Strona główna
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Namiot jaki wybrać ?
Autor Wiadomość
Stiopa 

Ile cylindrów ma Caponord: 2
Wiek: 57
Dołączył: 20 Sie 2013
Posty: 313
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-03-06, 08:55   

Holl 3 ma właśnie dwa wejścia - na przestrzał . A co do namiotów beztropikowych to ta konstrukcja jest dla mnie raczej wadą . Co prawda jest szybka w rozkładaniu i lekka ale wilgoć skraplająca się na wewnętrznej stronie szmaty jest nie do przyjęcia . Rano wstajesz i czujesz się jak w strefie lasów tropikalnych . Może nie trafiłem jeszcze na model top of the topa ale wszystkie takie namioty w których spałem tak miały .
A Loap nie jest jakimś szałem ale uważam , że przy tej cenie jest dobrym wyborem - dość solidnie odszyty , waga do przyjęcia i przeżył niejedną solidną ulewę a w środku było sucho .
Na pierwszy strzał na motocykl poszedł Coleman w wersji dwuosobowa trumna . Lekki , malutki po złożeniu , no w ogóle szał - do pierwszego wyjazdu . No żesz kur.... . Zero miejsca na bagaż , wczołgiwanie się do niego i wychodzenie koszmar , zwłaszcza podczas deszczu . Może i fajny ale na piesze wędrówki po górach . Dobrze , że kupiłem go w Decathlonie bo mogłem zwrócić . Potem był Campus , jakaś mała dwójka . Niby ok ale w środku też mało miejsca , ciężko było się wyspać jak obok leżały kurtki , spodnie , kaski i sakwy . Dwa tygodnie z codziennie padającym deszczem wyrobiły mi światopogląd :) . Wejście jest zrobione tak ( częsta zresztą sprawa w namiotach typu igloo ) , że jak się go otwiera podczas deszczu to nie dość , że cała woda z klapy ląduje w środku to jeszcze deszcz leje na pierwsze pół metra podłogi .
Dlatego teraz mamy namiot większy i wygodny chociaż cięższy i wymagający więcej zachodu przy rozkładaniu .
Ufff... ale się rozpisał :) Sorry za przydługi wywód :)
 
   
janciovodnik 

Ile cylindrów ma Caponord: 2
Dołączył: 27 Lut 2014
Posty: 3152
Wysłany: 2018-03-06, 11:24   

I dlatego zawsze kupowałem 3-kę igloo bo we dwie osoby jak w pałacu :)
Od iluś lat mam Hannę i niejedną burzę oraz ulewę przetrwała.
Nawet sznurków nie rozwijam, bez nich bardzo dobrze namiot daje sobie radę.
 
   
robert1973 
Zapierdalam:)powoli


Wiek: 50
Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 1834
Skąd: Czeladź
Wysłany: 2018-03-06, 14:05   

Stiopa napisał/a:
A co do namiotów beztropikowych to ta konstrukcja jest dla mnie raczej wadą

Dla wyjaśnienia FN nie jest namiotem beztropikowym :) jest osobno namiot i tropik, tyle że pałąki stelaża wkłada się do tropika a namiot jest podczepiony od wewnętrznej strony... co do liczenia ilu ma być osobowy namiot to zgodzę się w pełnej rozciągłości czyli ilość os+1, faktem również jest że do igloo się leje woda :/ lepsze są rozwiązania typu kopułkowego lub z dużym przedsionkiem .....ale tu już waga leci w górę jak i objętość po spakowaniu
coś takiego znalazłem :) https://www.youtube.com/watch?v=TGjEV936iTo
_________________
Chińskie przysłowie mówi:
"Jeśli chcesz być szczęśliwy jeden dzień - upij się. Jeśli chcesz przez całe życie być szczęśliwy - załóż sobie ogród." dodam... żeby mieć gdzie pić
 
 
   
Stiopa 

Ile cylindrów ma Caponord: 2
Wiek: 57
Dołączył: 20 Sie 2013
Posty: 313
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-03-06, 14:14   

A to sorry Robert bo zrozumiałem , że chodzi o namiot bez osobnej szmaty sypialni . No takie rozwiązanie jak w FN jest bardzo ok.

A tutaj z Loap'em prezentują się nasi południowi sąsiedzi .
 
   
michciobb 


Ile cylindrów ma Caponord: 2
Wiek: 47
Dołączył: 20 Sie 2018
Posty: 158
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-05-24, 11:29   

robert1973 napisał/a:

coś takiego znalazłem :) https://www.youtube.com/watch?v=TGjEV936iTo


Ja użytkuje ten namiot od dwóch sezonów. Mogę śmiało polecić. Obustronne wyjście jest przydatne, jak chcesz się wyśliznąć z namiotu sam na piwo ;-)
Bardzo dobrze znosi wielokrotne rozbijanie. Dla pary idealny, dla trójki na moto już ciasno. No chyba, że w układzie o którym marzy większość facetów ;-)
 
   
janciovodnik 

Ile cylindrów ma Caponord: 2
Dołączył: 27 Lut 2014
Posty: 3152
Wysłany: 2019-05-24, 11:48   

A bez tych sznurków daje rade ??
Bo moja stara Hannah stoi na samych śledziach.
 
   
Mondi 
Krzysztof


Wiek: 53
Dołączył: 08 Sty 2017
Posty: 570
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2019-05-24, 15:16   

Ja pierdziele, ale odgrzaliście kotleta 😎
_________________
Aprilia caponord etv 1000 - teraz i na zawsze... ;p
Yamaha dragstar xvs 125 - ale to już przeszłość ;)
 
   
robert1973 
Zapierdalam:)powoli


Wiek: 50
Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 1834
Skąd: Czeladź
Wysłany: 2019-05-24, 17:06   

janciovodnik napisał/a:
A bez tych sznurków daje rade ??

jakich sznórkóf??? :mrgreen:
Mondi napisał/a:
Ja pierdziele, ale odgrzaliście kotleta 😎

nie my tylko boot :)
_________________
Chińskie przysłowie mówi:
"Jeśli chcesz być szczęśliwy jeden dzień - upij się. Jeśli chcesz przez całe życie być szczęśliwy - załóż sobie ogród." dodam... żeby mieć gdzie pić
 
 
   
michciobb 


Ile cylindrów ma Caponord: 2
Wiek: 47
Dołączył: 20 Sie 2018
Posty: 158
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-05-24, 21:48   

Sorki, całkowicie nie spojrzałem na datę. Janek, sznurki zaczepiłem tylko kilka razy jak szło na burzę. Normalnie są zupełnie niepotrzebne, no chyba żeby się sąsiad potknął. Co najlepsze to nie trzeba rozdzielać tropiku od namiotu. Wystarczy wyjąć rurki i zwija się wszystko razem. Jeżeli jesteś jeszcze przed piątym piwem to robisz to w 5 min. No chyba, że po ciemku bo wtedy zawsze pierdzielniesz gdzieś szpilki i szukasz ich przez kolejne 15 minut :-)
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FiSubIce v 0.5 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10