Kwi 2014
Posty: 30
Skąd: Wodzisław Śląski
Wysłany: 2015-08-12, 11:23   

Witam podpinam sie pod temat, z tym ze ja mam diagnoze- padniete lozyska tylnego kola.
Wszystko juz zakupione tu pytanie: czy mlotek bezwladnosciowy da rady przy sciaganiu lozysk czy jakos inaczej nalezy sobie z tym poradzic ?
_________________
Capo `Włoszka` 2002
 
   
fabielen

Dołączył: 26 Sie 2015
Posty: 1
Wysłany: 2015-08-26, 08:54   

Witam! Czy autorowi tematu udało się rozwiązać problem? Bo u mnie pojawił się podobny problem...
_________________
Polecam części do motocykli poznań motoclub
 
   
jagiel 
Rally Raid 2003


Wiek: 39
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 1155
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-08-27, 20:13   

łożyska w kołach ...problem :) panowie uwierzcie mi , ale to pikuś nie problem :d jak macie bezwładnościowy i ściągacz to świat i ludzie, jak nie to kawał przecinaka i młotek ... po temacie
_________________
Indywidualny Serwis Motocykli, Roty 62, Warszawa, tel: 510-749-768, www.ismserwis.pl / www.czesciaprilia.pl / www.czescikymco.pl / www.czescipiaggio.pl
 
   
Bulvhay 
Bulvhay


Wiek: 42
Dołączył: 19 Kwi 2014
Posty: 30
Skąd: Wodzisław Śląski
Wysłany: 2015-09-06, 22:28   

Jagiel dzieki za info, sciagacz w drodze bo sie przyda jeszcze do wielu iinych aplikacji.
Co do przecinaka to szczerzy wole unikac takich rozwiazan w szczegolnosci na felgach ze stopow :-) ale bylo nie bylo tez wyjscie awaryjne jest.
Pozdrawiam
_________________
Capo `Włoszka` 2002
 
   
Karpik 
Capofan


Wiek: 39
Dołączył: 05 Gru 2011
Posty: 673
Skąd: Bydgoszcz/Poznań
Wysłany: 2015-09-08, 21:22   

Ale Bulvhay, Ty masz tym przecinakiem tudzież śrubokrętem wybijać łożysko a nie walić po feldze :)
Ściągacz oczywiście jest wygodny, ale młotek i przecinak to najstarsze i bardzo profesjonalne urządzenia do tego typu prac :D

PS. Radzę sobie naciąć tą wewnętrzną tuleje na przyszłość, żeby kolejnym razem szło dużo łatwiej.
_________________
Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
Życie liczy się w kilometrach
>>> www.MOTOmostowcy.pl <<<
>>> www.motokm.pl <<<
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FiSubIce v 0.5 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10